Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Turp” epidemitë e ksenofobisë dhe të racizmit

prej Sun 16 Dec 2012 - 1:16
“Turp” epidemitë e ksenofobisë dhe të racizmit 88C5B379F6D7CFB37AAC00993F170C7F-300x187“Fenomene turpi” paraqiti Angela Merkel shpërthimet e ksenofobisë dhe anti-semitizmit që ende ekzistojnë në Gjermani.
Kancelarja, në botimin javor në web, referuar vrasjeve të nëntë emigrantëve gjatë periudhës 2000-2007, për të cilat akuzohen tre anëtarë të një bande neo-naziste, dhe i bëri thirrje gjermanëve për t’i rezistuar racizmit.
“Anti-semitistë dhe ksenofobë: e gjithë kjo është diçka që duhet të jetë absolutisht turp të them që ende ekziston në vendin tonë. Ne kemi punë shumë më tepër për të bërë midis nesh për këtë”, tha Merkel./alb-observer.com/


“Turp” epidemitë e ksenofobisë dhe të racizmit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi