Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Klajdi Selimi: Maria De Filippi pëlqen çajin e malit Empty Klajdi Selimi: Maria De Filippi pëlqen çajin e malit

Thu 18 Oct 2012 - 10:13
Klajdi Selimi: Maria De Filippi pëlqen çajin e malit Selimi-Klajdi

Klajdi Selimi është balerini shqiptar, i cili me pjesëmarrjen e tij në emisionet televizive italiane është bërë shumë i famshëm.

I ftuar në emisionin ‘Pasdite në Top Channel’, 29-vjeçari tregon disa kuriozitete mbi Maria De Filippin, prezantuesen e njohur italiane: “Maria De Filippi është shumë e kujdesshme në ushqim. Ambeta Toromani i çonte çaj mali me tufa dhe ajo e pëlqen shumë atë. Ndërsa unë tani ia dërgoj me kuti.”
“Kolegët tanë balerinë janë injektuar me kulturën shqiptare dhe i duan ushqimet tona tradicionale pasi kanë punuar prej vitesh me ne në spektaklet italiane”, shtoi Klajdi.

Në lidhje me formën e tij fizike, balerini theksoi: “Cdokush ka difekte po ta shikojë me imtësi veten, askush nuk është perfekt, por unë ndihem shumë mirë. Jam në formë për të kërcyer. Ushtrohem 6-7 orë në ditë duke përfshirë këtu edhe kurset.”

Në fund, edhe një këshillë për të rinjtë: “Trupi i njeriut ka lindur për të lëvizur dhe lëvizja të mban trupin në formë. Duhet bërë palestër ose vrapim. Më vjen keq kur dëgjoj për anoreksinë që është një fenomen i tmerrshëm. Stërvitja bën të jesh në formë dhe jo mosushqyerja.”
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi