Share
Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Fri 27 May 2011 - 15:22
Message reputation : 80% (5 votes)
First topic message reminder :

Dashuria ime

Shqipërinë dua
dhimbjen që s'flet
plagën e verbër
që s'di se ku dhemb...

(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0

Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Sun 16 Feb 2014 - 16:21
Message reputation : 67% (3 votes)
AnGeLiC shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Poezi per Arjanen...

Dikur kishim vallen-tone
sot shen valen-tine,
dikur quhej vallez-ime
sot valesi-yne...

Edhe koha
nuk mbaron,
te te flas
per dashurine...


(E.J.K) Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 723199497 


 luuuul  i mrekullueshem si gjithmone,thnx  olv 

Mrekulline
e puth shume here
kur ma hap
ti kete dere...  he si thu

 Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 93318 


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Wed 19 Feb 2014 - 1:22
Message reputation : 0% (1 vote)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Mon 10 Mar 2014 - 2:38
Message reputation : 100% (1 vote)
Gjuha Shqipe


Gjuha Shqipe
s'njeh renkim
se ka shpyrt
per SHQIPERIN...


SHQIPERIN
e dashurise
qe ish djep
I PERENDISE...


PERENDISE
qe i dha emer
ILIRISE
te ajo zemer...


Drridhet turrku
perpelitet
se SHQIPTARI
kurr nuk vritet...


Ja o vellezer
e verteta
GJUHA SHQIPE
flet si jeta...


(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 11 Mar 2014 - 13:43
Message reputation : 100% (2 votes)
Zemra ime

Edhe trendafili ka gjemba
edhe puthja ka kafshime
ndersa une cfare kam
kur ti je zemra ime...

(Dedikuar zemres time, Lumturise se Shqiperise dhe Hyjnise time...)


Edituar për herë të fundit nga Luan_Valikardi në Tue 11 Mar 2014 - 13:51, edituar 1 herë gjithsej


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 11 Mar 2014 - 13:50
Message reputation : 50% (2 votes)
Titulli: Gjuha turrke

---------------------------

---------------------------

Perkthimi:

Vdeksha une per Shqiperine
qe ne ferr ta q! Turrqine...

(Dedikuar Turqise per vendimin e saj ne mosrespektimin e te drejtave njerezore per 6 milione shqiptaret qe jetojne ne Turqi dhe nuk u lejohet mesimi i gjuhes Shqipe!)


Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 11 Mar 2014 - 13:56
Message reputation : 50% (2 votes)
O sa mire me ken shqiptar  Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 573234 

Sa ka gjalle
shqipetare,
edhe Dielli
ndricon per t'i pare...

Kur shqipetare
te mos kete,
rrezik Dielli
ka me vdeke...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Edituar për herë të fundit nga Luan_Valikardi në Tue 11 Mar 2014 - 19:28, edituar 1 herë gjithsej


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 11 Mar 2014 - 18:55
Message reputation : 50% (2 votes)
Perandoria Idiote

Vdiqen turrqit
per te pare
dhe njehere
Albanian k#rre...

Ne te urte
ata te marre
ne te lashte
ata bastarde...

500 vjet
dhe prap s'u ngopen
si kopila
njohen boten...

Si osmane
emrin e ndoten
dhe si turrq
na kerkojn rroten...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 11 Mar 2014 - 19:09
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan!
Per shpirtin poetik pergezime,edhe per fjalorin e rende me fjale qe s'te kane hije te rekomandoj ti ulesh ndjeshem,sepse s'tregojne aspak ate karakterin tend qe endet ne detin e thurjeve te vargjeve,,,,,,,,,,per te krijuar!

Qofsh mire djale.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 11 Mar 2014 - 19:16
Message reputation : 0% (1 vote)
Albo shkruajti:Luan!
Per shpirtin poetik pergezime,edhe per fjalorin e rende me fjale qe s'te kane hije te rekomandoj ti ulesh ndjeshem,sepse s'tregojne aspak ate karakterin tend qe endet ne detin e thurjeve te vargjeve,,,,,,,,,,per te krijuar!

Qofsh mire djale.

70% turrq
70% ndare
70% fjalor
= VETEM BANAL!

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Thu 13 Mar 2014 - 12:59
Message reputation : 0% (1 vote)
Shqip apo frengjisht?

"Je t'aime mon amour"
kete s'ta kam then kurr,
se Shqip s'behet fjale
"qe te dua si i marre"...

(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Thu 13 Mar 2014 - 13:07
Message reputation : 50% (2 votes)
Pergezime Luan !
Krijmtari e bukur. Por perse nuk e boton ?


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 705491909
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Thu 13 Mar 2014 - 13:14
EpiKada shkruajti:Pergezime Luan !
Krijmtari e bukur. Por perse nuk e boton ?


Kur pyeta shtepite botuese ne Shqiperi me thane se asgje nuk behet pa lek, une mendoja se sipas tradites nese shkrimet vlejne t'i botojne pa lek por me sa duket Atdheu yne i dashur nuk perparon...

Te faleminderit shume EpiKada per mendimin tend, per ty poezine me te bukur mund ta krijoje vetem lulja...  666 

Me respekt, Luan_Valikardi...


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Thu 13 Mar 2014 - 13:26
Message reputation : 100% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:
EpiKada shkruajti:Pergezime Luan !
Krijmtari e bukur. Por perse nuk e boton ?


Kur pyeta shtepite botuese ne Shqiperi me thane se asgje nuk behet pa lek, une mendoja se sipas tradites nese shkrimet vlejne t'i botojne pa lek por me sa duket Atdheu yne i dashur nuk perparon...

Te faleminderit shume EpiKada per mendimin tend, per ty poezine me te bukur mund ta krijoje vetem lulja...  666 

Me respekt, Luan_Valikardi...


Shpresoj qe nje dite te arrihet kjo per ty :)
Faleminderit per mendimin, e vlersoje .

Miqesisht,
EpiKada !


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 705491909
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Thu 13 Mar 2014 - 20:07
Message reputation : 0% (1 vote)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Fri 14 Mar 2014 - 17:30
Message reputation : 50% (2 votes)
Shqiperia e copetuar

Trimeria bente fjale
se dikur kish dy ushtare,
shume besnik e te pavdekshem
si kreshniket e atahershem...

Gege e Toske ata u quan
per Atdhene qe dashuruan,
dhe per hir te dashurise
i dhan emer Shqiperise...

Trimerine e zemeruan
kur Atdhene e copetuan,
Ilirine qe u dha Zoti
e shpetoi Gjergj Kastrioti...

Por qe sot nga ai fat
mbet vec emri Skenderbeograd,
ndersa fjalet e dashurise
jane bashkimi i Shqiperise...

O moj trimeri e heshtur
s'te lane lotet per te qeshur,
si dikur sot dy ushtare
dashurojne por jane te ndare...

(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Fri 14 Mar 2014 - 17:36
Message reputation : 0% (1 vote)
Princesha shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Moj e bukur Shqipëri

Loton kjo zemër,
sytë më thanë...

Për ty,
moj Shqipëri...

Buzët si prrush,
djegin çdo fjalë...

Me mall,
e dashuri...

Sa herë kaq largë
ky shpirti imë,
çdo stinë,
e ka vetmi...

Sa herë kaq pranë
më je ti,
moj e bukur,
Shqipëri...

(E.J.K)


Luani me gezove me keto vargje mbreselense lirikash e  me shume domethenie! Sukses!


Princesha, kete vjershe e kisha krijuar ne melodine e kesaj kenge te pavdekshme...Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Fri 14 Mar 2014 - 19:16
Message reputation : 50% (2 votes)
Tjeter barbar, tjeter SHQIPTAR


Qe te flasim per krenarine,
s'behen fjale per poshtersine...

Krenaria ka vec ajke,
s'mund te behet llumi lajke...

Ndaj kujdes nga ndonje Marks,
se barbari ka lind barbarks...

Tashme ti e njeh se mbari,
SA KRENAR QE ESHTE SHQIPTARI...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
avatar
Gjiro_Kastrioti
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 24
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/03/2014

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Mon 17 Mar 2014 - 19:06
Message reputation : 100% (3 votes)
Qe t'i lesh
hije pergjigjes
dhe nga puthja
mund te digjesh...

Por eshte nate
dhe nuk ndricon
Dielli
qe pelvelon...

(E.J.K)

Gjiro_Kastrioti
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Wed 26 Mar 2014 - 21:14
Message reputation : 100% (1 vote)
Do vdes nje dite
dhe do te pres
ata dy syte
qe do me gjesh...

(E.J.K)Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Sat 5 Apr 2014 - 22:32
Si ndihem?

Si toka nen oqean
si oqeani mbi toke
si dielli kur qan
se rrezet i ka lote...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 20 May 2014 - 13:53
Per kacurrelen time
poezia me e bukur ne bote,
Lumturise se Shqiperise
TE DUA i thote...

(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 24 Jun 2014 - 12:33
Message reputation : 0% (1 vote)
Puthja jote ne arritje


Ne ato male e ne ato dete
ku te gjeta e ku me gjete,
mos m'i mba puthjet per vete
se te hengra po s'e shkrepe...

Po c'me dogje me lavite
n'ato ane qe me shetite,
trupi prrush deri ne mend
mendja fush te te bej vend...

Ato "buze" "embeluze"
qe zanoret dine me thurze,
c'po me thone me perseritje
"A" dhe "O" perplot cuditje...

..."PUTHJA JOTE NE ARRITJE"...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 1 Jul 2014 - 21:52
Kisha per te ta kthyer nje ndjenje
pa perkthim te poezise
se nje qytet qe quhet Vjene
qenka pak larg dashurise...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 1 Jul 2014 - 22:18
Filli i perjetesise


Filli i dashurise


Filli i diturise


Luan_Valikardi
(E.J.K)


Shqip: TE DUA


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 1 Jul 2014 - 22:42
Pergjigjja SHQIPTARE kunder turrqve...


Hera e pare degjoni turq, qe flasin Shqip?
Apo ne vend se qysh ka vdek, doni te mesoni se qysh ka lind?

Ma thone emrin Gjergj Kastrioti ne Perendim, mos Lindja do qe te mesoje se qysh ka Lind?

SHQIPERISE
T'I HANI RROTEN
SE KA MBROJE
GJERGJ KASTRIOTEN

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Wed 2 Jul 2014 - 15:18
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:Pergjigjja SHQIPTARE kunder turrqve...


Hera e pare degjoni turq, qe flasin Shqip?
Apo ne vend se qysh ka vdek, doni te mesoni se qysh ka lind?

Ma thone emrin Gjergj Kastrioti ne Perendim, mos Lindja do qe te mesoje se qysh ka Lind?

SHQIPERISE
T'I HANI RROTEN
SE KA MBROJE
GJERGJ KASTRIOTEN

Luan_Valikardi
(E.J.K)SHQIP, SHQIPERINE:
Gege e Toske

Gjergje e Kastrioske

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Wed 2 Jul 2014 - 15:26
Message reputation : 0% (1 vote)
Shqip-iliria...(ilirisht)


Thone se Ngjiren
Uler e Larsin
dhe nje gjuhe
Shqipe e flasin...

Tosk e Gege
Ulet e Larte
nje si Det e nje i Malte
nje si Prrush e nje i Zjarrte...

Sikur Uji fryme Marte
per t'u Vdek' e per t'u Gjallte
si e Ardhmja me te Lashte
Thone se Ngjiren SHQIPETARE...

..."Shqipelia"...
...(dashurisht)...
..."Shqiperia"...
...(lumturisht)...

SHQIP : ILIRIA : ILIRISHT

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Fri 4 Jul 2014 - 13:17
Message reputation : 0% (1 vote)
Luanesha e Lumturise se Lashte

Po t'i flasesh dashurise
me dy fjal te Shqiperise,
historjani me i shquar
isht' e do jete i dashuruar...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Fri 4 Jul 2014 - 13:54
Message reputation : 0% (1 vote)
Gjuha e dashurise, frengjishtja...zjarrte-shqip.

Nje femer e dashuruar
dikur tha keto fjale,
moj frengjishte e uruar
qe ma bere shqipen zjarre...

Luan_Valikardi
(E.J.K)
Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Fri 4 Jul 2014 - 15:14
Message reputation : 0% (1 vote)
Dashuria Shqiptare

Si mund ta beshe nje femer qe te te dashuroje...
Puthe sa here qe te te mendoje...

Por qe te quhet dashuri...
Puthjet s'duhet te kene vetmi...


Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Sun 6 Jul 2014 - 18:04
Message reputation : 0% (1 vote)
Atdheu u Kry

-Alo Prishtina,
te flet Dheu...

-Behet Shqipja,
prej Atdheu...

-Cilet Jane e cilet Ishin,
permbi Cmuarine qe kishin...

-Cohu Mal si Zem'r e Zotit,
permbi Kryj te Kastriotit...

-Dashuria kryen Bese,
Shqiperia kurr nuk vdese...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Thu 7 Aug 2014 - 1:23
Message reputation : 0% (1 vote)
Krenaria Shqiptare - Ilir Dardani


Prite prite Europ
Shqiperine mbytur ne lot,
se humorin ja ka ngrire
nje Turqi me dy fytyre...

Copetimin Shqiperise
ja bene tregjet e Turqise,
Europa s'beri fjale
qe te mbetej Shqipja gjalle...

Dhe keshtu te copetuar,
here Heronj, here te Terrbuar,
kur kujtojme Historine
cdo gje SHQIP ka ORIGJINE...

(Fjala "origjin" vjen e thurrur nga fjalet "MORI GJIN")

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Mon 29 Sep 2014 - 13:16
Message reputation : 0% (1 vote)
Trimi dhe Shqiperia

Pyet trimi Shqiperine,
deri ku ma ke kufine...

Shqiperia ju pergjigj,
der' aty ku s'ka te ligj...

Luan_Valikardi
(E.J.K)

(Me pak fjale, Shqiperia ndodhet ne zemren e cdo njeriu te mire...)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 30 Sep 2014 - 14:02
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 1 të fshehur 3 vizitorë ndihem keq 2 Bots
Nr. Rekord i përdoruesve online ishte 504 më Sat 16 Mar 2013 - 22:29

Anëtarët e regjistruar Asnjë
Bots : Google, bing
Members connected during last 24 hours : Andreas p, AnGeLiC, Dasa, i panjohur

Users having a birthday today : Ribune Ditz (16)
Users with a birthday within the next 2 days: Al!ssa (24), lordina (12), nida mus (19)


I bej thirrje Stafit te mari masat per perjashtimin e anetarit Dasa i cili ka keqperdorur graden duke me fshire poezine e fundit dhe duke treguar poshtersine e tij qe ka vendosur minus ne poezite me siper te cilat shume prej tyre jane atdhetare.

Ne 24 oret e fundit kane hyre ne forum anetret e treguar me siper dhe vetem anatari Dasa ka grade per te kryer fshirje postimi te anetari tjeter.


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Tue 30 Sep 2014 - 14:07
Message reputation : 0% (1 vote)
Trimi dhe Shqiperia

Pyet trimi Shqiperine,
deri ku ma ke kufine...
Shqiperia ju pergjigj,
der' aty ku s'ka te ligj...

Luan_Valikardi
(E.J.K)

(Me pak fjale, Shqiperia ndodhet ne zemren e cdo njeriu te mire...)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Thu 18 Jun 2015 - 17:29
Heroi Mbrojtes

Shqiperi
syt qe te pane
krenarin
SHQIPE ta dhane

Thuaj botes
hape syne
sepse SHQIP
ka origjine

Po te flet
Heroi Mbrojtes
Herubim
si ata thojtes


Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Mon 17 Aug 2015 - 23:34
Message reputation : 0% (1 vote)
Diellushja ime...


I mora Diellit nxehtesine
edhe me ndoqi policia,
per armembajtje pa leje
sepse te doja tya...

Thashe se ishte enderr
por e vertete historia,
nga rrezet e Diellit
ka lindur dashuria...


Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Mon 14 Dec 2015 - 0:15
Shqiptari


Une jam i rritur
nga krahet e shqiponjes,
delja tregon penden
e hiri germen shkronjes...


Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Sun 27 Dec 2015 - 21:55
Qetesimi i Gjigandit


Fjala China vjen nga fjala Gjigandina.


Mire mo,   GJIGAND  SHQIPTAR  ???


Luan_Valikardi
(E.J.K)


Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

prej Wed 13 Jan 2016 - 18:59
Per ty Luanesh


O mon amour
ecoute moi,
un ty te du
nuk bej shaka...


E kam vertet
seriozish,
zemra bertet
ich liebe dich...


Te te perkthjej
fjalen je t'aime,
imja te jesh
joti te jem...


O ne cdo gjuh
ty te te them,
fjalen te du
kuptim do ken...


Luan_Valikardi
(E.J.K)

Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit... - Faqe 3 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Vargje, nga krijimtaria e Luan_Valikardit...

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi