Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Greqi, “Agimi i Artë” krijon “Big Brother” për rekrutimin e fëmijëve të moshave 6-10 vjeç Empty Greqi, “Agimi i Artë” krijon “Big Brother” për rekrutimin e fëmijëve të moshave 6-10 vjeç

Wed 27 Feb 2013 - 15:25
Greqi, “Agimi i Artë” krijon “Big Brother” për rekrutimin e fëmijëve të moshave 6-10 vjeç Agimi-1-300x225Partia neonenaziste greke, e “Agimit të Artë” bënë surprizën e radhës, por këtë herë edhe më alarmuese se më parë!
Nuk bëhet fjalë për ndonjë krim, por për rekrutimin e fëmijëve grekë, të cilin ata e kanë pagëzuar si: “Cikli i zgjimit shpirtërorë”, dhe “Miqtë e vegjël të lëvizjes”.
Sipas njoftimit të “Agimit të Artë”, në zyrat e Organizatës Lokale të Attikës Lindore, në Artemida, “u hap një cikël i ri i zgjimit shpirtërorë, me titullin Simetri i Fëmijëve!”.
Më shumë se 20 fëmijë të moshave nga 6 deri në 10 vjeç, të shoqëruar nga prindërit e tyre merrnin pjesë. Banimi i fëmijëve bazohen në një tekst të Georgiou Georgala, botuar në vitin 1967 dhe është publikuar dhe në sajtin e Organizatës Lokale të “Agimit të Artë”, në periferi të Attikës.
Sipas këtij teksti, “kjo moshë është më e përshtatshmja për t’u mbjellë fëmijëve standardet dhe ideologjinë. Mosha e fëmijëve është e përshtatshme për të formuar fazat, tendencat dhe idealet nëpërmjet fantazisë”.
Dhe pikërisht kjo u bë publike nga partia e neonazistëve grekë, pak ditë pas denoncimit nga shumë nxënës shkollash për mënyrën se si “Agimi i Artë” rekrutonte fëmijë./alb-obvserver.com/Greqi, “Agimi i Artë” krijon “Big Brother” për rekrutimin e fëmijëve të moshave 6-10 vjeç Agimi-2Greqi, “Agimi i Artë” krijon “Big Brother” për rekrutimin e fëmijëve të moshave 6-10 vjeç Agimi-3-1024x768
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi