Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Wed 30 Nov 2011 - 20:46
Message reputation : 100% (2 votes)
Mëmës Shqipëri

E semur jam Nene,
jam e shtrire ne shtrat,
a thua moj Nene
do te ndihem ndonjehere rahat.

Zemra me eshte ndare
me eshte bere copa-copa
ju lutem me ndihmoni
le ta merr vesh ter Evropa.

Mos u merzit Nene
eshte nje semundje qe sherohet
do t'i hap Nene syte
ateher kur vellezerit e motrat e mia ty te bashkohen.

S'dua te jemi te ndare,
njeri ne lindje e tjetri ne perendim
nga ky ankth qe kam
a thua do te kem shpetim.

Nene,e ke pare si shqiptaret festojne ditelindjen tende?
E di qe shume je gezuar
por besen Nene po ta jap
se nuk vdes pa u bashkuar.

Nene ti na linde pa asnje te mete
nuk duam Nene,ty borxh me te mbet
Nga syte,lotet po me rrjedhin gjak
nuk vdes Nene pa te pare ty bashke.

Nene,motra yte te eshte bashkuar,
por e di qe gjumi nuk te merr
se te kane mbetur jashte femijet e tjere.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Poezi

prej Fri 16 Dec 2011 - 15:11
Endera qe iku

Eshte ves htire te mendosh
per gjerat qe nuk kane kthim
eshte veshtire te harrosh
vuajtjet qe nuk kane mbarim.

Edhe pse te dua,nuk dua te t'a them
mos mendo se ndonjehere do te harroj
kur mendoj qe me s'do te kem,shpriti me dhemb
te jetoj pa ty,kete nuk mundem t'a pranoj.

Me fal o Zot qe ndihem e deshperuar,
jo qe urdherin tend nuk e pranoj
te largohet nga une,ndihem e lenduar
me thuaj o Zot,pa te si te jetoj.

Shume sakrifica te jetes kalova
me shume prova te tua u sprovova
gjithcka o Zot prej teje pranova,
pse me dashuri me denove,
te lutem me thuaj ku gabova.

A thua valle qenka denim
te duash me shpirte e me zemer
te lutem mos me lere vetem
s'do me kaloj dita pa te thirre ne emer.

Kot po qaj,kot po ndihem e trishtuar,
lotet e mia nuk do te kthejne ne jete,
gjithcka kishte mbaruar
nuk pate kohe as me me pershendet.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 14:37
Nënës

Do te doja te isha piktore
qe te pikturoja ty o Nene
por nuk do te me mjaftojne ngjyrat
se ti nuk krahasohesh me askend.

Do te doja te isha aktore
Qe te luaja rolin tend,o Nene
Por nuk do te me mjaftojne minutat
Per t’a bere filmin tend.

Fjala Nene ne zemer me ngjalle qetesi
E sidomos kur me thote eja ketu oj bij
Nene,je gjeja me e shtrenjte ne bote
Kur kujtoj sakrificen tende syt me mbushen me lote.

Sa here o Nene qe une kam qare
Ti me mua dhimbjen e ke ndare
Sa here ne shtrate e semure kam qendurar
Vetem buzeqeshja yte me ka sheruar

A thua moj Nene do te mundet ndokush
Ato ore te tera t’i numeroj
Kur isha foshnje dhe me mbaje ne kraheror

Nene e pazevedesueshme je
As me yjet ne qiell,krahasim nuk ke
As me diellin qe rreze leshon
Nga cdo gje e keq ti na mbron

Cdohere nga shkolla kur jam vonuar
Pa mua as buken nuk e ke shturar
Cdo palge timen e ke sheruar
Nuk di ndryshe si me t’u faliminderuar

Ne kete dite o Nene gjithcka nga zemra te uroj
Gezimin dhe lumturine me ty do t’a festoj
Cdohere t’a kam thene dhe prap do t’a them
TE DUA dhe ne zemer gjithmone do te kem.


Edituar për herë të fundit nga Besaa në Sun 4 Mar 2012 - 14:44, edituar 1 herë gjithsejSinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 14:39
Shprehni ndjenjat permes poezise.. 2585209286Bukur shume

Shenjat e pikesimit?
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 14:41
Besaa shkruajti:Nënës

Do te doja te isha piktore
qe te pikturoja ty o Nene
por nuk do te me mjatojne ngjyrat
se ti nuk krahasohesh me askend.

Do te doja te isha aktore
Qe te luaja rrolin tend,o Nene
Por nuk do te me mjaftojne minutat
Per t’a bere filmin tend.

Fjala Nene ne zemer me ngjalle qetesi
E sidomos kur me thote eja ketu oj bij
Nene,je gjeja me e shtrenjte ne bote
Kur kujtoj sakrificen tende syt me mbushen me lote.

Sa here o Nene qe une kam qare
Ti me mua dhimbjen e ke ndare
Sa here ne shtrate e semure kam qendurar
Vetem buzeqeshja yte me ka sheruar

A thua moj Nene do te mundet ndokush
Ato ore te tera t’i numeroj
Kur isha foshnje dhe me mbaje ne kraheror

Nene e pazevedesueshme je
As me yjet ne qiell,krahasim nuk ke
As me diellin qe rreze leshon
Nga cdo gje e keq ti na mbron

Cdohere nga shkolla kur jam vonuar
Pa mua as buken nuk e ke shturar
Cdo palge timen e ke sheruar
Nuk di ndryshe si me t’u faliminderuar

Ne kete dite o Nene gjithcka nga zemra te uroj
Gezimin dhe lumturine me ty do t’a festoj
Cdohere t’a kam thene dhe prap do t’a them
TE DUA dhe ne zemer gjithmone do te kem.
E mrekullushme,me pelqeu jasht mase!Ju pergezoj!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Shprehni ndjenjat permes poezise.. 74537453
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 14:44
Albo shkruajti:Shprehni ndjenjat permes poezise.. 2585209286Bukur shume

Shenjat e pikesimit?

Kam perdorur vargun e lire me katrena dhe tercina..Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 14:45
Faleminderit Emblesira por edhe e ytja nuk ishte e keqe vetem se mua me teper me pelqejne vargjet e rimuara..Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 14:49
Besaa shkruajti:Nënës

Do te doja te isha piktore
qe te pikturoja ty o Nene
por nuk do te me mjaftojne ngjyrat
se ti nuk krahasohesh me askend.

Do te doja te isha aktore
Qe te luaja rolin tend,o Nene
Por nuk do te me mjaftojne minutat
Per t’a bere filmin tend.

Fjala Nene ne zemer me ngjalle qetesi
E sidomos kur me thote eja ketu oj bij
Nene,je gjeja me e shtrenjte ne bote
Kur kujtoj sakrificen tende syt me mbushen me lote.

Sa here o Nene qe une kam qare
Ti me mua dhimbjen e ke ndare
Sa here ne shtrate e semure kam qendurar
Vetem buzeqeshja yte me ka sheruar

A thua moj Nene do te mundet ndokush
Ato ore te tera t’i numeroj
Kur isha foshnje dhe me mbaje ne kraheror

Nene e pazevedesueshme je
As me yjet ne qiell,krahasim nuk ke
As me diellin qe rreze leshon
Nga cdo gje e keq ti na mbron

Cdohere nga shkolla kur jam vonuar
Pa mua as buken nuk e ke shturar
Cdo palge timen e ke sheruar
Nuk di ndryshe si me t’u faliminderuar

Ne kete dite o Nene gjithcka nga zemra te uroj
Gezimin dhe lumturine me ty do t’a festoj
Cdohere t’a kam thene dhe prap do t’a them
TE DUA dhe ne zemer gjithmone do te kem.

Komplimente Besa,nder poezit me te bukura qe lexova.! Very Happy
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 14:51
Te faleminderit Luna Shprehni ndjenjat permes poezise.. 1286751612Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Blertaa
Blertaa
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 17:46
BESA UM KE SHTI ME QAJT ME KTO POEZI A Shprehni ndjenjat permes poezise.. 482245
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 4 Mar 2012 - 17:49
Blertaa shkruajti:BESA UM KE SHTI ME QAJT ME KTO POEZI A Shprehni ndjenjat permes poezise.. 482245

E di pse se nuk eshte mami aty prandaj krt Shprehni ndjenjat permes poezise.. 1286751612Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Fri 11 May 2012 - 1:49
Pas nje enderre krenare

Je ti dhe rreth teje askush-c'siguri!
Gjithe te tjeret i ke nen kembe-c'marrezi
Gjithe jeta si nje xham me avull, e veshur
Me vetekenaqesi...

Dhe pak...fare pak dhe zgjohesh...
Humbur neper gjysme erresire plot turbullim
Ishte veqse nje enderr...
Bota eshte perseri ajo realja, e djeshmja
C'trishtim!
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Fri 11 May 2012 - 1:57
Mos me thirre

Kur jemi larg
e veq salutohemi
buzeqeshur eshte mrekulli
e tmerrshme, tunduhese.

Te te vij deshperimisht afer
mos me thuaj
mos me thirre
se bejm mekate
e mekatet e medha
s'na falen.

BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sat 12 May 2012 - 22:18
Per nje fjale...

Sikur nje minut te ktheja
nga koha qe ka shkuar
nuk do ti numeroja me oret
per te qendruar zgjuar

Sa keq qe nuk kemi te njetin mendim
jemi aq larg si Lindje-Perendim
ti rri i heshtur e une te shikoj
edhe sa koh keshtu do te vazhdoj

Kot pres te kaloj nata
edhe pse e nesermja eshte si dje
me eshte ftohur jeta nga ti
pres qe nje dite t'a thyesh kete monotoni...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sat 12 May 2012 - 22:40
Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sat 12 May 2012 - 22:42
Besaa shkruajti:Endera qe iku

Eshte ves htire te mendosh
per gjerat qe nuk kane kthim
eshte veshtire te harrosh
vuajtjet qe nuk kane mbarim.

Edhe pse te dua,nuk dua te t'a them
mos mendo se ndonjehere do te harroj
kur mendoj qe me s'do te kem,shpriti me dhemb
te jetoj pa ty,kete nuk mundem t'a pranoj.

Me fal o Zot qe ndihem e deshperuar,
jo qe urdherin tend nuk e pranoj
te largohet nga une,ndihem e lenduar
me thuaj o Zot,pa te si te jetoj.

Shume sakrifica te jetes kalova
me shume prova te tua u sprovova
gjithcka o Zot prej teje pranova,
pse me dashuri me denove,
te lutem me thuaj ku gabova.

A thua valle qenka denim
te duash me shpirte e me zemer
te lutem mos me lere vetem
s'do me kaloj dita pa te thirre ne emer.

Kot po qaj,kot po ndihem e trishtuar,
lotet e mia nuk do te kthejne ne jete,
gjithcka kishte mbaruar
nuk pate kohe as me me pershendet.
..
wwwuuuueeee ca vargu sa kollaj qe lexohet Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 2371295502 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 2371295502 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 2371295502
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 13 May 2012 - 0:39
Kjo bota ime...

Bota ime nuk eshte e madhe
Eshte e vogel, qesharake
S'ka vend per urrejtje, per intriga
Per genjeshtra, ska vend per lufte
Qofte ajo vetem nje dhe e vetme.

Bota ime e vogel, qesharake
Ka vend per dashuri, per ndjenja
Bota ime s'ka vend per vdekje.


Shprehni ndjenjat permes poezise.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 13 May 2012 - 12:58
Tironci shkruajti:
Besaa shkruajti:Endera qe iku

Eshte ves htire te mendosh
per gjerat qe nuk kane kthim
eshte veshtire te harrosh
vuajtjet qe nuk kane mbarim.

Edhe pse te dua,nuk dua te t'a them
mos mendo se ndonjehere do te harroj
kur mendoj qe me s'do te kem,shpriti me dhemb
te jetoj pa ty,kete nuk mundem t'a pranoj.

Me fal o Zot qe ndihem e deshperuar,
jo qe urdherin tend nuk e pranoj
te largohet nga une,ndihem e lenduar
me thuaj o Zot,pa te si te jetoj.

Shume sakrifica te jetes kalova
me shume prova te tua u sprovova
gjithcka o Zot prej teje pranova,
pse me dashuri me denove,
te lutem me thuaj ku gabova.

A thua valle qenka denim
te duash me shpirte e me zemer
te lutem mos me lere vetem
s'do me kaloj dita pa te thirre ne emer.

Kot po qaj,kot po ndihem e trishtuar,
lotet e mia nuk do te kthejne ne jete,
gjithcka kishte mbaruar
nuk pate kohe as me me pershendet.
..
wwwuuuueeee ca vargu sa kollaj qe lexohet Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 2371295502 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 2371295502 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 2371295502


Faleminderit Tironci...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 13 May 2012 - 13:07
Besaa shkruajti:Per nje fjale...

Sikur nje minut te ktheja
nga koha qe ka shkuar
nuk do ti numeroja me oret
per te qendruar zgjuar

Sa keq qe nuk kemi te njetin mendim
jemi aq larg si Lindje-Perendim
ti rri i heshtur e une te shikoj
edhe sa koh keshtu do te vazhdoj

Kot pres te kaloj nata
edhe pse e nesermja eshte si dje
me eshte ftohur jeta nga ti
pres qe nje dite t'a thyesh kete monotoni...

Komplimente.. Ppoezi e bukur te lumt.. Shprehni ndjenjat permes poezise.. 1286751612
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 13 May 2012 - 13:26
Faleminderit Princesha Shprehni ndjenjat permes poezise.. 1286751612Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 13 May 2012 - 14:14
Koha...

Sa shpejte iken e as nuk te verej
sa gjera merr me vete qe nuk mund t'i kthej..

Ke vlere te madhe e nuk mund te shijojme
vetem kur na duhesh atehere te kerkojme..

Je e vetmja gje qe ne jete nuk mund te kthej
edhe po te dua me para nuk mund te blej...

Je e cmueshme dhe e pa arriteshme
e mire apo e keqe je e palevizeshme....

Ah Kohe sa do te doja vetem njehere ne jete te te kthej
pastaj edhe nese vdes nuk do te kishe per mua me vlere....Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 13 May 2012 - 16:49
Koha iken e ne nuk merzitemi
A thua çfare mençurie kemi bere
Qe nuk merzitemi?

Jane rreshtuar ditet varg e varg
Kalojne pa u verejtur
pse nuk kthehemi mbrapa
per te shikuar ku na kane mbetur?


Deshirojme ta kalojme kohen
sa me shpejt
ku jemi duke shkuar, valle ne det?


Po e kalojme kohen e shtrenjte
me ate qe eshte rezultat per jete.

Do te jetojme apo do te vdesim
do te fitojme apo do te ngelim

Koha do te deshmoje
per shfrytezimin e saj
ate qe kemi punuar
do ta gjejme pastaj.

Koha duhet vleresuar
e jo nençmuar
sepse ZOTI i saj
në të është betuar.

Humbja e kohes eshte vdekje
te defrehesh me te eshte tretje...


Shprehni ndjenjat permes poezise.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Thu 17 May 2012 - 23:18
Nate pa fund..

Ngrej koken dhe shikoj larte ne qiell,
numeroj yjet por arsye nuk gjej.
Fundosem si nje anije ne mes te detit
ne tere ate kalterise pa pasur asnje mundesi.

Nata po kalon e une nuk mundem te gjeje veten,
kam humbur ne endrra me sy qelun.
Qetesia me mbyt dhe me temrron
mezi pres qe dita te agon.

Sa e gjate dhe pa fund me duket kjo nate,
dua te zgjohem por enderrat nuk me lene rehat.
Sa veshtire te qendrosh pa pasur asnje spjegim,
jam ne terrin e syve te mi e ne nje mashtrim.

Ah sa e cmendur qe jam dhe nuk mund syt t'i hapi
minutat me ecin mbrapa dhe nuk mund ti kapi.
Koha po shkon e nata prap pa fund po mbetet
eshte ajo enderr e keqe qe ne fund do te tretet..
Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Thu 17 May 2012 - 23:37
Ato si une dhurojne endrra, edhe sikur te mbeten pa to per vete.
Ato si une dhurojne shpirtin, sepse nje shpirt i vetem eshte si pika e ujit ne shkretetire.
Ato si une shtrijne doren dhe ndihmojne te ringrihen, edhe duke rrezikuar qe mund te bien vete.
Ato si une shikojne perpara, edhe kur zemra mund te ngelet nje hap pas.
Ato si une kerkojne nje arsye per te ekzistuar e kur e gjejne, provojne t'ua mesojne kete arsye atyre qe jane vetem duke mbijetuar.
Ato si une kur duan, duan pergjithmone dhe kur reshtin se dashuri jane vetem sepse copeza fragmentesh te tyre ngrijne ne duart e acarta te jetes.
Ato si une ndjekin nje enderr, ate te te qenit te dashura per ate qe jane dhe jo per ate qe duhet te jene.
Ato si une nuk reshtin se kerkuari neper bote ato vlera, qe tashme kane rene ne harresen e shpirtrave.
Ato si une duan te ndryshojne, por te berit e kesaj do te thote nje lindje e re.
Ato si une bertasin ne heshtje, qe zeri i tyre te mos ngaterrohet me lotet.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sat 19 May 2012 - 16:48
Nje nate te erret hena krejt e plote
Priste e menduar te ndriconte kete bote
Sa e lumtur hena-thashe me veten time
askush se ka lenduar si lenduan zemren time.

Papritur mu pergjigj hena me ze te lehte
Se kupton moj vajze pse jam kaq e zbehte?
Jo- iu pergjigja une . - E si mund ta di?
Per te njohur dike duhet te njohesh zemren e tij.

Dhe vazhdoi hena si nje plake e urtuar
Do te tregoj nje histori qe askujt s'ja kam treguar!
Dikur kam qene e re,nje vajze ashtu si ti
Kisha driten qe ka sot dielli e shetisja ne gjithesi

Gjithe yjet e tjere me kishin zili,
per driten qe kisha per gjithe ate bukuri.
Nje dite tek po shetisja ashtu si lozonjare
Takova nje djale qe se njihja fare

Jashte yll i ndritshem ne pamje fizike
Mu afrua e me tha se donte te me kishte mike.
Miq te mire u beme ,gjithmone rrinte me mua
Por pa dashur pa kuptuar fillova qe ta dua .

Sa me prane i rrija aq shume me pelqente
Dhe harrova fare se pamja e jashtme te genjente.
Nje dite me tha se donte te largohej
Me nuk do ta shihja ,zemra do te me copetohej

kur e pyeta pse do ikte
Me tha qe nuk kishte nje drite ne rruge qe ti ndrinte
Une i dhashe gjithe driten time
Vetem te mos ikte larg zemres time!

Sapo mori driten mua me harroi
U be mbret i mbreterive ,gjithe boten sundoi.
Prandaj dal vec naten qe te mos me shohe njerezia
Se ate qe bera s'ma fal as perendia

Prandaj ki kujdes ti moj vajze e mbare
Te mendohesh mire kur hedh hapin e pare
Eshte shume e rrezikshme bota ku jetojme
As bluzes qe veshim sduhet ti besojme.

Kaq tha hena dhe ne qiell u largua
Mu duk e pabesueshme qe ajo foli me mua
E shikoj cdo nate kur jam vetem jashte
Me duket sikur me thote
MBAJ MEND CFARE TE THASHE!


Shprehni ndjenjat permes poezise.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 20 May 2012 - 17:57
Me mungon !

Sa veshtire qenka te jetosh me nje plage,
te rrimaresh veten edhe kur nuk je me mua bab
Cdo dite e me shume,mungesen tende po e verej,
aromen dhe buzeqeshjen tende akoma e ndjej.

Cdo nate ne enderr te enderroj
i hapi krahet e te perqafoj,
Mungesen tende ne enderra e plotesoj
castin kur u largove asnjehere nuk e kujtoj.

Me mungon shume dhe malli me ka marre
mungesen tende nuk mund ta beje balle,
Te kujtoj me shume nostalgji
dhe cdohere me sillet verdall fjala "oj bij".

Nuk po mundem dot t'a perballoj kete largesi
edhe sa kohe do te me duhet qe te vij tek ti,
E di qe kete nuk e deshiron aspak
por me mungon aq shume sa nuk ndihem rahat...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Tue 22 May 2012 - 21:22
Kushtuar studenteve te cilet humben jeten e tyre ne tragjedine e Himares..

Me qane zemra...

Sot qielli dhe toka qajne
per ate tragjedi qe me sy pane,
Me dridhet dora keto fjale qe i shkruaj
dhimbjen e prinderve nuk mund t'a pershkruaj..

Mos u merzit nene se engjujt nuk vdesin
vetem kujtimet e tyre tek ne mbesin.
E di o nene se si ndjehesh
dhimbja jote nuk do fjale qe te shprehesh.

Duhet te jesh e forte dhe te kesh guxim,
Zoti na takofte me ata ne Amshim.
Tani shume shpresa tek ne shuhen
fjalet qe duam nuk mund te thuhen.

Ajo cfare ndodhi tani nuk ka kthim
kete tragjedi do t'a mbylli ne ditarin tim,
Do te mundohem qe asnjehere te mos e shfletoj
buzeqeshjen e tyre te fundit cdohere t'a kujtoj...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Rrukie
Rrukie
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 2087
<b>Hobi</b> Hobi : me gjet gjinin e dhelpres hahahah
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kudo
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/05/2012

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Tue 22 May 2012 - 21:54
Dedikim per tragjedine e 21 maj-it...

21.05.2012 data sot shenon,
dhe shum jet njerzish kjo dat ndalon.
13 viktima te nje aksidenti,
ku plag e cdo shqiptari ne zemer i mbeti.
Shum sy po qajn per kete tragjedi,
shum zemra renkojn,e si ndal dot njeri.
Dhe neser do qaj qielli per kete dat,
per gjith ato 13 jet qe si zuri kjo nat.
Shum familje sonte do jen duke vajtuar,
do i veshin vajzat me vello sikur te ishin duke u martuar.
Neser nuk do vij dhenderr per ti marr,
por me arkivol do i cojn ne varr.
Nuk do ket lule per te zbukuruar,
por do jen lule dhimbje per te shtuar.
Nuk do ket muzik, njerez per te festuar,
por do ket lot dhe zemer te lenduar.
Neser do jet dita e mbuluar me lot si shi,
cdo zemer shqiptari neser do ket zi.
Edhe pse jemi larg sju japim dot ngushellim,
te jap, me zemer pak paqe nga shpirti im.
Nuk kam me fjal dhimbjen qe ta shpreh,
por uroj qe Zoti shpirtin e tyre ne dor ti ket.
Me dhimbje ne shpirt,e me lot ne faqe,
uroj me zemer qe shpirti juaj te prehet ne paqe...


Nuk jam kaq shume njeri i veshtire sa mendon ti . Jam si kubi i Rubikut .Ne qofte se mundohesh te me zgjidhesh...mbase do dashurohesh me mua....Razz
NoRaa
NoRaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 2133
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Aty ku me do qejfi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/04/2012

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Thu 24 May 2012 - 0:10
gjitha poezit qe i keni shkru qenkan te bukura


E kom msu mo foren ja jep gishtin ta merr doren
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Fri 25 May 2012 - 23:33
Politika..

Cfare eshte kjo qe e ndegjojme
edhe ata pa shkoll deputet i shikojme.
A thu qenka me mir pa shkoll e deputet
se me dit dicka e pune mos me gjet.

Ehh kjo eshte politika jone
here mire e here keq thone.
Kujt si i vie me mire ashtu thote
e per popull vetem flet kot.

Politika njerezit i ka verbu
me cilen parti thone je kur shkon pune me kerku.
A ke shkoll apo nuk ke nuk ka rendesi
eshte mire te jesh me ate parti qe eshte ne qeveri.

Ne vendet e tjera kan filluar te rrihen me karrika
e te ne jo se i vezhgon Amerika.
Kjo eshte politika qe ne e shohim
kjo eshte ajo qe as veten nuk e njohim...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Fri 1 Jun 2012 - 21:57
Veshtire te mendosh.
Veshtire te dashurosh.
Veshtire te harrosh.
Por me veshtire eshte te besosh.

Veshtire t'u thuash lamtumire,
atyre qe i ke perzemer.
Por me veshtire qenka
t'ia kthesh shpinen ati qe te ka thirr zemer...


Edituar për herë të fundit nga Besaa në Fri 1 Jun 2012 - 22:02, edituar 1 herë gjithsejSinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Fri 1 Jun 2012 - 22:00
Besaa shkruajti:Veshtire te mendosh.
Veshtire te dashurosh.
Veshtire te harrosh.
Por me veshtire eshte te besosh.

Vshtire t'u thuash lamtumire,
atyre qe i ke perzemer.
Por me veshtire qenka
t'ia kthesh shpinen ati qe te ka thirr zemer...
..
wwwuuuuaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuu PRIT PRIT PRIT .
Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196 Shprehni ndjenjat permes poezise.. 135196
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 3 Jun 2012 - 1:12
Lunderoj neper mendime me anijen e coptuara
A thua cfare eshte kjo apo diku kam gabuar.

Cdo dite mundohem te mos gaboj.
Por perkundrazi ate e lendoj.

Eshte faji im apo nuk di si te shprehem
Pastaj shume keq ne ndergjegjen time brehem.

Flutorjne mendimet nga nje ane ne anen tjeter.
A jam une ajo qe nuk di apo ashtu ndjehem.

Cka me mundon as veten nuk po e kuptoj
Eshte ceshtje kohe e duhet te duroj...

Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 1 Jul 2012 - 0:12
Endera...

Nje ender e keqe nuk me le rahat
a thua vertet jam kaq e pa fat.
Cdohere te njejten enderr shikoj
dua te arrij dicka por nuk guxoj.

Cdoher kur arri tek caku gjumi me del
filloj te qaj, them vetem edhe njehere.
Cdo nate e njejta enderr vazhdon
asgje nuk arrij dhe nuk di pse nuk mbaron...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Sun 1 Jul 2012 - 10:02
Qe te mos e humas dica
nuk e fus ne arken e kujtimeve
por te kujtesa....
Qe te mos e harroj dike
nuk e lidh
por e dua perdite!!!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Shprehni ndjenjat permes poezise.. N
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Thu 16 Aug 2012 - 23:19

Nje ndjenje me ka kapluar
Dhe cdo nate me mundon,
Eshte malli qe kam per ty
Dhe nuk mund t'a largoj dot.

Je shume large meje,
Diku ne pafundesi
Por do te vije koha,
Kur te vij dhe une tek ti.

Sa e cmendur qe jam!
Thua qe vdekja do te jete takim me ty,
Enderroj,enderroj
Prap ne te njejten pike vij.
Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Thu 16 Aug 2012 - 23:31
C’trishtim,te jetosh ne nje qytet..Brenge..
Ku shume gjera ecin per mbrapsht !
Vajzat e bukura rrine fshehur nga djemte,
Te shemtuarat shetisin ne bulevard

C’trishim ne kete qytet qe me deh,
Me eren e qelbur te vodkes
Ku vetja here-here me duket,
Si Esenini rrugeve te Moskes!

C’trishtim,ne kete qytet te cmendur,
Qe me ngjan me nje spital te madh !
Njerezve ju mungojne vec bizhamat me vija,
Dhe numrat ne shpine apo ne krah !

C’trishtim ne kete qytet qe flet percart,
Qe as ne gjume nuk e heq paruken !
Dua t’ia marr nga koka e t’ia flak,
Por edhe ai s’me le,edhe une nuk mundem!

C’trishtim,ne kete qytet te pushtuar nga vdekja,
Qe po me vdes edhe mua pak nga pak!
Me vjen te rrembej shpirtin e te zhdukem,
Sa me larg prej tij...Sa me larg...!


Shprehni ndjenjat permes poezise.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Thu 16 Aug 2012 - 23:34
Mos rri mbi varrin tim
Duke lotuar
Nuk jam aty
Nuk jam shuar...


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Fri 17 Aug 2012 - 1:38
Nje dite do ta thuresh folezen tende
Me fije nga pemet e shpreses
Une zengjirur do ja nis nje kenge
Per lendimet e jetes

Si valet do shkembejme shikime
Fjale pendimi ,ndoshta do mermerisim
Dete oqeane plot me premtime
Sa endrra te thyera do duam te ngjisim

Kur te ta shoh lumturine ne sy
Me dhimbjen e pafund ne shpirt do qaj per ty
Me nje gote do e ngroh zemren si ne fillim
Megjithese e di qe kam humbur dashurine

Te kujtohet dita qe matem me shekuj ???
E si mund te crrenjoset ajo dite !!!
Do ta marr me vete ne varr edhe e vdekur
Ne boten tjeter te me beje drite

Ta beja trupin harte me puthje
Dhe ti lendine e pamate jete
Syte mjegulluar rrezatonin lutje
Te doja te terin te doja per vete

Harroji kujtimet dhe mua harrome
Me verboi syte mjegulla e kujtimit
Kur del nga jeta nje ze si jehone
Klithi shpirti buze gremines

Harrova puthjet, harrova parajsen
Harrova diellin qe me mbillje ne sy
Tani do endem e vetmuar naten
Neper gjurmet e tua do ndez qiri

Serish zengjirur do ja marr nje kenge
Do me quajne " e cmendur " e di
Po kush ka lindur nga barku i nje nene
E di cdo te thote " Kur vdes nje dashuri " !


Shprehni ndjenjat permes poezise.. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

prej Mon 27 Aug 2012 - 22:40
Nuk di cfare te beje, nuk di si te te ndihmoj,
kete gje nuk e meritove,por edhe kjo do te kaloj.

Mos u merzit se njerezit e drejte keshtu pesojne,
por do te vij koha kur ndihme prej teje do te kerkojne.

Zemra me qane dhe lotet me dalin nga syte,
ty te kam moter ty te kam drite.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Sponsored content

default Re: Shprehni ndjenjat permes poezise..

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi