Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Mon 8 Nov 2010 - 21:48
First topic message reminder :

Mës Akullonjeve Të Shpirtit

Mes akullnajave të shpirtit Vrapoja,
Të gjeja vullkanin e dashurisë.
Por më kot më kot u lodha
Mes akullnajave vullkan skish.
Një fjalë e pathënë mbeti.
Një varg që kurrë nuk u shkrua,
Kujtimin tënd thellë në zemër Groposur
Pluhuri I harresës e ka mbulua
Unë hesht ti hesht
Kush të flasë?
Unë qesh ti qesh
Kush të kujtojë Tiktakët e zemrës
Qeë nuk pushojnë?


Edituar për herë të fundit nga Embelsira në Tue 28 Feb 2012 - 13:55, edituar 1 herë gjithsej


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453

Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:10
A s'eshte poezia enderr e armeve
dhe a s'eshte vete titulli pushke?
A s'jane fjalet,vargjet plumbat e poezise
dhe a s'eshte dita e shkruarjes se poezise
data e zhvillimit te poezise?
A s'jane pikat,presjet gjak qe rrjedh anash,
dhe a s'jemi une e ti ushtare te poezise....?


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:11
Qe gervish trishtimin e sotem
Me te qeshuren e djeshme prill
Mu q'ngjyros bliri i bardh nen port
Mu shurdhuan mengjeset me bilbil

Me kaploj trishtimi ne keto hapsira
Gjer ne palc te huaj veten e ndjej
O Zot pse me hodhe ne keto shkretetira
Ta kerkoj ate qe kurr s'do ta gjej


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:12
Nje dit te erdha pran
ti me vdekjen po luftoje
shum papritur me than
kishe muaj qe me kerkoje…
por un ste qendrova pran
kur ti per mua nevoje kishe
nuk ti perkedhela dot buzet
se larg meje ishe…
dikur u deshem shum
por nje dor mekatare na ndau
sfola un sfole as ti
fati rruget tona i percau…
un u nisa shum larg
po se duroja dot vetmin
neteve te gjata pa gjum
te kerkonte shpirti im…
zemra jote shpertheu
sduronte dot larg meje
dhe ti e dije shum mir
dhe un tretesha larg teje…
nje dit telefoni ra
dhe erdhi lajmi i keq
esht ne ditet e fundit me than
pa ty si del shpirti
dhe shum po heq…
nuk dija cte mendoja
lotet me venin varg-varg
ty po te merrte vdekja
po un isha ende larg…
i hipa avionit te mallkuar
qe do me sillte pran teje
ta jepja dhe ty mundesin
te shuheshe pran meje…
dhe ja ku gjendem
para deres se nje spitali
aty ku do takohen bashk
gjysem i vdekuri dhe i gjalli…
brenda hyra,te gjeta ne shtrat
ishte shum i zbehte, me buze te that
te fola po ti sm degjoje
me mish e me shpirt lufotoje qe te jetoje…
tani qe me kishe pran
doje ti hapje syt
por vdekja e mallkuar
ste jep mundesi te dyt…
zemra te rrihte
e ndjeje qe isha aty
se zemra ndjeu zemren
qe dikur ishte me ty…
me mundim i hape syt e brishte
dhe me mall me pe
me fole dhe dy fjal
“mos qaj”-me the…
ti po shuheshe para meje
dhe ksaj si jepja dot shpjegim
dhe jeten do ta jepja
qe te gjeje ti shpetim…
“nuk munda larg teje”-me ze te ulet me the
“per mua nuk ka jet,kur pran meje sje”
te putha embel, me puthe dhe ti
lotova un,lotuam t dy…
fryme thell more
dhe zemra te pushoi
lotet ran nga syt e tu
dhe vdekja te pushtoi…
e dija q m ndjeje
mbi trupin tend qaja
dhe lutesha
q perehje te gjeje…
duke qar mbi kraharorin tend
dicka ndjeva
zemra me rrahu fort
sikur ju afrua vdekja…
edhe zemra ime pushoi
pushoi dhe shpirti im
se kjo jet pa syt e tu
per mua sdo kishte kuptim…
…… dhe ja te gjeta
diku aty mbi re
syt e mi lotuan
“dhe ktu bashk do jemi me the”…
per dore m kape
dhe u ngjitem ne parajs
askush sdo ta besonte
ne te dy ishim prap bashk…
i thame njeri-tjetrit Te DUA ngadale
dhe u puthem leht e pa fjal
as vdekja nuk na ndau dot
se ne ishim serish bashk
u larguam te lumtur
humbem diku ne pafundesi
qeshem te dy dhe tham:
“PARAJSA PER MUA JE TI”


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:16
Per ty e shtrenjta Teze imja Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry


GJITHMONE KE NJE VEND

Gjithmone ke nje vend
Ne mendimet e mia,
Mes gezimit te brishte,
A trishtimit te zi,

Ne endrren time
Ishe vete bukuria,
Ndaj nje vendgjithmone,
E ke vetem ti.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:18
NESE

Se di nese neser do linde nje dite e re ,
e dielli te ndriçoje perseri,
zogjte te cicerojne ne mengjes
e trendafili ti hape gonxhet serish.
Se di nese do zgjohem,
e çdo gje te rilinde perseri,
Por do doja qe nese do zgjohesha,
te isha nje tjeter njeri.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:22
Endrra Jone"
Mbrem erdhe ne endrren time

sa i bukur qe ishe,i qet
ashtu si dikur,i qeshur
me preke ngadal. Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry

Dhe me the ca fjale,me the:
"Te lutem e dashur,behu e fort
nuk dua ne syt e tu te bukur te shoh lot,
Dua te jesh ajo qe ishe gjithmone
mos harro premtimin qe me ke dhen
endrren ton realizoje,edhe pse tash je vetem
une nga lart te mbeshtes gjithmone"! Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry

U mundove prap te flasesh
por befas ike,kush te ndaloj
Pse nuk qendrove me gjate pran meje?
Te premtoj i dashur endrren tone do ta realizoj Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:25
Diqka për ty

Femer!!!
Djall apo engjull
Dashuri apo hidherim
shumë dobet,për te falure trishtim
shumë e forte për te falure gezim
Genjeshtare duke genjyer veten për një ditë me te mirë
Hidherim për gjithë ata qe me prekin ne nderin tim
Lumturi për gjithë ata qe kerkojne n'dimen time
Loti i nenes sime
Krenaria e vllaut time
Nena e një fmije jetim
Jam ajo qe jau fala rrespektin tim!!!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:26
....Dhe kot!
U mundova qe lotet ti fsheh
por gabova,ishte e kotë
Se zemra ime qante pa pushim! Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry

Gjatë para njerzve
u mundova te dal e buzëqeshur,
por veten genjeva,
sepse buzëqeshja ime tash ishte e trishtura! Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry

Lulet qe solli pranvera
u mundova t'ju marr erë
por quditrisht ato per mua
ishin vyshkur..! Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry

Njerzve u mnudova t'ju flisja
por diqka kishte ndryshyar te ata,
per qudi askush s'me degjonte,
dhe pyesja veten pse,keshtu ndodhte! Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry

Ehhh...dhe dhomes time te vogel
u mundova të ja kthej shkelqimin,
por nuk munda,
se ajo ne Çdo cep te saj te varur e mbante kujtimin! Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry

Kohë te gjatë diellin e luta
shpirtin të ma ngroh
por ishte e kot,se tashme per mua dielli
ishte bere akull...! Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:31
PA TY...
Vdekja jote me lendoi
Muzgu i mengjezit te mori
Ate dite dielli nuk u duk
Natyren e mori shiu
Syte mi mori loti
Dhembja per ty pa kufij
Shpirti yt ne kaltersi
Pa ty dielli shkelqen ndryshe
Pa ty shiu bie ndryshe
Pa ty bora eshte ndryshe
Pa ty dita eshte ndryshe
Pa ty nata eshte ndryshe
Pa ty gezimi eshte ndryshe
Pa ty loti eshte ndryshe
Pa ty gjitheqka eshte ndryshe


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:34
MOS
Mos ia mbuloni fytyren
Le te shikoj qiellin e kalter
Kallinjte e arte te grurit
Le ti shikoje
Diten,diellin
Naten,henen
Mos ia mbuloni duart le ti
Zgjase nga pellumbat
Ne agimet e blerta
Mos e mbuloni se nuk ka vdekur
Mos e mbuloni se nuk vdes
Te pragu i deres e pres
Ne agimet e blerta
Moooooooooossss!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 23 Nov 2010 - 13:35
ENDE JETON
Nuk ke vdekur
Ke lindur
Nuk ke vdekur
Je ne gjume
Nuk ke vdekur
Je ketu
Nuk ke vdekur
Ende jeton
Nuk te harroj
Te perkujtoj
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Icon_cry


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sat 11 Dec 2010 - 21:00
Kam Menduar

Kam menduar per nje kohe te vjeter
Ketu era, tek me shtyne, ne gjoks me qane
Kur kam dashur me shume nje tjeter
Kete nate, prape ne mendje e kam

Mos u merzit .Ti ne krahun tim
Une, sekret e mbaje dhe, s'ta them
Kjo ere e cmendur, me s'ka kthim
Por dhe ne kthefte, me s'do kete vlere

Ky mendim eshte i vangullt e pa shprese
Do te mbyllet bashke me vetrnine aty
Pa lene asnje shenje, asnje mbrese
Se, mua s'do me gjeje me Ty!

Kam menduar per nje kohe te vjeter
Ketu era, tek me shtyne, ne gjoks me qane
Kur kam dashur me shume nje tjeter
Kete nate, prape ne mendje e kam

Mos u merzit .Ti ne krahun tim
Une, sekret e mbaje dhe, s'ta them
Kjo ere e cmendur, me s'ka kthim
Por dhe ne kthefte, me s'do kete vlere

Ky mendim eshte i vangullt e pa shprese
Do te mbyllet bashke me vetrnine aty
Pa lene asnje shenje, asnje mbrese
Se, mua s'do me gjeje me Ty!

Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Amelia
Amelia
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 6705
<b>Hobi</b> Hobi : Ngacmimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi torte
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 12 Dec 2010 - 9:45
karameleica shume e bukurAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Thu 14 Apr 2011 - 17:48
Do behem doktor qe zemren tende ta operoj, e plaget qe ke ne te do ti sheroj, e di qe zemren ta kam thyer, do jete e pa mundur te jetoje si me pare, do te jap zemren time por ajo ne 2 pjes eshte e ndare, nje pjese e ke pasur ti e cila akoma jeton, dhe pjesen tjeter e kam une qe trupin po ma shkaterron, do te jap dhe gjysmen qe ka mbetur qe te plotesohet zemra jote, e te jesh vajza me e lumtur e kesaj bote, une do vdes se pa zemer smund te jetoj, do largohem nga kjo bote qe jeten time e shkaterroj...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Thu 14 Apr 2011 - 17:51
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Thu 14 Apr 2011 - 17:53
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 17 Apr 2011 - 15:50
Poezi Dashurie

T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 17 Apr 2011 - 15:50
Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

————–

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 17 Apr 2011 - 15:53
E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj

———————-

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 17 Apr 2011 - 15:54
Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.

———-

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri…
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 1 May 2011 - 18:36
Gjithqka mbeti vetem kujtim~
Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim te lumtur.Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.Ishte gjithqka e imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga jon u ndal.Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e di.ndoshta ti e din.Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim .Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.Sepse "kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barê"-shkelqimi im eshte shuar moti......Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Sun 1 May 2011 - 18:36
Mos e harro zemren time se per ty ka rrah
mos e harro tim qe per ty ka qa
mos e harro buzen qe puthje te ka dhan
me ma fal krejt boten une ty nuk te kisha lan
Pa ty nuk mundem te rri
pa ty jeta me behet hi
pa ty varri nuk me pranon
pa ty jeta nuk me mjafton
Sa bukur po qesh
sa bukur shikon
Te dua per bes sa qe nuk beson
qka me te shkru
qka me te thon???
kur zemra ime vetem ty te don
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Thu 4 Aug 2011 - 11:00
kaq i rendesishem paskam qene per ty...?

Ndoshta nuk te dua, ose ndoshta te dua ende aq shume sa nuk di cfare them.
Ose ndoshta tashme me je neveritur, ose ose ke mbetur vetem nje kujtim brenda meje.
Nuk di me se cfare ndjej, eshte e vertete qe nuk e di se cfare ndjej tani per ty.
Shume here me merr malli...
per ty...
per momentet qe kaluam...
per castet e bukura...
por prap kam frike ti rijetoj...

Shume here me merr malli per ty, shume here deshiroj te jesh prane meje, por kam frike te kerkoj rikthimin tend.
Shume here mendoj se ti ishe ajo qe me kuptoje... Por pastaj nis e mendoj fjalet e tua. . . dhe... Ato ishin te verteta, si i ftohti i gushtit, ishin aq te sinqerta dhe dukeshin qarte, si yjet qe shkelqejne ne mes te dites.
Keshtu ishte edhe fjala 'te dua' nga ty. Kaq e vertete.

Une nuk jam perfekt, ndoshta kam bere gabim.
Ose ndoshta i kam kuptuar ato qe me ke thene ti, ashtu sic kam dashur une.

Por meqe eshte keshtu, me thuaj 'zemer' pse vazhdon ende te ecesh ne rrugen time?
Pse je ende duke lexuar edhe pikat qe une shkruaj?
Pse je ende duke menduar "Cfare donte te thoshte" ??
Pse je ende duke kerkuar 'ate' cfare ti e shkelmove pa meshire?
Pse...?
kaq i rendesishem paskam qene per ty...?


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
Mariglen
Mariglen
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : pikturen, pune tattoo!!!!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Athine .......
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/08/2011
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005157990444&ref=t

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Wed 17 Aug 2011 - 20:35
Embelsira shkruajti:Nese kam pak fryme thithe ti o shpirt!
Nese kam pak gjak pima ti o zemer!
Nese kam nje lot fshima ti o engjell!
Nese kam nje jete jetoje ti per mua!
Gjitheqka timen merre vec me ler te te dua..


shume bukur urime zonjushe paske shpirt artisti
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Wed 17 Aug 2011 - 20:46
Mariglen meqense e di qe keni e ju ate shpirt artistik do ndanit ndonje poezi momentale ose te shkruar nga ty nese keni deshiren,kenaqesia s'diskutohet e jona qe i lexojme ato :)


Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Thu 27 Oct 2011 - 17:20
Po te isha yll,ti do ishe qielli im...
Po te isha lule,ti do ishe rrenja ime...
Po te isha diell,ti do ishe ky planet...
po te isha hena,ti do ishe dielli vete.

Po te isha brenge,ti doktor do ishe,
po te isha lot,syjte e mij do kishe,
po te isha ere ti do ishe stuhi,
do ishe gjithcka per ket dashuri..

Po te isha zog,ti do fluturoje,
do hypje aq larg dhe do me kerkoje,
do beje me mua kete shtegtim te gjate,
dhe te ky planet do te ktheheshim prape..

Po te isha engjell,ti do ishe zoti im,
po te isha perendia...do jepja shpetim,
do falja mekatet per gjithe kete bote,
do ndryshoja vdekjen sepse eshte e kote!!

Po te isha vdekja,veten sdo ta doja,
me fjale vec te zeza shpirtin do mbuloja,
do ti lutesha zotit ne dite e me nate,
qe shpirtit te vdekur mos ti jepte flake..

Po te isha jeta,lule vec do mbillja,
po te isha jeta vec me ty do rrija,
po te isha jeta ...oh sa mire do ishte,
se vetem mjerimin kjo bote sdo ta kishte!

Po te isha bore,lehte do mbuloja,
carcafin e bardhe kudo do te shtroja,
siper tij shume lule do te lulezonin,
shume endrra te bukura njerezit do krijonin!

Po te isha ..po te isha...
Po ja qe smundem dot te jem,
smund te jem po enderroj,
qe gjithe boten prane ta kem...!

Jam une vete ajo qe jam,
dhe ne vete nje shpirt kam,
jam une vete qe po te flas,
dhe drejt dashurise do te te ngas....

Po te isha ndjenje,kurre sdo te mbaroja,
po te isha shpirt,dhimbjen do luftoja,
po te isha gaz,buzet do ti falja,
po te isha engjell,tek ty do te ndalja....

Po te isha shprese,do tu jepja ty,
gjithcka te fitonim duke qene te dy,
po te isha lot,te ty prape do vija,
me puthjet e mija syte une do ti fshija....

Po te isha sy,shkelqimin do jepja,
do jepja gjithcka qe me ty tu tretja,
po te isha ti,dashurine do doja,
do falja gjithcka dhe sdo te harroja....

Po te isha zog,larg do fluturoja,
do vija te ty,te ty do ndaloja,
po te isha blete,lulet do shetisja,
do te gjeja ty dhe do te te prisja....

Po te isha det,do te jepja valet,
po te isha engjell,do te jepja krahet,
po te isha ishull,me ty vec do rrija,
larg ti mund te ishe,po une prape do vija....

Po te isha tingull,do falja muziken,
kenget do degjoja dhe do mposhtja friken,
po te kisha vdekur,per ty do te zgjohesha,
po te isha zjarr,me ty do te ngrohesha....

Po te isha zemer,ty do te rrembeja,
do te fusja brenda,shume thelle do te fsheja,
po te isha dhimbje,jo te ty sdo vija,
do jepja gjithcka qe me ty te rrija.....

Dashuri po isha,prape te ty do shkoja,
do vija ngadale dhe te perqafoja,
po te isha enderr,ty do te shikoja,
po te isha "une",sa shume do te doja!!

--------------------------------------------------------------------------------

Dashuri te isha boten do peshtillja,
fustane te arta asaj do ti sillja,
do shperndaja zemren,do hiqja verbimin,
do te hiqja dhimbjen,do jepja ndricimin....

Zine do ta luftoja,do largoja rete,
dashuri do kishin edhe vete rrufete,
do ndryshoja boten,qe brenga mos kishte,
vetem dashuria per ne do te ishte....

Po nuk dashuruam,asgje smund te jemi,
prandaj jemi njerez,prandaj ndjenja kemi,
prandaj sot jetojme,ndonese kalimtare,
ndonese nje dite vdesim.....endrrat kemi pare!

Ne zemren time sot eja,
jo frike nga une ti mos ki,
nuk je kaq i larget..te njoh,
me ty veç do dua te rri...

Nuk mundem qe deren ta mbyll,
sa shume neper nete te kam pritur,
ku humbe une dot se kuptova,
mes gjumit veç ty kam therritur...

Te vetem nuk mund te te le,
me ty s,mund te kem zemerim,
per ty qe shume desha me pare,
per ty s,mund te mbyll shpirtin tim...

Nuk e mbyll dot nje zemer kaq lehte,
jo dryn per te smund te kete,
dashurine e japim te forte,
eshte ajo qe na ben sot me flete...


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:01
U ktheva nje dite ne qytetin tim
me mallin e dyfishte ne shpirt
kisha kohe qytetin pa pare
por dhe ty pa te pare shume dite

Nuk ish nevoja tme thoshte njeri
qe ti nuk ishe me ne qytet
se vendi ku rrije me prisje gjithnji
ate dite kishte mbetur i vetem, i shkrete...


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:06
Mësohu të fal
Do të ndjehesh mirë kur falë
Asnjë hakmarrje nuk do të qetësonte
Sikur falja
Me falje ke hapë mundësinë për të marrë:
Lumturi
Dinjitet
Autoritet
Besueshmëri
A do të kishte mjaftuar sikur të mos falësh
E të kënaqesh me:
Fyerje
Goditje
Rrahje
Vrasje
Burg
Kujto gjithherë këto para se…!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:14
Nuk e ndjej me gezimin,
Humbas dhe sjam me ajo qe isha,
Ika larg nje planeti te frikesuar,
U bashkova me vuajtjen qe nuk ka te ndaluar,
Nje heshtje e gjate , pa fjale, pa njeri,
Nje zemer e vrare qe nuk gjen qetesi,
Ne nje dhome te erret qendron shpirti im,
BURGIM I PERJETSHEM I MBULUAR NE HARRIM


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:16
Embelsira shkruajti:U ktheva nje dite ne qytetin tim
me mallin e dyfishte ne shpirt
kisha kohe qytetin pa pare
por dhe ty pa te pare shume dite

Nuk ish nevoja tme thoshte njeri
qe ti nuk ishe me ne qytet
se vendi ku rrije me prisje gjithnji
ate dite kishte mbetur i vetem, i shkrete...
vajze e dashur shume bukur e ke thurur kete poezi bravo

por per mendimin tim mos u deshpero aq shume se ndoshta ai te ka pritur perdite ne kete te ftohte dhe do kete zene krevatin nga gripi Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 81192 por sinqerisht poezia ishte e bukur komplimentePoezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 568197611


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:18
DURRSAKU shkruajti:
Embelsira shkruajti:U ktheva nje dite ne qytetin tim
me mallin e dyfishte ne shpirt
kisha kohe qytetin pa pare
por dhe ty pa te pare shume dite

Nuk ish nevoja tme thoshte njeri
qe ti nuk ishe me ne qytet
se vendi ku rrije me prisje gjithnji
ate dite kishte mbetur i vetem, i shkrete...
vajze e dashur shume bukur e ke thurur kete poezi bravo

por per mendimin tim mos u deshpero aq shume se ndoshta ai te ka pritur perdite ne kete te ftohte dhe do kete zene krevatin nga gripi Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 81192 por sinqerisht poezia ishte e bukur komplimentePoezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 568197611
ahahhaha faleminderit shume Durrsaku,ndoshta do jet semur nga gripi qyqa hahaha:P:P


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:21
Kam një dinozaur brenda meje,
nuk e di në kë moment të jetës sime të shkurtër
arriti brenda meje të futet,
ndoshta kur isha e vogël,
o ndoshta kur flija,
o ndoshta në ndonjë moment,
kur ndjen se jeta të këputet.
Kockat e mia më duken të mëdha
(sigurisht janë të tijat),
kurbat, krahët, muskujt i kam si tepër
(edhe këto të tijat duhet të jenë),
kam një dinozaur brenda meje sigurisht,
më pëlqen një dinozaur më shumë se një hienë.
Çfarë tipi të jetë ?
T-Rex ?
E kam ngrënë të gjallë,
apo ndoshta si fosil e kam kapërdirë?
Nëse ai nuk ankohet,
atëherë e paskam përtypur mirë!
Është mashkull a ndoshta femër?
Ah harrova : që të flas për të ,
më parë më duhet ta pagëzoj
me një emër.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:21
pse moj vajze ste shkoj mendja me pare ty apo jeni mesuar ju femrat i leni meshkujt te presin dhe kur ju bjen mendja per ato thoni boboboooooo iku kyyyyPoezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 81192


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:25
Fati ty të mori

Dhëmbje kam në shpirt
Në zemër shumë mallë
Nga malli qaj nat e dit
O zot pse jam e gjallë?
Fati ty të mori,mua vetëm më la
Ti vdiqe dhe shkova ngela pa të pa

Mallkoj ditën që ike,atë natë të zes
Që të përmpiu fati mua më preve n'bes
Më premtove se do vish prap
Unë vdekjen tënde e pata fat
Fati i zi të mori ty
Mua më fali lotin ne sy

O zot sa të paskam dasht
Kët gjë po kuptoj tash
Gjumë nuk kam në sy
Dua të jem prap me ty
Dua vetëm një çast zërin të dëgjoj
Flokët ti përkëdhel fytyrën ta shikoj


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:28
Enderr e Perjetuar

Shume gjera ngelen pa thene
nga ajo qe quhet enderr
nga ajo qe ne donim ta kthenim
ne dicka te vertet
E si mund te jete endrra ndryshe
po s'qe realitet
Dicka qe ne te dy e permendnim cdo enderr
ishte fjala MALL
dhe prane saj nata blebezote fjalen PUTH
dhe midis ne te dysh
yjet beheshin ure
Dhe mbi ure ishte realiteti
ku ne s'hipem dot kurre
ME MALL TE PUTHE..!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 18:49
Embelsira shkruajti:U ktheva nje dite ne qytetin tim
me mallin e dyfishte ne shpirt
kisha kohe qytetin pa pare
por dhe ty pa te pare shume dite

Nuk ish nevoja tme thoshte njeri
qe ti nuk ishe me ne qytet
se vendi ku rrije me prisje gjithnji
ate dite kishte mbetur i vetem, i shkrete...
..
............................................................................
stern stern stern stern .
i shkerte ,,mbeti vendi..
se shume ti u vonone..
harrove premtimin..
qe diten qe shkove..
..............................
por ben mire te kthehesh,,
ne ate vend ti perseri..
mbase gjen serisht ..
paqe e lumturi..
......................
dy zemra dy zemra dy zemra
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Tue 31 Jan 2012 - 19:03
tja fus nje here une kotPoezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 81192

ti ike....

pse ike?

moj simpatike

per mua tani je armike

kujtove se mua me fike?

gabon rende moj histerike

se sje femer biblike


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Wed 1 Feb 2012 - 14:14
DURRSAKU shkruajti:tja fus nje here une kotPoezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 81192

ti ike....

pse ike?

moj simpatike

per mua tani je armike

kujtove se mua me fike?

gabon rende moj histerike

se sje femer biblike
E Bukur,Me Vlera kjo poezii


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Wed 1 Feb 2012 - 14:16
Është e pamundur të mos perëndon dielli, kur egziston nata!
Është e pamundur të jetojnë njerezit gjithmon kur egziston vdekja!
Është e pamundur të mos dashuroj kur egziston ti !!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

prej Wed 1 Feb 2012 - 14:20
E qendis bregdetin e ketij muzgu
me gjurmet e mia, qe prape vetmuese
enden e veniten, si rete mbi horizont,
njera pas tjetres. E behen trishtuese
ato tallaze qe rrotullohen shkumbuese
mbi therrmiat e reres, si çdo sekond,
pa Ty qe vazhdimesine me frymezon.
Nje tjeter bregdet shtrihet pertej.
Gjurmet e tua i shprush e njejta vale,
qe perçart percjell ndjenja te trazuara,
me pulhirten dembele qe dal-ngadale
mesyn drejt diellit qe avis mes duarve.
E palos distancen, se kam shume mall,
te di, se ku mrizon zemra ime e ndare.
Ketu ne skaj te vargut tim çalues,
ky qiell nuk flet por vetem tkurret
ne bluhin e vet, e behet me i thelle
tek me len ne medyshjen e zeze.
Ah qiell, po me gllaberon zjarrin
qe me ndezi madherishem.
Ah muzg, po ma çakerdis fatin
me lojrat e tua
krejt te pa-hijshme,
per nje viktime si mua,
viktime dashurie.


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Poezi:Vetem Per Ty..! - Faqe 2 74537453
Sponsored content

default Re: Poezi:Vetem Per Ty..!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi