Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 11:54
19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Amina-198x300Një 19 vjecare nga Tunizia, Amina Tyler e cila është aktiviste e grupit Femen rrezikon të vritet me gurë për shkak se ka postuar një foto të saj lakuriq, ndërsa në gjoksin e saj kishte shkruar në arabisht: “Trupi im më takon mua, nuk është origjina e nderit të askujt”.
Ajo është arrestuar dhe predikuesi Almi Adela ka dhënë urdhër që ajo të dënohet sipas sharia-s me 80 ose 90 goditje me kamxhik por për shkak të gravitetit të veprimitqë ka kryer ajo rrezikon edhe dënimin me vdekje ku ekzekutimi është vrasja me gurë në public nga besimtarët.
Menjëherë oragnizata të të drejtave të femrave në të gjithë botën kanë nisur një fushatë për lirimin e Aminës e cila guxoi të dilte mbi fenë dhe mësimet e Kuranit./alb-observer.com/
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 12:05
Paska pas qka me qit kjo *.
Po e kisha rjep ket lavire qe mundohet me humb moralin tete tjeret
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 12:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Dasa shkruajti:Paska pas qka me qit kjo *.
Po e kisha rjep ket lavire qe mundohet me humb moralin tete tjeret
Pse kshu Dasa? Kush je ti qe duhet ti marresh jeten dikujt? Nese ajo ka bere dicka te denohet ne baze te ligjeve ,dhe mesa lexova ajo thjesht ka protestuar per dicka qe asaj i esht dukur e arsyeshme.Ku jan te drejtat e njeriut ? pse mos te protestoj per dicka qe i duket asaj e arsyeshme ??? mos u tregoni kaq ekstremist,dhe pastaj thoni na akuzojn per terrorista
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 13:13
FALKO shkruajti:
Dasa shkruajti:Paska pas qka me qit kjo *.
Po e kisha rjep ket lavire qe mundohet me humb moralin tete tjeret
Pse kshu Dasa? Kush je ti qe duhet ti marresh jeten dikujt? Nese ajo ka bere dicka te denohet ne baze te ligjeve ,dhe mesa lexova ajo thjesht ka protestuar per dicka qe asaj i esht dukur e arsyeshme.Ku jan te drejtat e njeriut ? pse mos te protestoj per dicka qe i duket asaj e arsyeshme ??? mos u tregoni kaq ekstremist,dhe pastaj thoni na akuzojn per terrorista
Un jam aj qe jap mendimin tim.
Mir de ligji i kti shkteti ka mar vendim me ndeshku,edhe une pajtohna me ket ligj.
Nese asaj i duket i arsyshem let dreqnavet per veti,nuk ka qka proteston per te tjeret.
Un jam ky qka jam,un e them ate qe mendoj edhe qe eshte e drejt,qka folin te tjeret as qe ma bon.
Nese me thot live dikush terrorist apo diqka ksi lloji,jam i bindur se kame i ra pishmon edhe qe ka lind.
Kto bushtra kjo kategori eshte kancer i shoqeris qe mundohen me shkatrru rinin.
Asaj i duket e arsyshme me dal e zhveshur po thu me lan let bon qka dush a
Edhe kriminelve ju duket e arsyshme me vra,mi lan edhe ata let bojn qka dojn
Edhe hajnav ju duket e arsyshme vjedhja,apo thu mi lan me vjedh mos mi nguc
Edhe edhe edhe ............
Ju lutem.
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 13:19
Dasa shkruajti:
FALKO shkruajti:
Dasa shkruajti:Paska pas qka me qit kjo *.
Po e kisha rjep ket lavire qe mundohet me humb moralin tete tjeret
Pse kshu Dasa? Kush je ti qe duhet ti marresh jeten dikujt? Nese ajo ka bere dicka te denohet ne baze te ligjeve ,dhe mesa lexova ajo thjesht ka protestuar per dicka qe asaj i esht dukur e arsyeshme.Ku jan te drejtat e njeriut ? pse mos te protestoj per dicka qe i duket asaj e arsyeshme ??? mos u tregoni kaq ekstremist,dhe pastaj thoni na akuzojn per terrorista
Un jam aj qe jap mendimin tim.
Mir de ligji i kti shkteti ka mar vendim me ndeshku,edhe une pajtohna me ket ligj.
Nese asaj i duket i arsyshem let dreqnavet per veti,nuk ka qka proteston per te tjeret.
Un jam ky qka jam,un e them ate qe mendoj edhe qe eshte e drejt,qka folin te tjeret as qe ma bon.
Nese me thot live dikush terrorist apo diqka ksi lloji,jam i bindur se kame i ra pishmon edhe qe ka lind.
Kto bushtra kjo kategori eshte kancer i shoqeris qe mundohen me shkatrru rinin.
Asaj i duket e arsyshme me dal e zhveshur po thu me lan let bon qka dush a
Edhe kriminelve ju duket e arsyshme me vra,mi lan edhe ata let bojn qka dojn
Edhe hajnav ju duket e arsyshme vjedhja,apo thu mi lan me vjedh mos mi nguc
Edhe edhe edhe ............
Ju lutem.
Un habitem sesi ne venat e tua rrjedhin inate ekstremiste,duke ditur qe jemi ne 2013 dhe cdokush ka te drejt te protestoj ashtu si i duket e arsyeshme.Ku qendron problemi yt? se dikush proteston kundra fes tende dmth oburra ta vrasim? jo Dasa jo ka mbrojtje per keto gjera se nuk u be njeriu qepe qe ta grijm per fasule.Normale qe ekstremist sta thot njeri ne sy nese ti nuk e ben veten.Ca lidhje ka rinia e sotme me kete rast??? ska aspak lidhje pasi cdokush perfaqeson veten jo rinine apo popullsine.Ben mir Dasa te perfaqesosh veten jo fen Islame.Vertete je ushtar i islamit por sje askush te ndeshkosh dike
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 13:19
Message reputation : 100% (1 vote)
Edhe pak kish nxjerre,duhej komplet nudo perderisa trupin e saj po ekspozonte jo pronen e meshkujve apo te fese konkrete....e ate per tu respektuar te drejtat e femrave ne ate vend....Zoti na jep jeten zoti na i merr jo njerezit sepse kane mendime te parapambetura fanatike te cilet duan ta shohin si skllave e te pa vlere gjinine femerore...
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 14:10
Ne qahemi me mentalitetin tone ndonjehere por ne vendet arabe kryhen disa akte horror ndaj femrave qe konsiderohen si jo te ndershme...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 18:15
FALKO shkruajti:
Dasa shkruajti:
FALKO shkruajti:
Dasa shkruajti:Paska pas qka me qit kjo *.
Po e kisha rjep ket lavire qe mundohet me humb moralin tete tjeret
Pse kshu Dasa? Kush je ti qe duhet ti marresh jeten dikujt? Nese ajo ka bere dicka te denohet ne baze te ligjeve ,dhe mesa lexova ajo thjesht ka protestuar per dicka qe asaj i esht dukur e arsyeshme.Ku jan te drejtat e njeriut ? pse mos te protestoj per dicka qe i duket asaj e arsyeshme ??? mos u tregoni kaq ekstremist,dhe pastaj thoni na akuzojn per terrorista
Un jam aj qe jap mendimin tim.
Mir de ligji i kti shkteti ka mar vendim me ndeshku,edhe une pajtohna me ket ligj.
Nese asaj i duket i arsyshem let dreqnavet per veti,nuk ka qka proteston per te tjeret.
Un jam ky qka jam,un e them ate qe mendoj edhe qe eshte e drejt,qka folin te tjeret as qe ma bon.
Nese me thot live dikush terrorist apo diqka ksi lloji,jam i bindur se kame i ra pishmon edhe qe ka lind.
Kto bushtra kjo kategori eshte kancer i shoqeris qe mundohen me shkatrru rinin.
Asaj i duket e arsyshme me dal e zhveshur po thu me lan let bon qka dush a
Edhe kriminelve ju duket e arsyshme me vra,mi lan edhe ata let bojn qka dojn
Edhe hajnav ju duket e arsyshme vjedhja,apo thu mi lan me vjedh mos mi nguc
Edhe edhe edhe ............
Ju lutem.
Un habitem sesi ne venat e tua rrjedhin inate ekstremiste,duke ditur qe jemi ne 2013 dhe cdokush ka te drejt te protestoj ashtu si i duket e arsyeshme.Ku qendron problemi yt? se dikush proteston kundra fes tende dmth oburra ta vrasim? jo Dasa jo ka mbrojtje per keto gjera se nuk u be njeriu qepe qe ta grijm per fasule.Normale qe ekstremist sta thot njeri ne sy nese ti nuk e ben veten.Ca lidhje ka rinia e sotme me kete rast??? ska aspak lidhje pasi cdokush perfaqeson veten jo rinine apo popullsine.Ben mir Dasa te perfaqesosh veten jo fen Islame.Vertete je ushtar i islamit por sje askush te ndeshkosh dike
Nuk kam inati,por kur sho se si thirret ne degjenerimin nga ni njeri nuk mundem te rri duarkryq por dote reagoj.
Ti thu kan drejt me protestu dhe mi kerku te drejtat e veta,por kete e duan edhe drogirashet,edhe hajnat,edhe vrasesit,simbas teje ti lejojm pra kush don qka don me bo,ti je ne vitin 2013 amo me vjen keq se nuk e paske kuptu demokracin.
Po thu dukurit negative nuk kan te bojn me rinin por me pleqet ahaa.
Un perqaoj veten tim edhe nese gaboj une gaboj Islami eshte i pastert.
FEJA IME ÉSHTÉ ISLAMI, NESE GABOJ ME FAJSONI MUA JO FENÉ TIME.
Un nuk jam ka ndeshkoj,por une e them te drejten ate qe mendoj,ju pelqej apo nuk ju pelqej

Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 22:52
AnGeLiC shkruajti:Edhe pak kish nxjerre,duhej komplet nudo perderisa trupin e saj po ekspozonte jo pronen e meshkujve apo te fese konkrete....e ate per tu respektuar te drejtat e femrave ne ate vend....Zoti na jep jeten zoti na i merr jo njerezit sepse kane mendime te parapambetura fanatike te cilet duan ta shohin si skllave e te pa vlere gjinine femerore...

jo po kjo ish dal edhe ashtu po per ata i shkon koka .

eshte shueme vertete qe Zoti jep jeten dhe jep vdekjen por po harroni qe Zoti urdheron ndeshkim per ate qe vepron ne kundeshtim me ligjet e vendosura nga Zoti fuqiplote. apo mos doni te thoni se ju pajtoheni qe Zoti eshte ai qe jep jete dhe jep vdekje por nuk pajtoheni qe te ndeshkohet.

nese per dike eshte e drejte veprimi i saj dhe demokraci atehere edhe ndeshkimi nga ne eshte e drejte e jona sepse po shkatrron shoqerine
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 22:59
Une nuk po i kuptoj disa se si i japin perparsi dhe na e i rikojtojn "demokracin" kur eshte ne pyetje vetem e drejta e femres qe te dal e zhveshur !! cudi apse dikut i konvenon kjo apo mshefet dicka tjeter...

-Nese eshte demokraci qe ti jepet e drejta ndonjerot te bej cfar te deshiroj... dhe mos te meren ne konsiderat ligjet e shtetit ather cfar do te thoshit nese dikush deshiron te mar DROGEN kur edim se ai demton vetem veten me marjen e droges a ekishte lejuar policia kete se na qenka demokraci.. ose te mbit veten te bej vetvrasje apo te vras diken ... lereni ato pallavra ... dhe mos shitni mend ketu veckur tju vi mire juve ...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 23:02
Jam kurioz te di cfare ka shkryar aty ke gjoksi

do kete pasur vape prandaj ka dale keshtu
lulen e paska te bukur thoni cte doni ju ??????
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 23:32
Abdulgafuri shkruajti:
jo po kjo ish dal edhe ashtu po per ata i shkon koka .

eshte shueme vertete qe Zoti jep jeten dhe jep vdekjen por po harroni qe Zoti urdheron ndeshkim per ate qe vepron ne kundeshtim me ligjet e vendosura nga Zoti fuqiplote. apo mos doni te thoni se ju pajtoheni qe Zoti eshte ai qe jep jete dhe jep vdekje por nuk pajtoheni qe te ndeshkohet.

nese per dike eshte e drejte veprimi i saj dhe demokraci atehere edhe ndeshkimi nga ne eshte e drejte e jona sepse po shkatrron shoqerine

Zoti ka thene gjithashtu se askush seshte aq i paster (pa mekate) sa te gjykoje apo vendos per jeten e dikujt tjeter..Fundja cfare vepre penale beri kjo goce,kjo ishte vetem nje lloj forme proteste nga ana e saj per tu degjuar zeri i femrave sepse ne rastin tjeter askush su ve veshin atyre...Gjykates te behemi dhe te tregohemi te ashper me ata kriminele,perverset,pedofilat etj qe ndotin shoqerine tone dhe per keta eshte ligji qe vendos denimin e tyre dhe eshte ne doren e zotit se kur do ja marr jeten atij njeriu e ne cilen menyre,po flasim nga ana fetare perderisa denim me vdekje ne vendin tone nuk egziston..

Por cfare do ju ndihmonte nese e vrisnin kete femer,do dalin femra te tjera me pas e do bejne po te njejten gje sic edhe ka ndodhur,,te gjitha keto do me thoni se duhen te vriten sepse sipas trurit tuaj beri dicka te pa moralshme ndaj fese..Mendoni se ne kete menyre do mposhtni femrat,nuk do ngrene koke ...ja mentaliteti ose me mire te them "diktatura fetare" e juaja...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mon 15 Apr 2013 - 23:50
ore do ma lexoj dikush cfare shkruan aty apo jo???
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 0:03
Tironci shkruajti:
ore do ma lexoj dikush cfare shkruan aty apo jo???

“Trupi im më takon mua, nuk është origjina e nderit të askujt”

Qenke verbuar ti vec nga pamja e nuk po sheh asgje tjeter me sy Tironc,si thu ta vrasim kete sepse na paska c'nderuar shoqerine edhe fene e vendit qe i perket!!! 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët 723485774
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 0:09
AnGeLiC shkruajti:
Zoti ka thene gjithashtu se askush seshte aq i paster (pa mekate) sa te gjykoje apo vendos per jeten e dikujt tjeter..

ne nuk gjykojme aske por zbatoj ligjin qe All-llahu e ka sjell per ne.

AnGeLiC shkruajti:Fundja cfare vepre penale beri kjo goce,kjo ishte vetem nje lloj forme proteste nga ana e saj per tu degjuar zeri i femrave sepse ne rastin tjeter askush su ve veshin atyre...

pse nuk ka menyra tjera te protestohet por te dal zhveshur ne nje vend ku lakuriqesia eshte e ndaluar me ligj?

AnGeLiC shkruajti:
Gjykates te behemi dhe te tregohemi te ashper me ata kriminele,perverset,pedofilat etj qe ndotin shoqerine tone dhe per keta eshte ligji qe vendos denimin e tyre dhe eshte ne doren e zotit se kur do ja marr jeten atij njeriu e ne cilen menyre,po flasim nga ana fetare perderisa denim me vdekje ne vendin tone nuk egziston..

po ky ligj qe e ka zbrit All-llahu ethot qe kjo veper e ketill eshte e ndaluar dhe duhet te ndeshkohet. dhe mekatet e renda jane te penalizuara me vdekje jo nga njeriu por All-llahu i ka ba ndeshkim ne menyre qe shoqeria te mos shkaterrohet. nese ju sju pelqen kjo eshte qeshtje tjeter.

AnGeLiC shkruajti:Por cfare do ju ndihmonte nese e vrisnin kete femer,do dalin femra te tjera me pas e do bejne po te njejten gje sic edhe ka ndodhur,,te gjitha keto do me thoni se duhen te vriten sepse sipas trurit tuaj beri dicka te pa moralshme ndaj fese..

po penalizimi behet qe te tjert te mos pesojne, pa hjeka koken dikujt ne publik e sheh pastaj a do te veprojne te trjet njejt si ajo.

AnGeLiC shkruajti:Mendoni se ne kete menyre do mposhtni femrat,nuk do ngrene koke ...ja mentaliteti ose me mire te them "diktatura fetare" e juaja...

po nuk eshte mposhtje kjo e nderuar po kjo eshte nder qe i behet femres qe mos te behet lecke qe te loz me te kush te doje e si te kete deshire po te kete dinjitete . se di si njeriu qe All-llahu e krijoj ne menyren me te persosur dhe urdheroi melaiket ti bien ne sexhde e lejon veten te bie nen nivelin e shtazes siq vepron kjo vajze kete spo e kuptoj
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 0:12
AnGeLiC shkruajti:
Qenke verbuar ti vec nga pamja e nuk po sheh asgje tjeter me sy Tironc,si thu ta vrasim kete sepse na paska c'nderuar shoqerine edhe fene e vendit qe i perket!!! 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët 723485774
po e nderuar per dike kjo eshte kulture , demokraci ,perparim , ecje para trend, kurse per muslimanet dhe per mua personalisht eshte idiotsi , poshtrim i vetes se vet. nese zhveshja dikujt i duket e kulturuar atehere kafshet qe nuk kane nevoj per rroba qenkan me me te kulturuara se na. po ne kohen e njeriut para historik njerzit kan dal zhveshur kurse sot jemi ne shek 21.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 0:15
AnGeLiC shkruajti:
Tironci shkruajti:
ore do ma lexoj dikush cfare shkruan aty apo jo???

“Trupi im më takon mua, nuk është origjina e nderit të askujt”

Qenke verbuar ti vec nga pamja e nuk po sheh asgje tjeter me sy Tironc,si thu ta vrasim kete sepse na paska c'nderuar shoqerine edhe fene e vendit qe i perket!!! 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët 723485774
gjynaf mi , pse me e vra
femrat jane si kotelet mbaji afer se ta shpreblejn
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 0:54
Abdulgafuri shkruajti:

ne nuk gjykojme aske por zbatoj ligjin qe All-llahu e ka sjell per ne.

Ti mund te zbatosh ligjin e Allahut vetem me gruan tate dhe me motrat e tua jo per dike te huaj qe smeret as nderhyn ne menyren jetesore tenden,sic ato respektojne jeten edhe zgjedhjet tuaja te njejten gje mund te beni e ju..

Abdulgafuri shkruajti:pse nuk ka menyra tjera te protestohet por te dal zhveshur ne nje vend ku lakuriqesia eshte e ndaluar me ligj?

Pikerisht ate thash me siper me ate shprehjen se zeri i tyre nuk degjohet ndryshe po nuk bene nje proteste ne menyre te till qe te bej zhurme..Dhe kjo eshte fakt,shpesh ne protestat e te drejtave te femrave behet nje vesh shurrdh e nje sy qorr dhe keshtu i anashkalojne pa bere asgje nga ato qe kerkojne,perkundrazi nudizmi thjeshte i zgjoi nga gjumi ku kishin rene e po ju hedhin nje sy me ne fund ketyre grave..Pra duhet pak zhurme ndonjehere per ti goditur mendjes vendet perkatese qe ju drejtohen

Abdulgafuri shkruajti:
po ky ligj qe e ka zbrit All-llahu ethot qe kjo veper e ketill eshte e ndaluar dhe duhet te ndeshkohet. dhe mekatet e renda jane te penalizuara me vdekje jo nga njeriu por All-llahu i ka ba ndeshkim ne menyre qe shoqeria te mos shkaterrohet. nese ju sju pelqen kjo eshte qeshtje tjeter.

Ligjet e denimit me vdekje kush i ka shkruar,dora e njeriut mesa di une!! Pastaj Allahu eshte i plotefuqishem atehere e di me se miri se si vepron me nje njeri i cili mekaton,se kshu i bie Allahu urdheron denimin e ju jeni ekzekutuesit e tij..Ku eshte fuqia e zotit tuaj ketu? Tmerr!!

Abdulgafuri shkruajti:po penalizimi behet qe te tjert te mos pesojne, pa hjeka koken dikujt ne publik e sheh pastaj a do te veprojne te trjet njejt si ajo.

Kemi pare mjaft mire nder vite se megjithse me pare kishin keto ligje te rrepta i varnin para sheshit,i vrisnin etj megjithate asnje ndryshim i madh per tu vene ne dukje nga kjo ane..Perseri ndodhnin gjera makabre edhe pse ndeshkimi vinte ne rrezik jeten e tyre..Pra smund te thuash prere se kjo do jete si mesim per te tjeret e keshtu sdo kete me kriminel..Edhe pse eshte absurde te bejme krahasime te tilla permes kesaj vajzes e vepres qe beri me vepren e nje krimineli...

Abdulgafuri shkruajti:po nuk eshte mposhtje kjo e nderuar po kjo eshte nder qe i behet femres qe mos te behet lecke qe te loz me te kush te doje e si te kete deshire po te kete dinjitete . se di si njeriu qe All-llahu e krijoj ne menyren me te persosur dhe urdheroi melaiket ti bien ne sexhde e lejon veten te bie nen nivelin e shtazes siq vepron kjo vajze kete spo e kuptoj

Lecke behet nga mos degjimi e mos respekti per te drejtat qe kerkon,nese ato ndiheshin mire dhe te lumtura ne ate vend nuk do te arrinin te benin protesta jo ne te tilla forme po asnje lloj proteste...Kshu qe kambana bie per ate qe ka vesh te degjoje..Por sduan!!Dhe me nje vendim te tille duke e ekzekutuar kete vajze vetem sa do ndezin gjakrat e do i irritojne me shume femrat e ketij grupi per te bere aktivitete te tjera me pas duke marr shembull viktimen e fundit vetem sepse ajo protestoi nje nje lloj menyre per te drejtat njerezore...
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 1:01
Abdulgafuri shkruajti:

po ky ligj qe e ka zbrit All-llahu ethot qe kjo veper e ketill eshte e ndaluar dhe duhet te ndeshkohet. dhe mekatet e renda jane te penalizuara me vdekje jo nga njeriu por All-llahu i ka ba ndeshkim ne menyre qe shoqeria te mos shkaterrohet. nese ju sju pelqen kjo eshte qeshtje tjeter.
Ne shume postime All-llahu All-llahu kam lexuar i nderuar,por kush qenka ky qe te urdheroka ty apo tjetrin me denuar 1 person? Esht gjykates? Prokuror? President? Se keta te fusin ne burg sot per vepra penale.Ndaj gjykojini gjerat pak me embel dhe jo ne menyre te ceket sic ke permendur i nderuar.Mos harro se esht vetem 19 vjece dhe nga nje adoleshente cfar nuk pret,por zdo te thot oburra ta vrasim.Nese doli nudo ne qytet te gjobitet, te shkoj ne burg apo shtepi Riedukimi jo te vritet.Ore jetoni ne 2013 ju ne shekullin e 21 apo jeni akoma para eres sone.Mblithni mendjen
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 10:53
Mos e merzitni vten se nuk denohet me vdekje por nji far lloj edukimieshte nji denim me 80 shkopinj...

-cudi sa ju dhimben njerzit, !!?
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 16:16
Keta "besimtaret" e famshem mos duhet te denohen njehere ata te paret te cilet i trajtojne femrat si kafshe dhe jo si njerez?!

Kane goje dhe flasin mbi TE DREJTAT E NJERIUT keta llupsa banaliteti qe ne vendet e tyre i martojne adoleshentet me pleq e seicili ka nga 4-5 femra dhe na shfaqin edhe besimin "e shenjte" islam duke DENUAR te drejtat e njeriut!!!

Ketu e verteta qendron ne keqtrajtimin qe ndodh aty dhe jo ne "turpin" qe ju paska sjelle menyra e shprehjes femerore...

Pse nuk shikoni ate "turpin" tuaj pra se femren e krijoi Zoti, ndersa idiotesite qe thoni ju jane pordhe me rigon qe nuk perputhen aspak me te drejtat e njeriut...

Kjo 19 vjecare ka per te mbetur ne histori me shume se mahmuti qe do ta denoje...
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 17:11
Shikoni shikoni se kush flet per mbrojtjen e nderit te femres dhe te moralit phaaaaaaaaa..
ne cfar kohe jetojm ...!!?
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 18:52
ky postim nuk esht postua raserisht po ne edim qellimin ama feja islame nuk meret me lavire
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Tue 16 Apr 2013 - 19:49
e gjora
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Wed 17 Apr 2013 - 17:27
AnGeLiC shkruajti:
Ti mund te zbatosh ligjin e Allahut vetem me gruan tate dhe me motrat e tua jo per dike te huaj qe smeret as nderhyn ne menyren jetesore tenden,sic ato respektojne jeten edhe zgjedhjet tuaja te njejten gje mund te beni e ju..
atehere shko vepro keshtu atje e sheh a e zbatoj ne gruan time apo ku e ke me argument. ajo bash nderhyn ne jeten e tjerve sepse po deshiron degjenerim e aty degjenerimi eshte i ndaluar

AnGeLiC shkruajti:Pikerisht ate thash me siper me ate shprehjen se zeri i tyre nuk degjohet ndryshe po nuk bene nje proteste ne menyre te till qe te bej zhurme..Dhe kjo eshte fakt,shpesh ne protestat e te drejtave te femrave behet nje vesh shurrdh e nje sy qorr dhe keshtu i anashkalojne pa bere asgje nga ato qe kerkojne,perkundrazi nudizmi thjeshte i zgjoi nga gjumi ku kishin rene e po ju hedhin nje sy me ne fund ketyre grave..Pra duhet pak zhurme ndonjehere per ti goditur mendjes vendet perkatese qe ju drejtohen

po te dinit te drejtat e femres me islam ndryshe kishit mendu por meqe sdini atehere eshte thjesht nje mendim juaji dhe ate i gabuar.

AnGeLiC shkruajti:Ligjet e denimit me vdekje kush i ka shkruar,dora e njeriut mesa di une!! Pastaj Allahu eshte i plotefuqishem atehere e di me se miri se si vepron me nje njeri i cili mekaton,se kshu i bie Allahu urdheron denimin e ju jeni ekzekutuesit e tij..Ku eshte fuqia e zotit tuaj ketu? Tmerr!!

e sheh e qe nuk dini per islamin asgje dhe na mbani ligjerata ketu. lexo ne histori per ata popuj qe kane qene mohues te argumenteve te All-llahut qfar kan perjetu . njeriu eshte mekembes i All-llahut ne toke nese nuke dini.

AnGeLiC shkruajti:Kemi pare mjaft mire nder vite se megjithse me pare kishin keto ligje te rrepta i varnin para sheshit,i vrisnin etj megjithate asnje ndryshim i madh per tu vene ne dukje nga kjo ane..Perseri ndodhnin gjera makabre edhe pse ndeshkimi vinte ne rrezik jeten e tyre..Pra smund te thuash prere se kjo do jete si mesim per te tjeret e keshtu sdo kete me kriminel..Edhe pse eshte absurde te bejme krahasime te tilla permes kesaj vajzes e vepres qe beri me vepren e nje krimineli...
numroni sa krime te ketilla ndodhin ne boten islame e sa ne boten jo islame por ate bene me argumente jo me fjale gazetash do ta kuptoni realitetin.

AnGeLiC shkruajti:Lecke behet nga mos degjimi e mos respekti per te drejtat qe kerkon,nese ato ndiheshin mire dhe te lumtura ne ate vend nuk do te arrinin te benin protesta jo ne te tilla forme po asnje lloj proteste...Kshu qe kambana bie per ate qe ka vesh te degjoje..Por sduan!!Dhe me nje vendim te tille duke e ekzekutuar kete vajze vetem sa do ndezin gjakrat e do i irritojne me shume femrat e ketij grupi per te bere aktivitete te tjera me pas duke marr shembull viktimen e fundit vetem sepse ajo protestoi nje nje lloj menyre per te drejtat njerezore...

jo te muslimanet kurre nuk dot e kete irritim por dot e irritohen ata qe kane mendimt e njejt me kete gocen e qe e kan gabim sepse grupe te ketilla nuk dot e behen se paku atje jo.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Wed 17 Apr 2013 - 21:01
FALKO shkruajti:
Ne shume postime All-llahu All-llahu kam lexuar i nderuar,por kush qenka ky qe te urdheroka ty apo tjetrin me denuar 1 person? Esht gjykates? Prokuror? President? Se keta te fusin ne burg sot per vepra penale
.

ne pyetjen tuaj i nderuar ja ku e ke pergjegjen:

112:1. Thuaj: Ai, All-llahu është Një!
112:2. All-llahu është Ai që çdo krijesë i drejtohet (i mbështetet) për çdo nevojë.
112:3. As s'ka lindur kë, as nuk është i lindur.
112:4. Dhe Atij askush nuk i është i barabartë.


si dhe ketu e ke i nderuar :

59:22. Ai është All-llahu që nuk ka zot tjetër; vetëm Ai, që e di të fshehtën dhe të dukshmen, Ai është Mëshiruesi, Mëshirëbërësi!
59:23. Ai është All-llahu që nuk ka zot tjetër përveç Tij, sundues i përgjithshëm, i pastër (prej të metave që i mvishen), shpëtimtar (që i shpëton njerëzit prej ndëshkimit të padrejtë), sigurues (që i siguroi njerëzit me premtimin e vet dhe pejgamberët me mrekulli) mbikëqyrës (që mbikëqyr dhe përcjell çdo send), i plotfuqishëm, mbizotërues, i madhërishëm. I lartësuar është All-llahu nga çka i shoqërojnë!
59:24. Ai është All-llahu, Krijuesi, Shpikësi, Formësuesi. Të tij janë emrat më të bukur. Atë (All-llahun) e madhëron çka ka në qiej e në tokë dhe Ai është ngadhënjyesi, i urti!



FALKO shkruajti:Ndaj gjykojini gjerat pak me embel dhe jo ne menyre te ceket sic ke permendur i nderuar.Mos harro se esht vetem 19 vjece dhe nga nje adoleshente cfar nuk pret,por zdo te thot oburra ta vrasim.Nese doli nudo ne qytet te gjobitet, te shkoj ne burg apo shtepi Riedukimi jo te vritet.Ore jetoni ne 2013 ju ne shekullin e 21 apo jeni akoma para eres sone.Mblithni mendjen

ndersa tek kjo e dyta gjykimi per njerez te till sipas islamit eshte i ditur por ajo vlen ne ate shtet ku zbatohet ligji islam.
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Wed 17 Apr 2013 - 21:13
Abdulgafuri shkruajti:
FALKO shkruajti:
Ne shume postime All-llahu All-llahu kam lexuar i nderuar,por kush qenka ky qe te urdheroka ty apo tjetrin me denuar 1 person? Esht gjykates? Prokuror? President? Se keta te fusin ne burg sot per vepra penale
.

ne pyetjen tuaj i nderuar ja ku e ke pergjegjen:

112:1. Thuaj: Ai, All-llahu është Një!
112:2. All-llahu është Ai që çdo krijesë i drejtohet (i mbështetet) për çdo nevojë.
112:3. As s'ka lindur kë, as nuk është i lindur.
112:4. Dhe Atij askush nuk i është i barabartë.


si dhe ketu e ke i nderuar :

59:22. Ai është All-llahu që nuk ka zot tjetër; vetëm Ai, që e di të fshehtën dhe të dukshmen, Ai është Mëshiruesi, Mëshirëbërësi!
59:23. Ai është All-llahu që nuk ka zot tjetër përveç Tij, sundues i përgjithshëm, i pastër (prej të metave që i mvishen), shpëtimtar (që i shpëton njerëzit prej ndëshkimit të padrejtë), sigurues (që i siguroi njerëzit me premtimin e vet dhe pejgamberët me mrekulli) mbikëqyrës (që mbikëqyr dhe përcjell çdo send), i plotfuqishëm, mbizotërues, i madhërishëm. I lartësuar është All-llahu nga çka i shoqërojnë!
59:24. Ai është All-llahu, Krijuesi, Shpikësi, Formësuesi. Të tij janë emrat më të bukur. Atë (All-llahun) e madhëron çka ka në qiej e në tokë dhe Ai është ngadhënjyesi, i urti!



FALKO shkruajti:Ndaj gjykojini gjerat pak me embel dhe jo ne menyre te ceket sic ke permendur i nderuar.Mos harro se esht vetem 19 vjece dhe nga nje adoleshente cfar nuk pret,por zdo te thot oburra ta vrasim.Nese doli nudo ne qytet te gjobitet, te shkoj ne burg apo shtepi Riedukimi jo te vritet.Ore jetoni ne 2013 ju ne shekullin e 21 apo jeni akoma para eres sone.Mblithni mendjen

ndersa tek kjo e dyta gjykimi per njerez te till sipas islamit eshte i ditur por ajo vlen ne ate shtet ku zbatohet ligji islam.
I nderuar Abdul faleminderit qe i solle keto fjale por mua si person individ sme duhen keto la la inallah, un sipas mendimit tim them qe nuk meriton vdekje asnje njeri se protestoi sipas menyres se saj,te pelqen ty apo mua tjeter gje. Jam dakord te gjobitet ,te bej burg aman jo te vritet pasi te drejtat e njeriut si thyhen dot as feja jote as e askujt.Besoj se me ke kuptuar Very Happy
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Wed 17 Apr 2013 - 21:28
FALKO shkruajti:
I nderuar Abdul faleminderit qe i solle keto fjale por mua si person individ sme duhen keto la la inallah, un sipas mendimit tim them qe nuk meriton vdekje asnje njeri se protestoi sipas menyres se saj,te pelqen ty apo mua tjeter gje. Jam dakord te gjobitet ,te bej burg aman jo te vritet pasi te drejtat e njeriut si thyhen dot as feja jote as e askujt.Besoj se me ke kuptuar Very Happy

nese ty ste duhen keto i nderuar kjo eshte diq tjeter ke pyetb tu jam pergjegje. ju keni te drejte te keni mendimin tend siq kemi ne per mendimin tone edhe pse mendimi juaj mundet te jete dhe i gabuar.

kurse tek kjo e dyta ju mund te mendoni ashtu po kur dikush thyen ligjin denohet per ate ligj qe ka thy me ate mase qe eshte e caktuar te denohet. ne islam denimi per te atillet dihet.

une jam duke ju kuptu qfar thoni ju por siq duket ju spo mund te na kuptoni ne.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Wed 17 Apr 2013 - 23:57
Abdulgafuri shkruajti:
atehere shko vepro keshtu atje e sheh a e zbatoj ne gruan time apo ku e ke me argument. ajo bash nderhyn ne jeten e tjerve sepse po deshiron degjenerim e aty degjenerimi eshte i ndaluar

Cilin degjenerim me thoni? Per femrat qe i martojne 10 vjece apo ato qe i dhunojne dhe i perdhunojne perdite!!! ,,,Per cfare po proteston ajo femer apo per te reklamuar per qejf trupin e saj mendoni duke rrezikuar e jeten keshtu!!

Abdulgafuri shkruajti:po te dinit te drejtat e femres me islam ndryshe kishit mendu por meqe sdini atehere eshte thjesht nje mendim juaji dhe ate i gabuar.

Ti thash me siper te drejtat e femres ne Islam nje kjo dhe e dyta me vjen cudi sepse ne tema te tjera keni kundershtuar te quheni "Islamist" duke thene se jeni myslimane dhe tani po e pohoni vete po te njejten fjale!!

Abdulgafuri shkruajti:e sheh e qe nuk dini per islamin asgje dhe na mbani ligjerata ketu. lexo ne histori per ata popuj qe kane qene mohues te argumenteve te All-llahut qfar kan perjetu . njeriu eshte mekembes i All-llahut ne toke nese nuke dini.

Mua sme duhet te mesoj per Islamin apo per fe te tjera per te logjikuar me trurin tim Abdul me krahasim me ju qe flisni me fjalet e Kuranit sikur mos keni mendime personale vetjake!! Akoma e sot masakrojne njerez kudo neper bote sepse kane mohuar fene Islame e cila ne Kuran shkruhet "kush nuk pranon Allahun si zot te tij te vetem dhe e mohon ate,meriton vdekjen"..Une deri me sot dija qe perendia (zoti) eshte simbol i paqes,harmonise, barazise ,i drejtesise jo te sjell percarje nepermjet besimtareve te tij kundra shoqerise..!!!Dhe sipas jush vetem se kjo eshte nje urdher i Kuranit ju jep te drejten juve te merrni nje jete??Kjo seshte fe kjo eshte sekti i kamikazeve e thjeshte edhe pse sju pelqen!!

Abdulgafuri shkruajti:numroni sa krime te ketilla ndodhin ne boten islame e sa ne boten jo islame por ate bene me argumente jo me fjale gazetash do ta kuptoni realitetin.

Edhe sikur te jete e mundur ti numeroni ato krime prap se prap nuk mund te mohoni faktin se ne vendet me fene Islame ka me shume dhune,diskriminime,prapambetje qyteterimi,varferi mendore dhe edukuese..Te gjitha keto perbejne kulturen e nje populli dhe civilizimin e tyre nder kohe...

Abdulgafuri shkruajti:jo te muslimanet kurre nuk dot e kete irritim por dot e irritohen ata qe kane mendimt e njejt me kete gocen e qe e kan gabim sepse grupe te ketilla nuk dot e behen se paku atje jo.

Po ate thash me siper edhe une qe grupi i femrave te te drejtave te njeriut do bejne edhe me shume aktivitete e protesta me pas nese e vrasin kete gocen sepse keshtu vete institucionet apo qeveria u jep nje me shume vertetim qe femra ne ate vend nuk respektohet dhe do e shfyrtezojne kete ne favorin e tyre..Dhe shume mire do bejne sepse mundet qeveria te komunikoje e permes dialogut te gjejne nje rrugezgjedhje ne menyre te tille qe te ulin zerat e mos arrine ne protesta te tilla ekstreme..Por e dini cfare? Atje mashkulli eshte urdher,afend,mbret e nese ata u japin nje shans ketyre femrave te bejne dialog se bashku nuk mund ta pranojne kurrsesi sepse eshte ofendim per ta te rrine te flasin me femra,sepse femra shihet si krimb qe duhet shtypur vazhdimisht per mos ngrit koke kurr,,Kjo eshte kultura e vendit dhe kete se mohon askush...
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Thu 18 Apr 2013 - 19:05
AnGeLiC shkruajti:
Cilin degjenerim me thoni? Per femrat qe i martojne 10 vjece apo ato qe i dhunojne dhe i perdhunojne perdite!!! ,,,Per cfare po proteston ajo femer apo per te reklamuar per qejf trupin e saj mendoni duke rrezikuar e jeten keshtu!!
ate qe haptazi po e shfaq ajo goca. kafsha nuk ka nevoje per veshmbathje sepse eshte kafshe. nese per ju kjo eshte kulture dhe emancipim atehere kafshet po ia kalokan njerzve.

AnGeLiC shkruajti:Ti thash me siper te drejtat e femres ne Islam nje kjo dhe e dyta me vjen cudi sepse ne tema te tjera keni kundershtuar te quheni "Islamist" duke thene se jeni myslimane dhe tani po e pohoni vete po te njejten fjale!!
muslimani eshte praktikues i islamit. nese se kuptoni kete pyesni ndoshta mund tiu tregojme. te drejtat qe ia ka dhene islami femres as nje kushtetute e njeriut nuk mund tia jep. aq shume e ka nderu dhe e ka ngrite femren sa nje sure(kaptire) ne kuran e ka emrin gruaja. ndersa mashkulli nuk ka kaptire te veqante me emer ne kuran. nese nuk i dini te drejtat pyesni tek tema pyetje rreth islamit dhe ne do ua sjellim ato e do ti kuptoni.

AnGeLiC shkruajti:Mua sme duhet te mesoj per Islamin apo per fe te tjera per te logjikuar me trurin tim Abdul me krahasim me ju qe flisni me fjalet e Kuranit sikur mos keni mendime personale vetjake!! Akoma e sot masakrojne njerez kudo neper bote sepse kane mohuar fene Islame e cila ne Kuran shkruhet "kush nuk pranon Allahun si zot te tij te vetem dhe e mohon ate,meriton vdekjen"..Une deri me sot dija qe perendia (zoti) eshte simbol i paqes,harmonise, barazise ,i drejtesise jo te sjell percarje nepermjet besimtareve te tij kundra shoqerise..!!!Dhe sipas jush vetem se kjo eshte nje urdher i Kuranit ju jep te drejten juve te merrni nje jete??Kjo seshte fe kjo eshte sekti i kamikazeve e thjeshte edhe pse sju pelqen!!

gezohem qe paskeni tru kaq te zhvilluar dhe kapacitet kaq te madh te trurit per dallim nga ne ja qe ne kemi trurin e vogel.

ne krejt boten vriten njerz dhe vetem ne rastin kur vriten ne vendet arabe quhen terrorist kurse te tjerte marri emer tjeter per qudi. dhe siq duket ketu ishim duke fol per diq tjeter ju kur mbeshteteni per muri dhe skeni qfar shtoni kaloni ne teme tjeter.

nese kesaj ia mer mendja se mund te beje qdo gje sa ta ul veten nen nivelin e shtazes atehere gabohet seps ene ate shtet qe jeton ato ligje duhet respektu.nese nuk respektohen pason ndeshkimi. e krejt ne fund thoni qfar te doni per islamin ate nuk e perulni dhe nuk i ulni muslimanet por sa me shume qe mundoni ta ulni islami eshte si brumi i bukes sa me shume ngjeshet brumi buka del me e mire. edhe islami sa me shume sulmohet aq me i forte behet.

AnGeLiC shkruajti:Edhe sikur te jete e mundur ti numeroni ato krime prap se prap nuk mund te mohoni faktin se ne vendet me fene Islame ka me shume dhune,diskriminime,prapambetje qyteterimi,varferi mendore dhe edukuese..Te gjitha keto perbejne kulturen e nje populli dhe civilizimin e tyre nder kohe...

kurre kete skeni per ta deshmu . mblidhni cilat do statistika kudo qofte dhe do te bindeni se tek muslimanet me se paku ndodhni probleme te ketilla . deshmi e kesaj eshte edhe kjo e mjere e cila eshte e para qe ka dal ne foto. po te ishte e kunderta nuk do dilte vetem nje por do kishte shume siq ndodhin per fat te keq ne boten perendimore.

AnGeLiC shkruajti:Po ate thash me siper edhe une qe grupi i femrave te te drejtave te njeriut do bejne edhe me shume aktivitete e protesta me pas nese e vrasin kete gocen sepse keshtu vete institucionet apo qeveria u jep nje me shume vertetim qe femra ne ate vend nuk respektohet dhe do e shfyrtezojne kete ne favorin e tyre..Dhe shume mire do bejne sepse mundet qeveria te komunikoje e permes dialogut te gjejne nje rrugezgjedhje ne menyre te tille qe te ulin zerat e mos arrine ne protesta te tilla ekstreme..Por e dini cfare? Atje mashkulli eshte urdher,afend,mbret e nese ata u japin nje shans ketyre femrave te bejne dialog se bashku nuk mund ta pranojne kurrsesi sepse eshte ofendim per ta te rrine te flasin me femra,sepse femra shihet si krimb qe duhet shtypur vazhdimisht per mos ngrit koke kurr,,Kjo eshte kultura e vendit dhe kete se mohon askush...

po si mund te quhet femra si krimb kur eshte femra ajo qe na mban 9 muaj ne bark deri sa et dalin ne kete bote?
kete kulture e shihni vetem ju qe keni deshire te shihni veten me sy te urrejtjes dhe po ta dinit gabime keni. kete se pohon askush tjeter pos ata qe mendojne si ju.
Sponsored content

19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët Empty Re: 19 vjecarja foto lakuriq: Duhet të vritet me gurë në publik nga besimtarët

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi