Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Wed 22 Aug 2012 - 2:09
Message reputation : 100% (2 votes)
First topic message reminder :

Gjysma e kombit eshte emigrant por ende nuk ka nje ministri te emigracionit qe me pengon , kjo pse nuk ka ende ,pasi mendoj se emigrantet mundet te ndihmojn shum kombin shqiptar nese jemi te organizuar me shum ne menyre strukturale.!

Mendimi juaj?


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.

Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 0:07
Silvana ka shume te drejte,emigrantet jane nje pasuri per Shqiperine.Dei me sot nuk kam ndigjuar se pruri dikush gje nga Ks,Shq.apo Mk.Por nga jashte ne drejtim te atedheut dergojne te gjithe.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 0:21
Pasuri Jane per Kombin
Po krimineli Sali Berisha
Mundohet me e cu krejt SHqiperine ne emigracion
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:10
Silvana shkruajti:atehere...e lem berishem me nje krah luan,e lem dhe poltikin...flasim per mu dhe per ty e te gjith emigrantet qe ka shqiperia...
Kur antaret e forumit flasin per "rritjen ekonomike qe vendi jon mund te ket fal emigrnateve" i referohet fakti qe,shumica e investimeve te bera ne shqiperi jan ber nga emigrantet...emigranti,sidmos ne periudhen e veres,len shum lek ne shqipri,dmth bizenes hecin me shum dhe ka levizje parash,pavarsisht se si jan marr ato para (drog prostitucion ecc)...por qe ka nje xhirmim ekonomie ka...
nese shqiptaret do ktheheshin ne shqiperi,shqiperia do shkonte edhe me tej drejt fundit...

Eshte njesoje Leku fallco me Lekun origjinal?

Ato "Investimet" jane fallco, se shkon e vjen Leku!
Cfare lloj "Investimesh" ka Shqiperia qe te krijoje fuqi Leku?!

Edhe vete gjendja e sotme ne Shqiperi dobesi tregon dhe jo pasuri!


 Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit? - Faqe 3 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:12
Arian 123 shkruajti:Silvana ka shume te drejte,emigrantet jane nje pasuri per Shqiperine.Dei me sot nuk kam ndigjuar se pruri dikush gje nga Ks,Shq.apo Mk.Por nga jashte ne drejtim te atedheut dergojne te gjithe.

Pikerishte, ndaj eshte edhe "Dobesi"!

Me mire te sjellesh nga jashte apo te sjellesh nga brenda?!


 Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit? - Faqe 3 6ds9w0
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:20
O djal,ju i leni takat pa punuar dhe importoni produkte bujqesore.Ju jeni konsumatoret tone.Ne prodhojme e ju harxhoni.Ju na siguroni vende pune neve.35 vjet ne Gjermani nuk kam ble nje produkt Made in Albania.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:27
Po o trim!
Qe nuk punohen tokat, kush e ka fajin?


 Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit? - Faqe 3 6ds9w0
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:35
Ti e din me mire se ti je atje.Une vetem cuditem kur vi atje dhe e shikoj se nuk punohet toka.Une vetem kete e di se sa here ju mungon dicka na kerkoni neve jashte.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:38
Arian 123 shkruajti:Ti e din me mire se ti je atje.Une vetem cuditem kur vi atje dhe e shikoj se nuk punohet toka.Une vetem kete e di se sa here ju mungon dicka na kerkoni neve jashte.

Dhe ketu po del ne fjelet e mia.
Cfare "Pasuri" qenka kjo?!

Pra, pergjigjja e sakte qendron qe eshte "Dobesi".


 Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit? - Faqe 3 6ds9w0
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:39
Ne nje forme ke te drejte,po te mos ishte emigracione edhe me keq do ishte.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:42
Arian 123 shkruajti:Ne nje forme ke te drejte,po te mos ishte emigracione edhe me keq do ishte.

Po te mos ishte "Emigracioni", do shtrohej Populli ne pune.

Nuk ka me keq, vecse me mire.


 Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit? - Faqe 3 6ds9w0
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:46
Ndoshta edhe po.Por me emogracion eshte me kollaj.Por ne nje vend ku nuk ka industri keq eshte.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

prej Thu 20 Sep 2012 - 13:47
E po nga qielli nuk do na vijne!


 Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit? - Faqe 3 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Emigrantët, pasuri apo dobësi e kombit?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi