Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 21:48
Mës Akullonjeve Të Shpirtit

Mes akullnajave të shpirtit Vrapoja,
Të gjeja vullkanin e dashurisë.
Por më kot më kot u lodha
Mes akullnajave vullkan skish.
Një fjalë e pathënë mbeti.
Një varg që kurrë nuk u shkrua,
Kujtimin tënd thellë në zemër Groposur
Pluhuri I harresës e ka mbulua
Unë hesht ti hesht
Kush të flasë?
Unë qesh ti qesh
Kush të kujtojë Tiktakët e zemrës
Qeë nuk pushojnë?


Edituar për herë të fundit nga Embelsira në Tue 28 Feb 2012 - 13:55, edituar 1 herë gjithsej


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 21:55
A te kujtohet?

A e mban mend ate nate kur per here te par une edhe ti dolem bashk si dy te dashuruar,ecnim parkut te qytetit te perqafuar,me dukej se veq une edhe ti ate nate ishim ne qytet,a te kujtohet si binte shi kurse ne as qe e verenim fare?

A i mban mend ato fjal qe me erdhen befas e ti thash,pa menduar asnje qast,si nje vajz e re e padjallzuar,te thash te dua ti je me i bukuri ne bote,ty te kam qdo gje.?

Kurse ti se di nga i more gjith ato fjal qe aq bukur mi the,i lexove dikund apo qka nuk e di..

Me the:Te dua ti je ajo qe kam pritur me vite,ti je engjullusha ime e bukur,ti je voglushja ime e embel,ti je princesha e endrrave te mia....!

A te kujtohet si flisnim per ardhmerin,si benim plane per nje te ardhme te lumtur?

A ke harruar kur te thash qe ti je i pari qe po ja fali buzqeshjen,i pari qe po i fali puthjen,i pari qe ma ke marr zemren?

Pse aq shpejt harrove qdo gje,dhe shkatrrove gjithe ate dashuri,e ate lumturi qe kishim bashk.?

Pse aq leht me tradhtove me shoqen me te ngusht,pse me theve zemren,pse me bere ne moshen me te mire te vuaj...?

E tash harrom se ti nuk meriton une te vuaj per ty,te dredh lot per nje njeri si ty.

Harrom se qdo gje ishte e kot,HARROM..........!!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 21:57
Gjithmon krijon poezi te mrekullushme te prekshme ne shpirt dhe me plot vler. Poezi:Vetem Per Ty..! 671349 Poezi:Vetem Per Ty..! 671349 Poezi:Vetem Per Ty..! 671349 Poezi:Vetem Per Ty..! 671349 Poezi:Vetem Per Ty..! 671349
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 21:57
Faleminderit zemra motres


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 21:59
Edhe po te vdes,
Ate qast se harroj
Edhe ne gjume,perqafimin tend e kujtoj
Edhe dheu t'me mbujoj prap ty do te dua
Edhe zemra po t'me pushoj kurr s'kam per te harruar..!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:00
Ti engjell...

Mos thuaj qe une s'te dua

Ti e di mire se cka ndjej per ty,
Ti me bere te lumtur me puthjet tua,
Me ngrite ne qiell me ate Poezi:Vetem Per Ty..! 435284..!

Me fal,engjell nese te lendova
Me fal,por nga vetja pa dashje te largova!
Zemra fort me rrah kur kujtoj ate qast
Pse nuk u ndal koha,dhe te isha pergjithmone me ty.?!

Si u bera e fort dhe loti nuk rreshqiti
Te shikoja ne sy,embel me flisje!
Sikur te kisha mundesi te ktheja kohen
Do te tregoja sa te dua,do te tregoja se je jeta per mua..!

Te dua engjell,te kam jeten time
Do te dua gjithmone,edhe nese ti s'me lejon!
Te pres deri sa zemra jote te rrah per mua!
Te kam jete,dhe veq ty te duaa...


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:00
O zot me shiko nje here
ma merr kete jete

nuk dua te jetoj me
dua te vdes,e te jem e qet
s'dua te jetoj
kur cdo gje u shendrrua ne ferr
Me ndihmo o zot,me merr


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:01
Me fal..!
Me fal dashuria ime
Me fal nese po te lendoj
Por ti i dashur dije
Se veq per ty jetoj..!

E di une po gaboj pa ndal
Por ti o jeta ime me kupto
Une te dua shume
Dhe nuk dua te jesh i dikujt tjeter!

Me fal qe pa ndal te flas
Me fal qe shume te xhelozoj
Me fal nese shume po e teproj
Me fal i dashur,por dije qe te dashuroj..!!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:01
Nese kam pak fryme thithe ti o shpirt!
Nese kam pak gjak pima ti o zemer!
Nese kam nje lot fshima ti o engjell!
Nese kam nje jete jetoje ti per mua!
Gjitheqka timen merre vec me ler te te dua..


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:02
Dashuria ime !!!

Dashuria ime kishte sy...
Pse ja verbuat ?
Dashuria ime kishte vesh...
Pse ja shurdhuat ?
Dashuria ime kishte ardhmeri...
Pse ja ndaluat ?
Dashuria ime ishte e shendosh....
Pse e lenduat ?
Dashuria ime ishte e paster....
Pse e njolloset ?
Dashuria ime ishte e lire....
Pse e burgoset ?
Dashuria ime nuk kishte lot...
Pse ja sollet ?
Dashuria ime nuk kishte urrejtje...
Pse ja mbollet ?
Dashuria ime donte te jetoj...
S’lejuat,do ju mallkoj !!!!
TE MALLKUAR QOFSHI PER JETE
QE VRAT NJE DASHURI TE VERTETE !!!!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:03
Nuk e kam leht..!

Nuk e kam aspak te leht

te afrohem pran teje,
dhe te mos mundem te prek
s'mundem te them asnje fjal..! Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry

Ti nuk me degjon,nuk me flet
Nuk me sheh,nuk me prek me
Engjell me prit shpejt do vi te ti,
Dua te prek duart,dhe te them se TE DUA..! Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:03
shume te bukra
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:03
Pse...?
Pse me le vetem

ti e dite se frikesohem nga vetmija
Pse ike larg,pse nuk ktheve koken
nje here nga une,ti shohesh lotet e mi?

Pse u tregove kaq i keq me mua,
A aspak nuk me deshte?
Ti ike as lamtumir pa me then,
Pse nuk fole pak me mua?

Zoti te mori pa meshir,
Edhe mua me la te mjer,
te lutem engjelli ime
ndihmom qe te kaloj kete dhimbje.!! Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:04
Lamtumir...!

Lamtumir ti o jete,
lamtumir gjithcka qe kam
Lamtumire ti familija ime e dashur
Lamtumir shoqeri e shtrenjt
Lamtumir tani une po ik pergjithmone... Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:04
Tashme kam filluar te ndjej aromen e luleve
tashme ndejej ngrohtesin e diellit
tashme kuptoj se jeta nuk eshte veq nje qast
Jetoj te tashmen,dua te zbuloj misterin e se ardhmes...!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:05
Me mungon..!

Me mungon,magjia e fjaleve tua
Me mungon,buzeqeshja jote
Me mungon,shikimi yt i zjarrt
Me mungon,zeri yt i embel !

Me mungon,ti oo My Angel
Kthehu se po te pres
Te dua gjithmone,
Dhe veq pran teje do te vdes..!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 22:05
Te ftohte, te larget po e ndjej boten sot
Me nje Hene dashnore te perjetshme poetesh,
Me peme te zhveshura nga fryma e ores mistike,
E me ca qiej te plumbte qe thurin komplote me cdo enderr jetime.
Ja pra, si e ndjej veten sot…
Gjysem hene nen hije peme
E gjysem hije mbi qiej enderrimesh.
E c’rendesi ka perderisa mungon bulkthi?
Vec xixerima e tij me ben te harroj;
Te harroj edhe une kujen time


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 9 Nov 2010 - 14:23
S O N T E


SONTE...ME KUJTOHEN DITET E VERES SE KALUAR.TE PASHE PERSERI PAS SHUME KOHESH.ISHE POASHTU I RI,I BUKUR,SIMPATIK,GJITHNJI I QESHUR DHE I DASHUR.POR....GJITHNJI I HUAJ.
TE PASHE NE PLAZHIN E ........... ME BUZEQESHE I NDROJTUR,I FRIKESUAR NGA SHIQIMET XHELOZE TE BASHKESHORTIT TEND.
I DERMUAR NGA HALLET E KOHES,ZEMRA IME ME BUTESI QIELLORE QESHI,QESHI...SHPRESOJ,U RINGJALL..DHE NE FUND PERSERI MBETI E VETMUAR SEPSE VERA KALOI SHUME SHPEJT.
NE KETE FORUM E DIJ SE TI EKZISTON DIKU DHE DO I LEXOSH VARGJET E MIJA TE SHKRUARA NE PROZE DHE NE POEZI.
E DIJ QE E DIN SE KUSH JAM,SEPSE DIKUR KAM SHKRUAR VETEM PER TY,SEPSE TI ISHE INSPIRIMI IM I VETEM NE KETE BOTE.I KE LEXUAR ATO.....
ME KANE NJOHTUAR SE KETU JE ,ATO QE NA KANE NJOHUR ,DHE DIKUR ME ZILI SHIQONIN NE DASHURIN TONE...
NUK DO IDENTIFIKOHEM ASNJEHERE,DHE..DO MUNDOHEM QE VARGJET E MIJA TE JENE DERI DIKU APSTRAKTE SA I PERKET KOHES DHE VENDGJARJES...
JAM E SIGURT.PRAP SE PRAP.SE TI DO KUJTOHEJ.
NUK DUA PERGJIGJE, E AS KOMUNIKIM, APO RINGJALLJE TE DASHURIS SE VJETER.POR VETEM TE SHPREH ME NOSTALGJI KUJTIMET E NJE DASHURIE TE SINQERTE DHE TE MADHE


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Amelia
Amelia
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 6705
<b>Hobi</b> Hobi : Ngacmimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi torte
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 9 Nov 2010 - 14:24
Embelsira shkruajti:A te kujtohet?

A e mban mend ate nate kur per here te par une edhe ti dolem bashk si dy te dashuruar,ecnim parkut te qytetit te perqafuar,me dukej se veq une edhe ti ate nate ishim ne qytet,a te kujtohet si binte shi kurse ne as qe e verenim fare?

A i mban mend ato fjal qe me erdhen befas e ti thash,pa menduar asnje qast,si nje vajz e re e padjallzuar,te thash te dua ti je me i bukuri ne bote,ty te kam qdo gje.?

Kurse ti se di nga i more gjith ato fjal qe aq bukur mi the,i lexove dikund apo qka nuk e di..

Me the:Te dua ti je ajo qe kam pritur me vite,ti je engjullusha ime e bukur,ti je voglushja ime e embel,ti je princesha e endrrave te mia....!

A te kujtohet si flisnim per ardhmerin,si benim plane per nje te ardhme te lumtur?

A ke harruar kur te thash qe ti je i pari qe po ja fali buzqeshjen,i pari qe po i fali puthjen,i pari qe ma ke marr zemren?

Pse aq shpejt harrove qdo gje,dhe shkatrrove gjithe ate dashuri,e ate lumturi qe kishim bashk.?

Pse aq leht me tradhtove me shoqen me te ngusht,pse me theve zemren,pse me bere ne moshen me te mire te vuaj...?

E tash harrom se ti nuk meriton une te vuaj per ty,te dredh lot per nje njeri si ty.

Harrom se qdo gje ishte e kot,HARROM..........!!

sa e bukur kjo mi Poezi:Vetem Per Ty..! 671349 Poezi:Vetem Per Ty..! 671349 Poezi:Vetem Per Ty..! 671349

shume e bukur
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 9 Nov 2010 - 15:51
" ZHGËNJIM..."


Të dua i thash diellit në mëngjes, një re ma mbuloj...
Të dua i thash lulës në lëndinë, një erë e marrë ma rrëzoj...
Të dua i thash gurit në shkretirë, u ngrit kokës më qëlloj...
Të dua i thash zogut mbi degë, hapi krahët fluturoj....
Të dua i thash lumit sydallgëzuar, u tha s´di ku shkoj...
Të dua i thash dhelprës së qiellit, një yll ziliqar s´ma lëshoj...
Të dua i thash atij..., iku shpatit të ëndërrës s´më dëgjoj...
E tash me vete " ç´zhgënjim "
mbeta veq me lotin tim...!?


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 9 Nov 2010 - 15:54
Aty ku dikur jetoje ti..!
Ajri në dhomë më valvitet nga tingujt e muzikës
Mbyll sytë
Ndjej kafazin e krahrorit të dridhet me të
Më fal o shpirt poqëse të lëndoj
Por fain e ka muzika
Ajo ma dridh zemrën
Më shpie të të kujtoj
Ti je në zemrën time
Besoj se terrmeti nuk solli viktima
Po të ishte ashtu
Viktimë do ishte zemra ime
Pasi prej mallit nganjëher zgjerohet
Nga shpresa mblidhet
Nga kujtimi yt zgjerohet
Nga vetmia mblidhet
Gurzit plasin në kështu kushte
Pra ja ta dëshmoj
Se zemrën nuk e kam gur
E as ndërtes prej gurzish
Se edhe pse kjo muzik shkakton terrmet nzemrën time
Ajo do qëndroj e fortë
Për hirë të dashurisë që të dhash
Për hirë të foles që ti ke aty
Ajo do ta mbroj
Derën e ke të hapur
Do qëndroj në pritje
Aty veç teje tjetër...
E si kur për ty është krijuar
Eja ndonjëher
Vizitoje atë vend ku tash nga mungesa yte
Gjaku vrapon si i marrë
Duke i shkaktuar rrahje të hatashme
Edhe nëse je pjes e imagjinatës sime
Je i mirseardhur


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 9 Nov 2010 - 15:56
DUHET TE VAZHDOJE PA TY

Shtëpi të heshtura,
Nën qiellin e rënduar,
Shiu dhe Unë,
Të ftohur në vetmi,
Në këtë qytet që asgjë s’ka marrë nga Ti.

Në pritje harrova hapat e tu,
Më ngjan si në ëndërr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Më duhet të filloj përsëriDuhet te vazhdoj pa ty


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:21
Engjulli


Edhe Engjujt qajne,
edhe Engjujt ndiejne dhimbje,
edhe Engjujt nervozohen nganjehere,
Atehere me thuaj cfare jam une?
Nje Engjull?
Nje Njeri?
Nuk e kuptoj perse jam keshtu,
nuk mund te permbahem,
dua ne qiell te fluturoje
edhe pse e di se nuk mundem.
Ne enderrat e mia ndihem shume e gezuar,
gjithecka ndryshe se tash.
Ne enderrat e mia jam nje Njeri.
Atehere me thuaj cfare jam une?
Nje Engjull?
Apo nje Njeri i keq?
Deshiroj te vrapoj large,
te shoh sa e shpejte jam,
te shoh deri ku do te dorezohen kembet e mia.
Apo krahet e mia?
A derdhin Engjujt lote te kuqe?
A frikesohen njerezit nga Nata?
Cfare jemi ne?
Cfare jam une?
A genjejne Engjujt?
Dhe a thone njerezit gjithmon te verteten?
Atehere cfare bej une?
A do te mund t`i zgjeroj krahet e mia ndonjehere,
nese do t`i posedoj?
A do te jem ndonjehere e lire?
A do te jem ndonjehere Une?
Atehere me thuaj, cfare jam une?
Ndoshta nje Engjull zemerthyer?
Apo nje Njeri i lige?
Nuk e di.
A vdesin edhe Engjujt?
Apo vdekja ben pjese vetem tek njerezit?
Qendron diku pergjigja?
Apo nuk do te mund t`a zbuloj kurre?
Atehere me thuaj, cfare jam une?
Nje Engjull i vogel pafuqi?
Apo nje Njeri pashpirt?


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:26
Nje zemer vdiq,nje zemer loton
ajo gje e bukur qe ish dikur me nuk jeton.

Nje engjell ty nga lart te shikon
e fjalte e mia qe ti pata than,thot mos i harro..!
Kete me shkruajti nje mik imi,ne pervjetorin e vdekjes se engjellit tim Poezi:Vetem Per Ty..! 482245
Gerald Bekteshi-Geri


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:28
PLOT KATER VITE PA TY
Sot,u mbushen plot 4 vjet pa ty 4 vite me dhimbje dhe me lot ne sy,4 vite pa te pare e pa te perqafuar,4 vite perplot trishtim..ah!
Perse o Zot me more nje njeri aq te shtrejnt,pse ma lendove shpirtin,pse po mi shuan arsyet e jetes.
UN nuk e di pse po jetoj...a,po...ndoshta vetem per vuajtje!
Nuk mundem ti ndaloj lotet e trishtimit,nuk mundem dot asnje moment do te largoj nga kujtimet.
Tani po e ndjej mungesen tende shum,tahs e ndjej sa te kam dashur e akoma po te dua edhe me shum.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:29
Fytyren tende te bukur tani e shoh veq ne pllakaten e varrit tend,ata sy te shkruar i shikoj me mall por smund ti puthe dote,ahhh cjete e shkret pa ty i dashur,pse o zot e morre nga une,pse e morre njeriun me te dashur per mua???Nuk mundem o engjelli im te vazhdoj keshtu pa ty kjo jete ska kuptim pa ata dy sy,te lutem me zgjat doren dhe merrm mua aty pran vetes,se nuk e dua kete jete pa ty,ska me kush tme gezoj


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:30
Engjell me pershperit si te vi te ty,me trego rrugen qe pran teje te vi,me trego ku te gjej,me thuaj si te ja bej te vi aty pran teje,dua te tkem ne cdo moment pran...? Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry
Diqka me ngulfat ne gjoks,zemra po me qan nuk mundem te duroj me kete vetmi kete vuajtje,Me prit se tani do vi dhe te shtrihem aty pran teje,nuk do te le ty vetem sepse ti ke frik nga erresira,ke frik nga vetmia,tani do vi se smundem me pa ty....!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:32
SHOKUT TIM"

Mes dhimbjesh u rrita
Po keshtu dhe ti
S'te kam me prane
Te mbaj mend qe femi
I vogel,i trembur
Me syte e zi
Prej teje kerkoja
Veç pak shoqeri

Vitet kaluan
Problemet u shtuan
Por ti prane meje ishe perseri
Vuaja une,qaje dhe ti

Per ty po mendoj
O shoku im i vegjelise
Ty qe i dhe kuptim shoqerise

Pa ty s'do te ishin kujtimet e
feminise
Prandaj kthehu o shok i vjeter
Pa ty kjo jete eshte diçka tjeter
Pa ty kjo jete s'ka kuptim
Ndaj kthehu o i dashur shoku im.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:35
Ja dhe nje tjeter

U njohem nen shi
Dhe shiu na ndau
Esht perseri shiu qe bie
Mbi shpirtin qe vrau.


Mundohem te te harroj
Por c'do gje esht e kot
Perpara shoh imazhin tend
Dhe shpejt mbytem ne lot,


Nuk e di pse zoti
Me la te vetem ne kete bot
I lutem te me mar
Se pa ty jeta esht e kot,


E kujtoj ate nat
Nen shiun rrebesh
Ti u strruke pran meje
Un te thash frik te mos kesh,


Por shiu i pashpirt
Nuk mendoi per mua
Harroi qe te dua
Dhe me ty u dashurua,


Ate nat ne te dy bashk
U lagem nen shi
Por puthjet s,kishin fund
E fundi s'kish kufi.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:38
--Lermeni te Qaje--
Lermeni te qaje mbi humnerat e jetes
Ta nxjerr shpirtin e ta perplas atje,
Per trishtimin e mallkuar qe shpirtin
Ma ka venitur
Lermeni te qaje mbi c'do krijes te kesaj bote
Qe jane taman si hije e jo krijesa njerzore!
Lermeni te qaje te therras pa pushim
o njerze degjojeni vetem pak shpirtin tim
Lermeni te qaje atje tej e vetmuar
qe kur c'do gjeje ti vije fundi
te qeshe pa pushuar


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:41
Nuk eshte e mundur...

Nuk thahen fjalet ne gjuhen e lagesht
dhe pse nga etja...buza eshte thare
Nuk thyhen rruget nga gjurme te ashpra
dhe nese levizin... shume kalimtare
Nuk thyhet koha dhe as paloset
si nje kujtim... ne xhep harruar
Asgje nuk thyhet dhe plasaritet
nese ke sy te dashuruar...


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 12:42
Në vend të dhuratës nje kuror mbi varrin tënd

Në vend që ta uroj datëlindjen më duhet të të përkujtoj....
Në vend të dhuratës më duhet të vë kuror mbi varrin tënd....
Pa ty janë të zbrazëta rrugët e qytetit
Pa ty as unë nuk jam ajo që isha....
Pa ty jeta është e pakuptimtë....
Përjetimi i dashurisë sonë është e vetmja kaptinë e jetës sonë,qdo gjë tjetër ka vdekur....
Jam shkrumuar për ty
Asgjë nuk e ka kuptimin e jetës.E kam të zbrazët jetën,më nuk të pres mes njerëzve.
Më nuk e kam buzëqeshjen tënde.
Sot në datëlindjen tënde në vend që të sjell dhuratë,mua më duhet të të sjell kuror mbi varrin tënd....
Qdo ditë që vjen më sjell mërzi dhe mall më shumë....
Malli më ka marrë për ty...për zërin tënd ....O JETA IME.
Në këtë ditë vetëm në fotografitë tona mundohem të gjej ngushëllim,gjithmonë kam menduar që në këtë të datëlindjes tënde ta festojmë bashkë si gjithmonë,asnjëherë nuk kam menduar se për këtë ditë unë do të vi tek varri yt me lot në sy dhe në vend të dhuratës të vë kuror mbi ty.....
Qdoherë ishim bashkë për këtë ditë
Ndërsa kjo datëlindja jote më gjeti me dhembje dhe lot në sy.
Shumë Nëntorë do të vijnë e do të shkojnë,e ti nuk do të jesh që ta festosh datëlindjen tënde,por unë do të jem ajo që për qdo vit do ta vë nga një kuror me nga një lule më shumë mbi ty, e ti do të më shikosh nga qielli po me atë buzëqeshjen që më shikoje qdo herë...
Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 21 Nov 2010 - 13:06
Embelsira shkruajti:Në vend të dhuratës nje kuror mbi varrin tënd

Në vend që ta uroj datëlindjen më duhet të të përkujtoj....
Në vend të dhuratës më duhet të vë kuror mbi varrin tënd....
Pa ty janë të zbrazëta rrugët e qytetit
Pa ty as unë nuk jam ajo që isha....
Pa ty jeta është e pakuptimtë....
Përjetimi i dashurisë sonë është e vetmja kaptinë e jetës sonë,qdo gjë tjetër ka vdekur....
Jam shkrumuar për ty
Asgjë nuk e ka kuptimin e jetës.E kam të zbrazët jetën,më nuk të pres mes njerëzve.
Më nuk e kam buzëqeshjen tënde.
Sot në datëlindjen tënde në vend që të sjell dhuratë,mua më duhet të të sjell kuror mbi varrin tënd....
Qdo ditë që vjen më sjell mërzi dhe mall më shumë....
Malli më ka marrë për ty...për zërin tënd ....O JETA IME.
Në këtë ditë vetëm në fotografitë tona mundohem të gjej ngushëllim,gjithmonë kam menduar që në këtë të datëlindjes tënde ta festojmë bashkë si gjithmonë,asnjëherë nuk kam menduar se për këtë ditë unë do të vi tek varri yt me lot në sy dhe në vend të dhuratës të vë kuror mbi ty.....
Qdoherë ishim bashkë për këtë ditë
Ndërsa kjo datëlindja jote më gjeti me dhembje dhe lot në sy.
Shumë Nëntorë do të vijnë e do të shkojnë,e ti nuk do të jesh që ta festosh datëlindjen tënde,por unë do të jem ajo që për qdo vit do ta vë nga një kuror me nga një lule më shumë mbi ty, e ti do të më shikosh nga qielli po me atë buzëqeshjen që më shikoje qdo herë...
Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245

Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Eh keshtu e ka kjo jete, vargje nga thellsia e shpirtit tend te palgosur, ku shpreh dhimbjet tua dhe vuajtjen tende shpirtrore Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 te uroj ne te ardhmen te mos te shof lot kurr Poezi:Vetem Per Ty..! 274283
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 22 Nov 2010 - 9:36
Princesha shkruajti:
Embelsira shkruajti:Në vend të dhuratës nje kuror mbi varrin tënd

Në vend që ta uroj datëlindjen më duhet të të përkujtoj....
Në vend të dhuratës më duhet të vë kuror mbi varrin tënd....
Pa ty janë të zbrazëta rrugët e qytetit
Pa ty as unë nuk jam ajo që isha....
Pa ty jeta është e pakuptimtë....
Përjetimi i dashurisë sonë është e vetmja kaptinë e jetës sonë,qdo gjë tjetër ka vdekur....
Jam shkrumuar për ty
Asgjë nuk e ka kuptimin e jetës.E kam të zbrazët jetën,më nuk të pres mes njerëzve.
Më nuk e kam buzëqeshjen tënde.
Sot në datëlindjen tënde në vend që të sjell dhuratë,mua më duhet të të sjell kuror mbi varrin tënd....
Qdo ditë që vjen më sjell mërzi dhe mall më shumë....
Malli më ka marrë për ty...për zërin tënd ....O JETA IME.
Në këtë ditë vetëm në fotografitë tona mundohem të gjej ngushëllim,gjithmonë kam menduar që në këtë të datëlindjes tënde ta festojmë bashkë si gjithmonë,asnjëherë nuk kam menduar se për këtë ditë unë do të vi tek varri yt me lot në sy dhe në vend të dhuratës të vë kuror mbi ty.....
Qdoherë ishim bashkë për këtë ditë
Ndërsa kjo datëlindja jote më gjeti me dhembje dhe lot në sy.
Shumë Nëntorë do të vijnë e do të shkojnë,e ti nuk do të jesh që ta festosh datëlindjen tënde,por unë do të jem ajo që për qdo vit do ta vë nga një kuror me nga një lule më shumë mbi ty, e ti do të më shikosh nga qielli po me atë buzëqeshjen që më shikoje qdo herë...
Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245

Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Eh keshtu e ka kjo jete, vargje nga thellsia e shpirtit tend te palgosur, ku shpreh dhimbjet tua dhe vuajtjen tende shpirtrore Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 te uroj ne te ardhmen te mos te shof lot kurr Poezi:Vetem Per Ty..! 274283
flm shume princesha...Jeta qenk e veshtir shume e mundimshme me shume sfida e veshtirsi


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 12:23
PUTHJE ME MALL

Gjendem prane teje, sa lumturi!
Cdo gje e zeze rikthehet bardhesi,
fytyra jote embel me buzeqesh,
mallin e pikelluar e shkrin mes nesh

Kur te shoh ne sy, lundroj ne mendim,
kur te prek doren, humbas ne harrim,
shpejt ti me perqafon fort e pafund,
do te me flasesh, por fjala smerr kuptim.

C'rendesi ka, se cdo te thuash,
te rrembeje, te puthe, te puthe, e dashurruar,
me zjarrin, me ndjenjen qe vlon ne shpirt,
sa emebl, e pafund, kjo puthje e brishte!

Te lumtur te dy ne kete bote jemi ne,
te zjerrte, te ndritshem, me zemren rrufe,
te dashuruar, te dashuruar si te marre,
e embel kjo puthje, e gjithe puthja mall !


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 12:53
Ditelindja ime pa ty..!
Aq shume u mundova te qesh

te gezohem,te argetohem
Por zemra me qante pa pushim
Ajo te kerkonte ty shpirti im..! Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry

Vendi ku ne shkonim gjithnje
tash ka mbet i shkret,
Une nuk kam forc te shkoj me aty
Kthehu engjelli im,ti e di qe te dua


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 12:55
Dhe nje vite pa ty
Ikin vitet aq shpejt,sa s'mund ti ndal
Shpejt kaluan 5 vite qe kur ti nuk je me
Dhe nje vite pa ty zemra ime
Dhe nje plage me shume,ne zemre kam!

Pse me shume deshte vdekjen se mua
Pse nuk me qendrove pran,
Pse ike nga une,dhe le dashurin ton
Si dete te vdekur,si zjarre te shuar.?!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:02
Pse..?
Pse o shpirt ti me ike
a e dije qe do me vret largimi yt?
Mallkuar qofte ajo dite
kur ti braktise cdo gje dhe ike ne boten tjeter? Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry

Tani qe maji po afrohet
mua me qmend vetmija
s'dua te jetoj,pa ty i dashur
me ka humbur gjithe fuqija..! Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry

Pse o Zot,ma more ate
pse dhe mua nuk me more
te pakten atje te ishim pran njeri-tjetrit
ma kthe te lutem Zot Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry Poezi:Vetem Per Ty..! Icon_cry .!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:07
Ora 6
Akrepat si dy krahe te hapur qe presin
dhe ti s'po vjen
ti s'po vjen as ne 6 e nje minute
ne 6 e dy minuta vetmia ish me mua
une isha me vetmine ne 6 e tre minuta
ne 6 e kater bota ishte po ajo
6 e pesa i ngjante 6 e gjashtes si dy pika uji
6 e shtate, 6 e tete, 6 e nente, 6 e dhjete
Ti s'po vjen
S'po vjen
S'vjen
ne 6 e pesembdhjete
hodha syte si dy vetetima ne fushen e ores se qytetit
akrepat u thyen si dy krahe te nje zogu
qe s'ekziston

Une mora pikellimin per dore
dhe ika.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:09
Sot te erdha pran
por ti o engjell,asnje fjale sme the

Pse mban inat me mua
valle te lendova ndonjehere?

Ngrihu dhe shiko
per ty jam tretur
jam humbur,jam djegur
Krejtesish e vetme kam mbetur
Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245 Poezi:Vetem Per Ty..! 482245


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! 74537453
Sponsored content

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi