Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz Empty OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz

Thu 16 May 2013 - 21:43
OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz Telefona-mobilNjë raport i Kombeve të Bashkuara bën të ditur se në fund të vitit 2013 do të ketë më shumë parapagues të telefonave celularë sesa ka njerëz në botë.

Raporti i Unionit të Telekomunikacionit Ndërkombëtar ka gjetur se aktualisht janë 6.8 miliardë aparatë celular në mbarë botën që janë në përdorim. Popullsia e botës aktualisht është 7.1 miliardë.

Raporti vë në pah se në vitin 2005 kanë qenë 2.2 miliardë parapagues të celularëve në popullsinë 6.5 miliardësh.

Po sipas raportit, ish-Republikat Sovjetike në Bashkësinë e Shteteve të Pavarura kanë numrin më të madh të telefonave celularë për person.

Sa u përket lidhjeve me internet, përmes telefonave tokësorë ose mobilë, raporti i OKB-së bën të ditur se 40 për qind e popullsisë së botës tani është duke komunikuar me celular.

/Shekulli Online/ Përgatiti: E.L/
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz Empty Re: OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz

Thu 16 May 2013 - 22:29
OKB-ja me celulare te shumte po pergaditet per pranimin e Kosovës dhe me shum celulare do ti njoftoj sa me shpejt gjith boten se edhe Kosova eshte pjese e OKB-së
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi