Shko poshtë
Miradie Avdullahu
Miradie Avdullahu
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 54
<b>Postime</b> Postime : 18
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gllamnik
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/12/2012
http://www.medvegja.net

default Miradie Zymberi Avdullahi

prej Sun 30 Dec 2012 - 21:33
Message reputation : 100% (2 votes)
UNË JAM MEDVEGJA
:vuv: :vuv:
Unë jam nga Medvegja
Me plagë në krahët e mij,
Mbi trojet e mia stërgjyshore
Ende sillen korbat e zinjë!

Në këtë qindvjetor Lirie
Nuk munda të mos vij,
Të jem me ju motra
Kosovë, Malësi...
Iliridë e Çamëri.

Të shkojmë të bashkuara
Në prehërin e nënës Shqipëri,
Për të festuar një shekull Pavarësie
E të Flamurit Kuq e Zi.

Atje ku rreze Lirie
Sot më shumë lëshon dielli,
Kuq e zi ku janë veshur
Edhe toka e qielli!

Ku merr fluturimin shqiponja dykrenare
Të shetisë në trojet e Arbërisë,
Të nderoj gjithandej ku ka lapidarë
Dëshmorët e rënë të Lirisë.

Vij me ju bashkë motra këtë ditë
Me dallgën vigane të dashurisë,
Mos më lini n`mëshirë t`shkjaut
Jam rrënjë e trojeve të shqiptarisë.

E kemi një gjuhë e një gjak,
Një tokë e një diell që na ndriçon,
Kem flamurin në mes me shkabë
Kuq e Zi në qiell krenar t`valon.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Miradie Zymberi Avdullahi

prej Sun 30 Dec 2012 - 21:49
Nje tjeter poete ne mesin tone,urime dhe respekte per ju Miradie Miradie Zymberi Avdullahi 671349


Miradie Zymberi Avdullahi Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Miradie Zymberi Avdullahi

prej Sun 30 Dec 2012 - 22:13
mire se erdhe Miradie
me varg dhe me poezi..
dukesh qe ke gjak SHqiptari
dhe MENDEGJEVA quhet ARBERI...
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Miradie Zymberi Avdullahi

prej Mon 31 Dec 2012 - 0:23
Miradie Zymberi Avdullahi 135196 te lumte mike poete,je shkelqesi
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Miradie Zymberi Avdullahi

prej Mon 31 Dec 2012 - 0:45
Miradie Avdullahu shkruajti:UNË JAM MEDVEGJA
Miradie Zymberi Avdullahi 1142133834 Miradie Zymberi Avdullahi 1142133834
Unë jam nga Medvegja
Me plagë në krahët e mij,
Mbi trojet e mia stërgjyshore
Ende sillen korbat e zinjë!

Në këtë qindvjetor Lirie
Nuk munda të mos vij,
Të jem me ju motra
Kosovë, Malësi...
Iliridë e Çamëri.

Të shkojmë të bashkuara
Në prehërin e nënës Shqipëri,
Për të festuar një shekull Pavarësie
E të Flamurit Kuq e Zi.

Atje ku rreze Lirie
Sot më shumë lëshon dielli,
Kuq e zi ku janë veshur
Edhe toka e qielli!

Ku merr fluturimin shqiponja dykrenare
Të shetisë në trojet e Arbërisë,
Të nderoj gjithandej ku ka lapidarë
Dëshmorët e rënë të Lirisë.

Vij me ju bashkë motra këtë ditë
Me dallgën vigane të dashurisë,
Mos më lini n`mëshirë t`shkjaut
Jam rrënjë e trojeve të shqiptarisë.

E kemi një gjuhë e një gjak,
Një tokë e një diell që na ndriçon,
ura une jam nga medvegjja i lindur shtepin ende ekam ne medvegj dhe tupale me vjen shum mir si ekam nje vendase ne ket forumMiradie Zymberi Avdullahi 22940385


Kem flamurin në mes me shkabë
Kuq e Zi në qiell krenar t`valon.Miradie Avdullahu
Miradie Avdullahu
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 54
<b>Postime</b> Postime : 18
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gllamnik
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/12/2012
http://www.medvegja.net

default Re: Miradie Zymberi Avdullahi

prej Wed 17 Jul 2013 - 14:07
Message reputation : 100% (2 votes)
KOHË E SHQELMUAR


Sikur të kishte
pak çaste të rastësisë
së bashku me kohën
të i këndonim,lumturisë
një ditë apo natë
së paku,një baladë
po,koha nuk ndalet
ikën,pa pyetur
për hallet
kohë e netëve me yje
fryje hallin,fryje
ikë dhe shtegëton
plot iluzion
hijet e jetës
me ëndrra i mbulon
kohë e marrë djalli
hijeshon pëlhura
me shkëlqim ngjyrë ari
botë e çmendur,
merr kthesa
ofron mijëra shpresa
e prej këtij ofrimit
hedh në dyshemet e injorimit
mendje e zemër
në lojën e vallëzimit
një hap,
pastaj i dyti
nga tundjet shpirti
të vjen te fyti
ngushëllim i jetës
si shami valvitë
në këtë lojë
vdekja,jetën e gëlltitë.
Sponsored content

default Re: Miradie Zymberi Avdullahi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi