Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Leter familjes Empty Leter familjes

Fri 12 Feb 2010 - 0:22
Kete qe do lexoni me poshte e kam marre nga nje forum tjeter.Mu duk shume interesante..dhe mendova ta ndaj me ju...
Mund te jepni mendimet tuaja nqs doni....edhe emocionet èèè Leter familjes Icon_lol



kjo ne psikologji njihet si teknika e persuazionit(c'do te thote?? ndoshta shembulli i meposhtem mund t'ju ndihmoje),por me teper po e ve ,se ndoshta ndokujt edhe mund ti hyje ne pune
------------


E dashur mama,i dashur baba.
u bene tre muaj qe kam ardhur perseri ne shkolle dhe akoma s'kam patur kohe qe t'ju shkruaja,te me falni,por tani po ju tregoj gjithcka.
por me pare se te filloni te lexoni,ULUNI,me kuptuat??me pare se te vazhdoni leximin e letres,duhet qe te uleni.

tani jam shume me mire,e çara qe kisha ne koke, qe mu be kur u hodha nga dritarja e dhomes qe kishte marre flake,pothuajse eshte sheruar.Me mbajten ne spital vetem dy jave,dhe shikimi me eshte kthyer pothuajse plotesisht.Dhe emikrania qe shqetesonte vazhdimisht,tashme me vjen vetem nje here ne jave.

Isha me fat,sepse nje djale me pa kur rashe dhe thirri ambulancen.Ai me vinte shpesh dhe ne spital per te me bere vizita.Kur dola nga spitali nuk dija ku te fusja koken,dhe mire qe mu gjend prap ai miku im(me thene te drejten,ai s'ka vecse nje dhome te sajuar poshte shkalleve te nje pallati).ai eshte nje djale i mrekullueshem dhe jemi te dashuruar cmendurisht,dhe kemi vendosur qe te martohemi(akoma s'kemi vendosur per daten,por gjithsesi me parepara se te duket shume barku).

Po mama,jam shtatzane,dhe e di qe dhe juve do t'ju behet qejfi qe te keni nje nipce,nje nip qe jam e sigurte qe do ta duani dhe te kujdeseni me gjithe dashurine e zemres,ashtu sic me donit dhe kujdeseshit per mua kur isha e vockel.
E vetmja gje qe na ka vonuar te presim daten e marteses,eshte se s'mund te bejme dot analizat,sepse ai shoku im kishte nje infeksion dhe ma ka ngjitur dhe mua(por mos kini frike,sepse po vazhdoj me penicilinat c'do dite)

Jam e sigurte qe edhe ate shokun tim do ta pranonit me krahe hapur ne shtepine tone,edhe pse s'eshte i te njejtes race dhe fe me tonen(s'besoj se per ju eshte problem qe lekura e tij eshte nje cike e zeze).Eshte nje person shume i sjellshem,qe edhe pse nuk ka mbaruar as 8vjecaren,eshte shume ambicioz.
Edhe prinderit e tij jane njerez te mire dhe te respektuar(i jati eshte nje nga kapot e tribuve ne fshatin e tij).


E mire,tani qe lexuat gjithcka,duhet te dini qe:nuk me eshte djegur dhoma,nuk me eshte care koka,s'kam qene ne spital,nuk jam me barre,s'kam sfilidin,s'jam e fejuar me te zinj...........vetem desha t'ju them qe :nuk e kam marre provimin.
Ju puth me mall nga larg....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Leter familjes Empty Re: Leter familjes

Wed 30 May 2012 - 18:28
Kalon ne forumi tregime e poezi

Shkrimin e kam lexuar,shume i bukur edhe ka domethenien e vete!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi