Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!” Empty Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!”

Tue 26 Mar 2013 - 13:52
Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!” I-denuari1-279x300Një i dënuar me vdekje në SHBA është revoltuar së fundmi pas ii është shtyrë sërish ekzekutimi. Bëhet fjalë për Gary Haugen i cili është dënuar fillimisht me burgim të përjetshëm për vrasjen e nënës dhe të fejuarës së tij. Më pas ndërsa vuante dënimin ai vrau edhe një të burgosur tjetër dhe këtë radhë drejtësia e dënoi atë me vdekje.
Megjithatë , i burgosuri në Origon, nuk mund të ekzekutohet pasi ekzekutimet aty u ndërprenë në vitin 2011 pas ardhjes së guvernatorit të r ii cili është kundër dënimit me vdekje. Por avokatët e Haugen kanë bërë me dije se guvernatori i ka shkelur kompetencat e tij duke e shtyrë vendimin e ekzekutimin deri më 2015 dhe do i drejtohen Gjykatës së Lartë. Sipas tyre vetëm referendumi mund ta shtynte dënimin pasi 51 vjecari kërkon të ekzekutohet./alb-observer.com/
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!” Empty Re: Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!”

Tue 26 Mar 2013 - 14:03
Te vrasi veten ashtu si ka vrare dhe nenen e te fejuaren..
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!” Empty Re: Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!”

Tue 26 Mar 2013 - 15:57
keto jane burgje

e imagjinoni te kerkosh te kryhet te kryhet ekzekutimi ????

Sponsored content

Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!” Empty Re: Revoltohet i dënuari me vdekje: “Nuk dua të pres, më vrisni!”

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi