Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 19:01
Rinës nuk po ju lejohet hyrja as në objektet shkollore për shkak të shamisë që ajo mban në kokë tashmë një muaj.

E shtune 12 Tetor 2013 14:11

Për tri vjet rrjesht, Rina Dervisholli ndoqi mësimet në shkollën e mesme “ Hivzi Sulejmani” në Fushë Kosovë. Por nga shtatori, Rinës nuk iu lejohet hyrja as në objektet shkollore. Kjo për shkak të shamisë që ajo mban në kokë tashmë një muaj. Rina thotë se ndihet e vetme, pasi në përkrahje të saj nuk ka dalë askush përveç familjes së saj dhe një Organizate jo Qeveritare që merret me të drejtat e femrave.

Babai i Rinës tregon se vajza e saj po e përjeton shumë rëndë largimin nga shkolla. Ai thotë se Rina kalon tërë kohën duke qajtur, pasi është ndarë nga shkolla. Por Rina nuk po heq dorë. Ajo shkon çdo ditë para shkollës, duke insistuar në të drejtën e saj për shkollim.

Rina ka hartuar edhe një ankesë ku kërkon kthimin e saj në shkollë. Ankesa thotë se ndaj Rinës është bërë shkelje e Kushtetutës ku flet për të drejtat e njeriut, përfshirë të drejtën në shkollim, shkelje të ligjeve të arsimit, ku arsimi i mesëm është i obliguar, dhe shkelje të së drejtës Ndërkombëtare, duke qenë se në rastin e Rinës është bërë diskriminim në baza fetare.

Ankesa përmend edhe vendimin arbitrar që është bërë në rastin e Rinës, dhe mosdhënia e së drejtës për ankesë. Drejtori i shkollës nuk deshi të flasë, por tha se ai vetëm po e zbaton urdhrin e Ministrisë së Arsimit, i cili nuk lejon bartjen e shamisë në shkolla.

Me sa duket Ministria e Arsimit dhe drejtoritë e shkollave po zbatojnë standarde të shumëfishta, ngase shumë nxënës do të duhej të suspendoheshin nga shkolla për shkak se ata thyejnë ligje themelore siç është pirja e duhanit në shkollë. Por me sa duket shamia e vajzave në Kosovë u vret syrin më shumë se dukuritë negative, përfshirë skandalin e fundit të rrahjes së nxënëseve brenda ambienteve shkollore. /mesazhi/
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë (u186u)1377046_10151723870891523_716713590_n-450x300


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë J5zhxd
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 20:35
Esht gjynah te "denohet" dhe te rrij pa shkoll, pa shoqeri vetem nga shamiaNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë 1t7y1w
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 21:30
FALKO shkruajti:Esht gjynah te "denohet" dhe te rrij pa shkoll, pa shoqeri vetem nga shamia
Po kjo ndodh vetem te Shqiptaret fatkeqsisht..edhe ate nga ato qe per fe e marin shqiptarin..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë J5zhxd
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 21:32
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:Esht gjynah te "denohet" dhe te rrij pa shkoll, pa shoqeri vetem nga shamia
Po kjo ndodh vetem te Shqiptaret fatkeqsisht..edhe ate nga  ato qe per fe e marin shqiptarin..
Ska te bej vetem me shqiptarin, por jan disa shtete qe e ndalojn kshu qe nder to ben pjes dhe Shqiperia. Esht vertet per tu ardhur keq ky lloj diskriminimi, por habitem me kete femer, mund te iki ne pune me veshjen mysliname, por shamin mos ta vendosi. Besoj se lejohet kaq.
Gjithsesi shteti duhet te zgjidhi kete problem dhe mos te diskriminohet askush nga fejaNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë 1t7y1w
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 21:35
FALKO shkruajti:
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:Esht gjynah te "denohet" dhe te rrij pa shkoll, pa shoqeri vetem nga shamia
Po kjo ndodh vetem te Shqiptaret fatkeqsisht..edhe ate nga  ato qe per fe e marin shqiptarin..
Ska te bej vetem me shqiptarin, por jan disa shtete qe e ndalojn kshu qe nder to ben pjes dhe Shqiperia. Esht vertet per tu ardhur keq ky lloj diskriminimi, por habitem me kete femer, mund te iki ne pune me veshjen mysliname, por shamin mos ta vendosi. Besoj se lejohet kaq.
Gjithsesi shteti duhet te zgjidhi kete problem dhe mos te diskriminohet askush nga feja
Me trego te vetem nji shtet ne bashkimin evropian qe prejashtohen vajzat bga shkolla vetem per bindje fetare..?


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë J5zhxd
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 21:44
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:Esht gjynah te "denohet" dhe te rrij pa shkoll, pa shoqeri vetem nga shamia
Po kjo ndodh vetem te Shqiptaret fatkeqsisht..edhe ate nga  ato qe per fe e marin shqiptarin..
Ska te bej vetem me shqiptarin, por jan disa shtete qe e ndalojn kshu qe nder to ben pjes dhe Shqiperia. Esht vertet per tu ardhur keq ky lloj diskriminimi, por habitem me kete femer, mund te iki ne pune me veshjen mysliname, por shamin mos ta vendosi. Besoj se lejohet kaq.
Gjithsesi shteti duhet te zgjidhi kete problem dhe mos te diskriminohet askush nga feja
Me trego  te vetem nji shtet ne bashkimin evropian qe  prejashtohen vajzat bga shkolla vetem per bindje fetare..?
Te them te drejten nuk lexoj mediat e huaja, por besoj qe dhe ndonje shtet europian se lejon shamin ne vendin e punes. Se kam idenNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë 1t7y1w
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 21:44
Gjermania e lejon ne cdo shkoll ne cdo pun , po dhe ne politik marrin pjes muslimanet me shami, Shtete e prapambetura jan kunder sepse ato demokratike i shofin Njerzit te barabarte pa i diskriminuar, (ndersa disa shtete ,mendojn se  ndoshta me mire eshte te jehohen idijotet qe nuk lejne gje pa bere ne cdo fush se sa nje shamia, ky eshte ai shpjegimi i disa shteteve injorante kaq. )
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 21:48
FALKO shkruajti:
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:
Princo shkruajti:
FALKO shkruajti:Esht gjynah te "denohet" dhe te rrij pa shkoll, pa shoqeri vetem nga shamia
Po kjo ndodh vetem te Shqiptaret fatkeqsisht..edhe ate nga  ato qe per fe e marin shqiptarin..
Ska te bej vetem me shqiptarin, por jan disa shtete qe e ndalojn kshu qe nder to ben pjes dhe Shqiperia. Esht vertet per tu ardhur keq ky lloj diskriminimi, por habitem me kete femer, mund te iki ne pune me veshjen mysliname, por shamin mos ta vendosi. Besoj se lejohet kaq.
Gjithsesi shteti duhet te zgjidhi kete problem dhe mos te diskriminohet askush nga feja
Me trego  te vetem nji shtet ne bashkimin evropian qe  prejashtohen vajzat bga shkolla vetem per bindje fetare..?
Te them te drejten nuk lexoj mediat e huaja, por besoj qe dhe ndonje shtet europian se lejon shamin ne vendin e punes. Se kam iden
Po pra nuk ka asnji shtet ne BE, qe ban diskriminim keshtu, i nderuar, edhe ne Franc qe ka qen ma shum kunder eshte e lejuar qe ne shkoll dhe ne pune te shkohet me shami por ekan ndaluar (percen) pra mbulesen e fytyres.. por me shami nuk ka asnji problem..kjo ndodh vetem te Shqiptaret..fatkeqsishte..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 22:14
Une jam e mendimit te mbajne nje uniforme te gjithe nxenesit, studentet per mos u bere keto dallime dhe shamite apo veshjen moderne kane ku i perdorin prap por jo neper ambjentet shkollore...


Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 22:56
Ato qe bartin shamia duhet te largohen nga shkolla sipas jush e ato qe vijne te zhveshura . Jo. Sepse ato tregojne "modernitet"...
Njerez te degjeneruar...
C'lidhje ka shamia? Rendesi ka te mesoje, por punet tjera nuk i shikoni (si vjedhni,si luani me popull,si cdo dite degjon nga x raste per perdhunime e flliqesira), por keto nuk u bejne pershtypje por vajza qe ka vendosur nje shami qe eshte ceshtje personale e saj te debohet nga shkolla, ky eshte MJERIM...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Miraa
Miraa
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 21
<b>Postime</b> Postime : 9
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2013

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Sun 13 Oct 2013 - 23:17
Shqiptari, kinse une ma i menqur.
N'Gjermani ka n'shkoll me shamia, i kam pa vet,vajzat e "turqit"
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 107
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 4:14
Ekstremistat fetar si lejojne femrat te shkojne ne shkolle, ndersa keta ekstremistat laik i perzene se mbajne shami.
Perfundimisht eshte gjinia femer qe humbet ne kete mes.
Keta "shpiken rroten" qe bejne kshu... kkk 
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 16:22
neon shkruajti:Ekstremistat fetar si lejojne femrat te shkojne ne shkolle, ndersa keta ekstremistat laik i perzene se mbajne shami.
Perfundimisht eshte gjinia femer qe humbet ne kete mes.
Keta "shpiken rroten" qe bejne kshu... kkk 
ke haruar te shenosh se edhe injorantet komentojn pa lidhje , kur nuk njohin realitetin e asgjes..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 16:27
Largimi i Rinës, përbën shkelje të Kushtetutës

Partia e Drejtësisë, e ka quajtur të padrejtë vendimin e Ministrisë së Arsimit, për largimin e nxënëses Rina Dervisholli nga shkolla, vetëm pse e njëjta bartë shami, duke thënë se ata të cilët bëjnë përjashtimin në këtë mënyrë duhet të japin llogari para ligjit, sepse janë duke bërë shkelje të renda.

Nënkryetari i PD-së, njëherësh edhe deputet në Kuvendin e Kosovës, Jeton Svirca ka akuzuar ministrinë e Arsimit, për vendimet e tilla duke potencuar se me këtë rast janë bërë shkelje të Kushtetutës në nenin ku flet për të drejtat e njeriut, përfshirë të drejtën në shkollim, shkelje të ligjeve të arsimit, ku arsimi i mesëm është i obliguar, dhe shkelje të së drejtës Ndërkombëtare,

“Partia e Drejtësisë në mënyrë të përsëritur nga ngritur zërin e saj kundër përjashtimit të vajzave nga procesi mësimor për shkak të manifestimi të bindjeve të tyre fetare. Manifestim i garantuar me kushtetutë dhe ligje të vendit. Gjithashtu edhe me norma dhe marrëveshje ndërkombëtare. Reagimi jonë vjen edhe tani kur në Komunën e Fushë Kosovës në shkollën e mesme “ Hivzi Sulejmani” është larguar nga procesi mësimor Rina Dervisholli. Me këtë rast janë bërë shkelje të Kushtetutës në nenin ku flet për të drejtat e njeriut, përfshirë të drejtën në shkollim, shkelje të ligjeve të arsimit, ku arsimi i mesëm është i obliguar, dhe shkelje të së drejtës Ndërkombëtare, duke qenë se në rastin e Rinës është bërë diskriminim në baza fetare”, ka pohuar ai.Partia e Drejtësisë, fton Ministrinë e Arsimit dhe drejtoratet komunale për Arsim që të mos përdorin standarde të dyfishta dhe të bëjnë përjashtimin e vajzave për shkak të manifestimit publik të bindjeve të tyre fetare, ngase, sipas PD-së, shumë nxënës do të duhej të suspendoheshin nga shkolla për shkak se ata thyejnë ligje themelore siç është pirja e duhanit në shkollë, bartja e armeve, etj.


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë J5zhxd
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21450
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 16:34
Desha te di, ate veshjen SHQIPTARE perse nuk e vleresoni kaq shume sa vleresoni shamine???!!!

Ju ka mbire turku ne trru me duket...

Shamia te vendoset, por kurrkush nuk ka thene nje fjale per te drejtat SHQIPTARE...


Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë 6ds9w0
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 107
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 16:41
Luan_Valikardi shkruajti:Desha te di, ate veshjen SHQIPTARE perse nuk e vleresoni kaq shume sa vleresoni shamine???!!!

Ju ka mbire turku ne trru me duket...

Shamia te vendoset, por kurrkush nuk ka thene nje fjale per te drejtat SHQIPTARE...
Mund te shpjegohesh mbi te drejtat shqiptare?
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 16:51
Luan_Valikardi shkruajti:Desha te di, ate veshjen SHQIPTARE perse nuk e vleresoni kaq shume sa vleresoni shamine???!!!

Ju ka mbire turku ne trru me duket...

Shamia te vendoset, por kurrkush nuk ka thene nje fjale per te drejtat SHQIPTARE...
-Ate jua kemi lan juve "patriotve " [politikanve..qe marin voten e popullit dhe pin gjakun e tyre..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë J5zhxd
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21450
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 16:52
neon shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Desha te di, ate veshjen SHQIPTARE perse nuk e vleresoni kaq shume sa vleresoni shamine???!!!

Ju ka mbire turku ne trru me duket...

Shamia te vendoset, por kurrkush nuk ka thene nje fjale per te drejtat SHQIPTARE...
Mund te shpjegohesh mbi te drejtat shqiptare?
Po o vella i dashur...

Bie daullja per nje shami, ndersa gjuhen e copetojne, kulturen e copetojne, tokat i copetojne, zakonet i copetojne, besen e copetojne...

Kush pergjigjet qe ne Shqiperi shikon me shume veshjet turke (shallvare), se sa ato trashegimtare Shqiptare?!
Ndersa ketu per nje shami u dha mendimi dhe gati sa s'plasi lufta!!!

Pastaj per cilat te drejta te flasim me pare...
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Maqedoni?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Lugine?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Malesi?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Tregushe?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Cameri?
-Apo per te drejtat e Shqiptareve ne Mergim?

...meqenese ne Shqiperi, i vetmi problem qenka shamia!


Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë 6ds9w0
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 107
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 17:27
Luan_Valikardi shkruajti:
Po o vella i dashur...

Bie daullja per nje shami, ndersa gjuhen e copetojne, kulturen e copetojne, tokat i copetojne, zakonet i copetojne, besen e copetojne...

Kush pergjigjet qe ne Shqiperi shikon me shume veshjet turke (shallvare), se sa ato trashegimtare Shqiptare?!
Ndersa ketu per nje shami u dha mendimi dhe gati sa s'plasi lufta!!!

Pastaj per cilat te drejta te flasim me pare...
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Maqedoni?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Lugine?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Malesi?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Tregushe?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Cameri?
-Apo per te drejtat e Shqiptareve ne Mergim?

...meqenese ne Shqiperi, i vetmi problem qenka shamia!
Jam plotesishte dakort me ty rreth problemeve qe ngrite. Se si po shkelen te drejtat tona qofte ne Maqedoni ku nje me dy rrifen shqiptar, se si serbet akoma tallen me fatkeqesit qe iu ben popullit shqiptar ne Kosove. Se si po na vjen Pirro Dhima ne Shqiperi si deputet kur ka deklaruar qe do doja mos te kisha gjak shqiptar edhe ministri grek thote per ceshtjen came drejtohuni gjykatave...
Shqipja po bastardohet, kultura jone po kthehet nje Big Brother pa u kuptuar etj etj..

Por mos ngaterro ceshtjet politike me ceshtjet e te drejtave te njeriut. As mua sme pelqen qe Turqia te na thote, ndryshoni historin apo qe disa kokelehte na themelojne parti te financuar nga turku etj etj.. Edhe behet Shqiperia nje lemsh midis grekut, turkut e fuqive te tjera ne rajon apo edhe superfuqive.

Ama se mban ti shami si individ a jo..sme intereson. Nqs personi eshte korrekt ne sjellje mesim per mua ska problem.
Edhe ne Amerik ste thote njeri plac. Ka pasur nje argument te tille edhe qeveria federale direkt i doli perkrah studentes.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mon 14 Oct 2013 - 17:33
Luan_Valikardi shkruajti:
neon shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Po o vella i dashur...

Bie daullja per nje shami, ndersa gjuhen e copetojne, kulturen e copetojne, tokat i copetojne, zakonet i copetojne, besen e copetojne...

Kush pergjigjet qe ne Shqiperi shikon me shume veshjet turke (shallvare), se sa ato trashegimtare Shqiptare?!
Ndersa ketu per nje shami u dha mendimi dhe gati sa s'plasi lufta!!!

Pastaj per cilat te drejta te flasim me pare...
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Maqedoni?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Lugine?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Malesi?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Tregushe?
-Per te drejtat e Shqiptareve ne Cameri?
-Apo per te drejtat e Shqiptareve ne Mergim?

...meqenese ne Shqiperi, i vetmi problem qenka shamia!
Jam plotesishte dakort me ty rreth problemeve qe ngrite. Se si po shkelen te drejtat tona qofte ne Maqedoni ku nje me dy rrifen shqiptar, se si serbet akoma tallen me fatkeqesit qe iu ben popullit shqiptar ne Kosove. Se si po na vjen Pirro Dhima ne Shqiperi si deputet kur ka deklaruar qe do doja mos te kisha gjak shqiptar edhe ministri grek thote per ceshtjen came drejtohuni gjykatave...
Shqipja po bastardohet, kultura jone po kthehet nje Big Brother pa u kuptuar etj etj..

Por mos ngaterro ceshtjet politike me ceshtjet e te drejtave te njeriut. As mua sme pelqen qe Turqia te na thote, ndryshoni historin apo qe disa kokelehte na themelojne parti te financuar nga turku etj etj.. Edhe behet Shqiperia nje lemsh midis grekut, turkut e fuqive te tjera ne rajon apo edhe superfuqive.

Ama se mban ti shami si individ a jo..sme intereson. Nqs personi eshte korrekt ne sjellje mesim per mua ska problem.
Edhe ne Amerik ste thote njeri plac. Ka pasur nje argument te tille edhe qeveria federale direkt i doli perkrah studentes.
Gjithashtu jam dakort...

...
-


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë J5zhxd
Sponsored content

default Re: Rina mbetet jashtë shkollës për shkak të shamisë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi