Shko poshtë
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Urime KURBAN BAJRAMIN

prej Sat 4 Oct 2014 - 1:46
Të gjithë besimtarëve musliman Urime Festen e Kurban Bajramit. Le të jetë kjo ditë e paqes dhe lumturisë për të gjithë.


alina123
alina123
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 10
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/06/2014

default Re: Urime KURBAN BAJRAMIN

prej Sat 4 Oct 2014 - 16:45
te  faleminderoj   mik  ty   merton   me  qen   ne  kete  forum
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Urime KURBAN BAJRAMIN

prej Sat 4 Oct 2014 - 22:07
Ju uroj të gjithëve festën e Kurban Bajramit.
Urojmë që të mbretërojë paqja, përkushtimi ndaj ZOTIT dhe solidariteti në mes njerëzve. Urojmë që festa e Bajramit t'ju sjellë çdo të mirë në jetë, harmoni dhe dashuri.
Lutjet tona le të jenë:
Zot i Mëshirshëm,
Na bën që vetëm Ty të shërbejmë! Të largohemi nga mëkatet! Të flasim të vërtetën! Të mendojmë mirë! Të bëjmë vepra të mira! Të ruhemi nga haku i juaj!

Zot i Mëshirshëm!
Na jep dituri të dobishme! Mos na lejo të na mashtrojë suksesi! Por as suksesi të na dëshpërojë!

Zot i Plotfuqishëm!
Nëse na merr pasurinë, na lërë shpresën! Nëse na jep sukses, na jep fuqi dhe dëshirë ta mposhtim humbjen! Nëse na merr begatinë e shëndetit, jepna begatinë e besimit!

Zot i Gjithëdijshëm!
Na mëso që toleranca është shkalla më e lartë e fuqisë, ndërsa dëshira e hakmarrjes, shenja e parë e dobësisë!

Zot i Drejtë!
Kur gabojmë ndaj njerëzve, jepna fuqinë e kërkimfaljes! Ndërsa kur njerëzit gabojnë ndaj nesh, jepna fuqinë e faljes!

Zot i Mëshirshëm!
Nëse ne të harrojmë Ty, Mos na harro Ti, neve!

Kjo ditë e shënuar e Kurban Bajramit, le të na kthejë besimin, shpresën dhe besimin e ndërsjellë, në mesin tonë të zhduket frika, xhelozia dhe zilia, shoqëria le të kthejë vetëbesimin, secili të punojë punën e tij me ndërgjegje dhe përgjegjësi, dhe le të kuptojmë që fshehtësia e suksesit në këtë botë, është besimi i sinqertë dhe veprat fisnike!
Të gjithëve nga zemra ju uroj festën e Kurban Bajramit, duke lutur Allahun e Madhërishëm për shëndetin tuaj dhe suksese në jetë dhe punë.
Lusim ZOTIN që edhe këtë vit festa e Bajramit të jetë e mbarë dhe e suksesshme për të gjithë besimtarët.


Përgëzimet më të sinqerta për Ju.
Me respekt Refik Bahtiri=DASA


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Sponsored content

default Re: Urime KURBAN BAJRAMIN

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi