Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default SLLOVAKI – Presidenti, Andrej Kiska jep pagën e parë në ndihmë të të varfërve

prej Wed 30 Jul 2014 - 14:49
SLLOVAKI – Presidenti, Andrej Kiska jep pagën e parë në ndihmë të të varfërve Andrej_kiska_epa_mainPresidenti i ri sllovak, Andrej Kiska, një milioner filantrop, vendosi të japë pagën e tij të parë në ndihmë të 10 sllovakëve, të varfër apo të sëmurë, në mbarë vendin, njoftoi sot zëdhënësi i tij.
“Tetë familje do të përfitojnë 537, 60 euro nëpërmjet transferimit bankar. Në dy rastet e tjera, presidenti ka dërguar të njëjtën shumë nëpërmjet një mandati postal sepse këto familje nuk kanë llogari bankare”, deklaroi zëdhënësi, Peter Petrus.
”Paga e presidentit për muajin qershor ishte 5 376 euro”, sipas Petrus.
Përfituesit e këtyre ndihmave, zgjedhur nga presidenti me ndihmën e disa organizatave bamirëse do të mbeten anonime”, theksoi zëdhënësi.
Mes tyre bëjnë pjesë persona në gjendje të rëndë shëndetësore, një grua që jeton në një situatë të vështirë financiare dhe një fëmijë i sëmurë”, shtoi ai pa dhënë shumë detaje.
I ri në politikë, Andrej Kiska, 51 vjeç, mori zyrtarisht funskionet e tij më 15 qershor pasi u zgjodh më 30 mars duke mundur kryeministrin Robert Fico.
Pak pas zgjedhjes së tij, ai njoftoi se do të heqë dorë nga paga e tij si president gjatë mandatit pesëvjeçar.tetovanews.info


SLLOVAKI – Presidenti, Andrej Kiska jep pagën e parë në ndihmë të të varfërve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi