Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Fotografia që shkokoi botën me dy fëmijët e vdekur në Rripin e Gazës, më e mira e vitit! Empty Fotografia që shkokoi botën me dy fëmijët e vdekur në Rripin e Gazës, më e mira e vitit!

Sat 16 Feb 2013 - 12:52
Fotografia që shkokoi botën me dy fëmijët e vdekur në Rripin e Gazës, më e mira e vitit! Foto-11Fotografi suedez Paul Hansen, është fitues i sivjetmë i Çmimit Botëror “Press Photo 2013” për fotografinë e tij të dy vëllezërve të vdekur në qytetin e Gazës

Paul Hansen fitoi çmimin e parë, me fotografinë e tij prekëse dhe tepër shokuese, ku mundi të fokusoj zemërimin, hidhërimin dhe dëshpërimin për humbjen e padrejtë të vëllezërve të vegjël që humbën jetën për pasoj të një sulmi të ushtrisë izraelite.

Fotografia paraqet një turmë njerëzish teksa i transferojnë truoat e tyre të pajetë, të dy-vjeçarit Souchaimp Chitzatzi dhe tre-vjeçarit vëllait të tij, Muhamedi për në Xhami, pak para se të varrosen.
“Fuqia e fotografisë ndodhet në mënyrën që reflekton kontrastin e zemërimit dhe të trishtimit të, të rriturve me pafajësinë e fëmijëve”, deklaroi Mayu Mohan, anëtar i komisionit të çmimit./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi