Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Njihuni me 3 vjeçaren, e cila me zgjuarsinë e saj ia kalon dhe Ajnshtajnit Empty Njihuni me 3 vjeçaren, e cila me zgjuarsinë e saj ia kalon dhe Ajnshtajnit

Mon 11 Feb 2013 - 16:18
Njihuni me 3 vjeçaren, e cila me zgjuarsinë e saj ia kalon dhe Ajnshtajnit Vogelushja-252x300 Nuk është për tu habitur, por një 3 vjeçare angleze gjatë një testimi ka dal si fëmija me i zgjuar në botë, ku ia kalon dhe Albert Ajnshtajnit. Elis Amos nga Guildford është vajza gjeni dhe llogaritete ndër kokat më të zgjuara në histori. Vogëlushes i është bërë një test për koeficientin e inteligjencës dhe 3 vjeçarja ka marrë plot 162 pikë, ku Stefën Hoking dhe Albert Ajnshtajn e kanë IQ-në 160 pikë.

Vajza angleze është bërë automatikisht pjesë e MENSA, rrjetit ndërkombëtar të njerëzve më të zgjuar në botë. Prindërit e saj rrëfejnë se ajo kur ishte 2 vjeç e gjysëm as nuk fliste dhe as nuk reagonte, por kur mbushi 3 vjeç shpërtheu sa nuk mbahej më. Tashmë , ajo di të lexojë dhe të kryejë veprime matematikore sikur të ishte një vajzë e rritur./alb-observer.com/
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

Njihuni me 3 vjeçaren, e cila me zgjuarsinë e saj ia kalon dhe Ajnshtajnit Empty Re: Njihuni me 3 vjeçaren, e cila me zgjuarsinë e saj ia kalon dhe Ajnshtajnit

Mon 11 Feb 2013 - 16:43
Ta kisah pat une gjysmen e trurit te kesaj per matematike kur isha ne shkolle ahahahh
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi