Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT)

prej Tue 8 May 2012 - 15:43
Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 181Çmenduria njerëzore dhe krijimtaria nuk ka të sosur. Kerry Howley, një studente e artit në Middlesex University ka bërë një koleksion të tërë me bizhuteri të krijuar me flokë. Në punimet e saj ajo shprehet se ka marrë si vlerësime edhe kritika dhe ndjenjë neverie për punën e saj.

Siç raporton noa.al, një nga punimet më delikate dhe të veçanta është edhe ai i Jenine Shereos ku është bërë një skulpturë e veçantë me flokë për Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama.

Ajo i mbështeti flokët mbi një strukturë dhe duke i lagur me ujë i shtriu në formë të tillë që të krijonte një skulpturë të Obamës.

Mësohet se vepra e saj u bë për të festuar vizitën e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kinë, duke bërë statujën me flokë njeriu.

Parukierja kineze harxhoi shtatë ditë dhe netë për të bërë Obamën me flokë dhe për këtë vepër iu deshën 4 kilogramë flokë.

Bashkangjitur paraqiten edhe disa krijime të tjera të bëra me flokë njeriu.

a.y/noa.alKrijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 23Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 23Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 32Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 32Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 52Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 72Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 62Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) 62


Krijime të çuditshme me flokë njeriu (FOTOT) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi