Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Mon 25 Nov 2013 - 17:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Një video po qarkullon nëpër rrjetet sociale, në të cilën shfaqet Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke dhënë një intervistë në gjuhën angleze.

Në këtë intervistë (a bisedë), Haradinaj flet për fenë Islame, por edhe për atë të krishtere. Ai thotë se familja e tij, prej katër gjeneratash kanë qenë shqiptarë katolikë, ndërkaq thekson se nuk e ndjen veten mysliman.

“Familja ime për katër gjenerata kanë qenë shqiptarë katolikë. Unë kam lindur mysliman, por s’e di pse jam mysliman për shkak se asnjëherë në jetën time nuk kam qenë në xhami, as për falje e as për asgjë tjetër”, ka thënë Haradinaj në këtë intervistë në gjuhën angleze.

Më tej, ai jep sqarime se si ka depërtuar feja myslimane në trojet tona nga Perandoria Osmane e tutje.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Re: Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Mon 25 Nov 2013 - 18:33
“Puna e madhe” që ti nuk e di pse je musliman!

Nuk po habitem me gazetarët palaço e gazetat paçavure.
Por paksa çuditem me myslimanët e mi të dashur e të respektuar, që po e bëjnë “bujë” deklaratat e tilla.
Miqtë e mi të respektuar.
Po, këso far “edepsuza” ke sa të duash.
Po, për këta nuk duhet çarë kokën.
Unë e kam parasysh që ju do të thoni: po i demaskojmë maskarenjtë.
Jo, jo fare nuk ka nevojë mu lodhë për këtë, se këta flasin vetë, dhe e prezantojnë vetveten dhe Allahu po ua bënë të sheshtë punën e tyre.
Çdo njëri i cili shprehet “NUK E DI PSE JAM MUSLIMAN”, Islamit më së paku kjo i intereson, dhe kjo për myslimanët fare pak është e rëndësishme.
Unë si besimtarë, e mysliman një e kam kuptuar se pa Islamin s’jam kurkushi, dhe mund të jem vetëm fundërrinë. Kurse me Islam jam një rob i Zotit me detyra. Islami fare nuk është i nevojshëm për mua, por unë jam i nevojshëm për këtë Islam.
“Puna e madhe”, pse ti nuk e di pse je mysliman. Kështu, ti dhe çdo kush që mendon kështu, vetëm mundë të jeni dru dhe gurë xhehenemi.

O Allah! Të falënderoj që më nderove me Islam.
albi6
albi6
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 46
<b>Postime</b> Postime : 10
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/11/2013

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Re: Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Mon 25 Nov 2013 - 21:00
Haradinaj dhe nuk ka qen musliman po esht shum mir si aj dhe personalisht eka pranua
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Re: Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Mon 25 Nov 2013 - 21:27
Message reputation : 100% (1 vote)
Princo shkruajti:“Puna e madhe” që ti nuk e di pse je musliman!

Nuk po habitem me gazetarët palaço e gazetat paçavure.
Por paksa çuditem me myslimanët e mi të dashur e të respektuar, që po e bëjnë “bujë” deklaratat e tilla.
Miqtë e mi të respektuar.
Po, këso far “edepsuza” ke sa të duash.
Po, për këta nuk duhet çarë kokën.
Unë e kam parasysh që ju do të thoni: po i demaskojmë maskarenjtë.
Jo, jo fare nuk ka nevojë mu lodhë për këtë, se këta flasin vetë, dhe e prezantojnë vetveten dhe Allahu po ua bënë të sheshtë punën e tyre.
Çdo njëri i cili shprehet “NUK E DI PSE JAM MUSLIMAN”, Islamit më së paku kjo i intereson, dhe kjo për myslimanët fare pak është e rëndësishme.
Unë si besimtarë, e mysliman një e kam kuptuar se pa Islamin s’jam kurkushi, dhe mund të jem vetëm fundërrinë. Kurse me Islam jam një rob i Zotit me detyra. Islami fare nuk është i nevojshëm për mua, por unë jam i nevojshëm për këtë Islam.
“Puna e madhe”, pse ti nuk e di pse je mysliman. Kështu, ti dhe çdo kush që mendon kështu, vetëm mundë të jeni dru dhe gurë xhehenemi.

O Allah! Të falënderoj që më nderove me Islam.
Mendimet e besimi yt svlejne per cdo kend....duhet te pranosh edhe te kunderten nese jo te pakten ti respektosh sic bejne ata duke respektuar ate qe je e beson ti vete.... "PUNE E MADHE" goxha e madhe biles se ndryshe nese sish sdo e lypnit aq ne cdo web faqe ne internet...Po pune e madhe per mua e dike tjeter qe ty te eshte bere lavazh truri fundja e beson ne fene tende..Ju pelqen nje pergjigje tille ? Haradinaj: S’e di pse jam mysliman 1255282285 
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Re: Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Mon 25 Nov 2013 - 21:29
[quote="AnGeLiC"]
Princo shkruajti:“Puna e madhe” që ti nuk e di pse je musliman!

Nuk po habitem me gazetarët palaço e gazetat paçavure.
Por paksa çuditem me myslimanët e mi të dashur e të respektuar, që po e bëjnë “bujë” deklaratat e tilla.
Miqtë e mi të respektuar.
Po, këso far “edepsuza” ke sa të duash.
Po, për këta nuk duhet çarë kokën.
Unë e kam parasysh që ju do të thoni: po i demaskojmë maskarenjtë.
Jo, jo fare nuk ka nevojë mu lodhë për këtë, se këta flasin vetë, dhe e prezantojnë vetveten dhe Allahu po ua bënë të sheshtë punën e tyre.
Çdo njëri i cili shprehet “NUK E DI PSE JAM MUSLIMAN”, Islamit më së paku kjo i intereson, dhe kjo për myslimanët fare pak është e rëndësishme.
Unë si besimtarë, e mysliman një e kam kuptuar se pa Islamin s’jam kurkushi, dhe mund të jem vetëm fundërrinë. Kurse me Islam jam një rob i Zotit me detyra. Islami fare nuk është i nevojshëm për mua, por unë jam i nevojshëm për këtë Islam.
“Puna e madhe”, pse ti nuk e di pse je mysliman. Kështu, ti dhe çdo kush që mendon kështu, vetëm mundë të jeni dru dhe gurë xhehenemi.

O Allah! Të falënderoj që më nderove me Islam.
Mendimet e besimi yt svlejne per cdo kend....duhet te pranosh edhe te kunderten  nese jo te pakten ti respektosh sic bejne ata duke respektuar ate qe je e beson ti vete....  "PUNE E MADHE" goxha e madhe biles se ndryshe nese sish sdo e lypnit aq ne cdo web faqe ne internet...Po pune e madhe per mua e dike tjeter qe ty te eshte bere lavazh truri fundja e beson ne fene tende..Ju pelqen nje pergjigje  tille ? Haradinaj: S’e di pse jam mysliman 1255282285 [/quote angelic qdo njeri ka bindje vete fetar ajo duhet te respektohet jo te nenqmohet deklarata e ramush haradinaj esht marketing poltike
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Re: Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Mon 25 Nov 2013 - 21:34
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:“Puna e madhe” që ti nuk e di pse je musliman!

Nuk po habitem me gazetarët palaço e gazetat paçavure.
Por paksa çuditem me myslimanët e mi të dashur e të respektuar, që po e bëjnë “bujë” deklaratat e tilla.
Miqtë e mi të respektuar.
Po, këso far “edepsuza” ke sa të duash.
Po, për këta nuk duhet çarë kokën.
Unë e kam parasysh që ju do të thoni: po i demaskojmë maskarenjtë.
Jo, jo fare nuk ka nevojë mu lodhë për këtë, se këta flasin vetë, dhe e prezantojnë vetveten dhe Allahu po ua bënë të sheshtë punën e tyre.
Çdo njëri i cili shprehet “NUK E DI PSE JAM MUSLIMAN”, Islamit më së paku kjo i intereson, dhe kjo për myslimanët fare pak është e rëndësishme.
Unë si besimtarë, e mysliman një e kam kuptuar se pa Islamin s’jam kurkushi, dhe mund të jem vetëm fundërrinë. Kurse me Islam jam një rob i Zotit me detyra. Islami fare nuk është i nevojshëm për mua, por unë jam i nevojshëm për këtë Islam.
“Puna e madhe”, pse ti nuk e di pse je mysliman. Kështu, ti dhe çdo kush që mendon kështu, vetëm mundë të jeni dru dhe gurë xhehenemi.

O Allah! Të falënderoj që më nderove me Islam.
Mendimet e besimi yt svlejne per cdo kend....duhet te pranosh edhe te kunderten  nese jo te pakten ti respektosh sic bejne ata duke respektuar ate qe je e beson ti vete....  "PUNE E MADHE" goxha e madhe biles se ndryshe nese sish sdo e lypnit aq ne cdo web faqe ne internet...Po pune e madhe per mua e dike tjeter qe ty te eshte bere lavazh truri fundja e beson ne fene tende..Ju pelqen nje pergjigje  tille ? Haradinaj: S’e di pse jam mysliman 1255282285 
JO nuk me habit aspak edhe kjo pergjegje e juaj ?? nuyk kam prit ndryshe te beni koment.. por siocdo her perseri me komentoni mua e jo deklaraten .. une enderuar kam komentuar deklaraten e tij ngase nuk ekam hap une ket teme....
po mir sepaku e nxore Mllefin nga zemra !!?? shpresoj qe tju kishte kaluar dhe lehtsuar sado pak..
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Re: Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Tue 26 Nov 2013 - 12:50
Sepse pushtoi turku jeni mysliman zoti Ramush Haradinaj dhe per t'u mos shfarrosur prej pushtuesve, shqiptaret i'u perkushtuan fese islame si fjalet "te lutem mos me vrit"...

Dhe keshtu ju luten islamit per te mos u vrare nga 5 shekujsh pushtimi osman turk...
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Re: Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Tue 26 Nov 2013 - 16:40
“Ndaj paraqitja e kujtdo më "katolik se Papa", duke sakrifikuar identitetin e tij fetar për hir të karrierës, e bën njeriun mjaft qesharak e kontrovers para atyre studiuesve që e njohin më mirë së ne historinë e Ballkanit. Duke synuar, si shumë të tjerë, që përmes mohimit të identitetit fetar të fitojnë simpatinë perëndimore, liderët tanë po harrojnë se po humbin ditë e përditë mbështetjen dhe përkrahjen vendore, pra atë të popullit. Ndërsa, me sa di unë, demokraci do të thotë ‘populli sundon’, e jo ‘ndërkombëtarët sundojnë’”, ka thënë Krasniqi.

Sipas tij, deklaratat e Haradinajt se “ai ka lindur mysliman, por s’e di pse është mysliman për shkak se asnjëherë në jetën tij nuk ka qenë në xhami”, do ta dëmtojnë partinë e tij dhe elektoratin potencial. “Në fakt, mendoj se, ai votuesit tashmë i ka të humbur, ata moti ia kanë kthyer shpinën që kur deputetët e tij vollën vrer kundër Islamit dhe myslimanëve dhe që kur partia e tij pranoi zyrtarisht Kqirën (Anton Kqirën) i cili, në stilin e vajtueseve serbe, vajtoi Millosheviqin pse nuk i preu e nuk i griu 1.9 milion shqiptarë myslimanë sikur që i kishte masakruar në Bosnjë”, ka thënë ai.
Sponsored content

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman Empty Re: Haradinaj: S’e di pse jam mysliman

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi