Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 21:48
First topic message reminder :

Mës Akullonjeve Të Shpirtit

Mes akullnajave të shpirtit Vrapoja,
Të gjeja vullkanin e dashurisë.
Por më kot më kot u lodha
Mes akullnajave vullkan skish.
Një fjalë e pathënë mbeti.
Një varg që kurrë nuk u shkrua,
Kujtimin tënd thellë në zemër Groposur
Pluhuri I harresës e ka mbulua
Unë hesht ti hesht
Kush të flasë?
Unë qesh ti qesh
Kush të kujtojë Tiktakët e zemrës
Qeë nuk pushojnë?


Edituar për herë të fundit nga Embelsira në Tue 28 Feb 2012 - 13:55, edituar 1 herë gjithsej


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453

Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sat 7 Apr 2012 - 11:07
rajmonda shkruajti:
T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj
Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer
Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

bravo Monda shume poezi e bukur Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 113209097


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 N
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sat 7 Apr 2012 - 13:39

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.Mos Me largo Nga Zemra Nese Jom lARG nGA SyTT e TU, Mos Me THuaj Jeto NESE nuk jam Fati Yt… Vazhdo JeTToo Dhe Kurr Mos Harroo… Se Si Une Qe Te DeshTTa AS kush Nuk Te don..!! abulanca
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sat 7 Apr 2012 - 13:46
Te dua vetem ty
kur u dashurova ne ty
Ishim ne shkoll ,dhe kurr nuk bisedonim per ndarjen ton ne takimin e pare.
Te pash duke buzeqeshur, dhe me nje fjal te embel te shpreha dashuri ecnim bashke.
Mir po fati se deshiti qe te jemi bashke, ne ket jete sepse ti mendon se ste dua a .
Ne fund mbeta me lote ne sy, dhe nje dite isha ne heshtje per tyy, duke menduar ne at qaste me thoje se ste dua.
E dua nje vajz tjeter, mu duk se qielli me ra mbi koke.
Kuptove se per mua kishte marr fund dashurija, ime ndaj teje mu duk se qielli me ra mbi koke.
Nuk mund te besoja ,qe nga ai qaste rrija vetem ne medime.
Duke thene qdo dite se, se dua as jeten time.
Kur I sho te tjeter duke qen te lumtur, qaj me lote ne syy .
Se kisha pritur kurr at fjal nga ti, kur me the se ste dua tyy.
Pasi qe vazhdove lidhjen me tee , tregoja qdo gjee per tee, kuptove qdo gjee per tee kuptove historin e saj.
Mendove se une te urrej, mendove se veq me fjal te duaa, mendove se une kurr nuk te duaa, menvove see vetem ti din te duash, mendove se une kurr nuk vuaj per tyy.
Une u betova se nuk e trathroje deri ne vdekje.
Tanni jom krenare, qee ndihesh vetem dhe ste ka vazhduar lidhja me at tjetern.
Por zemra imme vetem tyy te donn, dhe ket unaz ne dore do e mbaj.
Edhe nese vedes, vetem tyy te press.

Me fal
Zemra ime po qane,
Dhe shum po vajton,
Se ti e ke plagos,
E tash nuk e Sharon.

Ti me the se te dua,
por aq shpejt me ke harruar,
Pse I dashur keshtu vepron,
Dhe mua zemren ma harron.

Me fal qe ti them keto fjal,
Me fal qe te dashuroj ty mor djal,
Me fal qe zemren ty te don ,
Me fal zemra ime kurr ste harron.- Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 89497
blond megy
blond megy
n'Progres
n'Progres
<b>Postime</b> Postime : 51
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/04/2012

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 9 Apr 2012 - 15:45
dashuria
nje fjale e vogel
por me shume kuptim
zemren ta pushton
ashtu pa kuptim

vetem per ate
je i gatshem me dhen jeten
ashtu edhe shpresen
ashtu edhe vepren

Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 93318
blond megy
blond megy
n'Progres
n'Progres
<b>Postime</b> Postime : 51
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/04/2012

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 9 Apr 2012 - 15:47
dashuri e shkreta dashuri

dashuri e shkreta dashuri
ma bere per veti
po si jo se di
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:08
Kam mall...!

Jeta ka ndryshuar.
por un skam ndryshuar..
gjithmon do jem ketu per ty duke shkruar.....
sa shpejt koha kaloj.
dhe cdo gje ndryshoj.....
sa e padrejt kjo jet.
te mer persona qe i do vertet..
sa e keqe kjo bot,
sa her te kujtoj syt me mbushen me lot.....

nje dhurat ne dor e mbaj un sot...
dua te ta dhuroj por ti je larg,larg,ne nje tjeter bot.......
sa do doja kohen mbas ta ktheja...
per as nji cast vetem sdo te leja......

thjesht nuk kuptoj,
si ike kaq shpejt nga kjo jet smund ta besoj.....
ndoshta qe shpresoj esht e kot,
e di qe lotet e mi,nuk te sjellin me ne kte bot,,,,,,,

foton tende ne dor e mbaj,,,
dhe nis e qaj....
e puth,dhe nuk them asnje fjal....
se kam shum mall,se kam shum mall......

edhe pse ne nje tjeter jet,kurr ste harroj.....
do jesh gjithmon ne zemren time,te premtoj.....


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:20
komplimente PATI


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:23
Nga kaq larg me ankth udhëtoj.
Me orë të tëra përmbi re...
Oh!...Kjo orë që të arrij,
E di më pret dhe je atje.


E çdo të bëjmë çastin e parë
Kur të shikoj unë sytë e tu.
Do të përpij me mallë dhe lotë
Do të gënjej: kam qenë këtu!

Më pas do ndjejmë që jemi pranë
Do fillojmë të themi plot.
Do dalim udhëve të këndojmë
Do shuajmë orët kotë më kotë.


E shohim prapë rindarjen tonë
Që pas ca orësh po na pret.
...Po le më mirë aty t'i themi,
Se tani poshtë kam vënë retë.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:23
Durrsaku shkruajti:komplimente PATI
Flm Durrsakk Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 1286751612


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:24
Engjelli Embel shkruajti:
Durrsaku shkruajti:komplimente PATI
Flm Durrsakk Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 1286751612
ska gje


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:35
TY ENGJELLI IM....

E thelluar në heshtjen misterioze rri pranë dritares dhe shikojë natyrën.Asgjë nuk më tërheq as pamja e bukur e natyrës e asgjë tjetër....
Lumturia,kënaqësia,gëzimi im janë shuar.

Ti tani je larg meje,shkove në një botë të pa kthim,në botën e amshimit ENGJULLI IM....
Që dita kur ike ti,nuk më janë terur lotët.Më thanë se një ditë do të më kaloj e tërë kjo dhe do të kem vetëm në kujtime dhe në ëndërra,por joo unë edhe sot mbas 8 vite nuk po mundem ta bind vetën se ti më "ENGJELLI IM" nuk bën pjesë në mesin e të gjallëve,por as i vdekur jooo sepse nga zemra ime dhe nga mendja ime nuk do të shlyej për jetë e mot....

Kaluan ditë,javë,javët u bëhen muaj e muajt do të bëhen vite dhe unë ende do të qaj për ty "ENGJELLI IM"....
Shumë plane për të ardhmen ishin të lidhura me ty.Ato u shuan por dashuria dhe kujtimi i qdo gjëje sa ishim bashkë do të jenë të përjetshme.....

Goditës qe lajmi i zi,që më erdhi.Humba dashurinë time te vetme.S'kam fjalë ta përshkruaj dhimbjen për humbjen tënde....!
Ajo është thellë,shumë thellë në zemrën time....

Ti jeton në zemrën time dhe do të më mungosh shumë derisa një ditë të takohemi sërish "ENGJELLI IM".....


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:53
zemer perswri me trishtim ti?


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:54
Trishtim Funerali

Ndaloni oret, shkulni telefonin.
Hidhni nje kocke, qe qeni te pushoje.
Heshtini pjanot dhe me ritem te mbytur
Lini qivurin, kortezhin te kaloje.

Avione le te pershkruajne qiellin,
te shkruajne neper te, Ai ka vdekur.
Ne gushe pellumbash, me shirit te shfaqet zija.
Doreza te zeza le te veshi policia.

E kisha Veri, Jug, Lindje, Perendim,
javen e punes dhe te djele pushim.
Mesdite, mesnate, bisede dhe fjale e kisha.
Te perjetshme e dija dashurine, por gabim isha.

Yjet nuk duhen me: fikni te gjithe.
Merreni henen, dikush djellin ta ndaj'
Te derdhet oqeani, zhduken pyjet
Asgje e mire nuk vjen me pas kesaj.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 19:54
Durrsaku shkruajti:zemer perswri me trishtim ti?
leje mos pyet fare :sad26: :sad26: :sad26: :sad26:


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 21:31
Dua frymen tende te fundit…
Per ta mbajtur brenda kraherorit tim,
.. Kujtimin tend…

Do te lutem derisa,
permes drites se zbehte,
syte e tu une te shoh,
asgjen qe ekziston pereth teje…
…Kuptoj..
Do te lutem derisa,
Permes shpirtit tend,
une mund te lexoj mendimet e tua…

Do te lutem derisa,
Gjeja ime e fundit e mire ….
Te jete per ty !!!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Fri 2 Nov 2012 - 21:35
Emri yt

Emri yt sot eshte i gdhendur ne merme
beshke me dy data
12.11.1986 - 06.05.2006
njera ishte data me e gezuar per ne
e tjetra do jete data me e mallkuar.

Por ti ti nuk je poshte atij mermeri:
Ti nuk banon atje...
Ti banon ne kujtimet e mrekullueshme qe na ke len...
Banon ne optimizmin tend
Ne gezimin qe ke ditur te na dhurosh

Ti jeton ne profumin e luleve qe aq shume i adhuroje...
JEton ne buzeqeshjen qe ke len
ne personat qe ke dashur,
dhe ne lotet e atyre qe te kujtojne,

Ke qene nje njeri i mrekullueshem,
Dua qe ta dish kete,
Dua qe te dish qe ti per mua JETON...
Ti JETON NE ZEMREN TIME...
PER GJITMONE


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 4 74537453
Sponsored content

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi