Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 17 Oct 2010 - 19:10
First topic message reminder :

Me dhimbsesh,e thyer e vetmuar
nje stol i parkut te vjeter...
I zhveshur nga ngjyrat
i derrmuar nga te ftohtit dhe shirat.
Nje perberje e turbullt...
nje mase e qullet qe vetem loton,
nje gur i rende qe vetem godet
nje fjale e thene qe vetem vret...
Me dhimbsesh...

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Images?q=tbn:ANd9GcRdnegUPYZtXvyyCYlaGp_w-vfp5cgE38fUZLjSrapVWQh8QnI&t=1&usg=__NjXMLLGcrRzaSIa3iPoGFeF4jM0=

Burimi: FV


Edituar për herë të fundit nga Ariana në Mon 24 Dec 2012 - 22:44, edituar 1 herë gjithsej


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 1 Aug 2012 - 1:57
Merzi
Se si po më ikën jeta ? Se si ..!
Pa më pyetur fare,
Sikur të mos jetë imja..!
Kam çaste kur edhe vetë nuk e di,
Nëse duhej ose jo,të lindja..!

Se si po më ikin ditët ? Se si !
Rrokullisen..rrokullisen..Si toptha të vegjël!
Unë vrapoj pas tyre, kërkoj t’i arrij,
T’i ndaloj, t’i pyes, ç’do të bëhet nesër?

Se si po më ikin ëndrrat ? Se si!
Edhe në gjumë më kanë hyrë,
Edhe m’i kanë vrarë !
Ato që kanë shpëtuar kanë marrë arratinë,
Duke më lënë mua një të vdekur-të gjallë !

Se si po më iken dashuria ! Se si!
Prit sot.Prit nesër.Prit pas nje viti a një jave !
Marr kokën mes grushtash,
I bie me zemërim,
Sikur të ketë bërë mijra faje!

Se si po më ikin dëshirat !Se si..
Si ata zogjtë shtegëtarë që dimrit i tremben !
Po ç’them edhe unë,
Do të ishte mrekulli,
Të ishin zogj shtegëtarë
Sepse zogjte ikin e kthehen ..!!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 4 Aug 2012 - 23:58
Te dhuroj zemren time..Dhe buzet e mia kur te duash te puthesh..
Te dhuroj cmendurite e mia dhe ato pak neurone qe me kane ngelur...Kujtimet e femijerise..Ditarin ku kam shkruajtur gjithcka per ne...
Te jap madje dhe frymemarrjen e fundit, por mos ik me..
Nese ndonje dite do vendosesh te ikesh perseri larg meje do ti mbyll te gjitha dyert ...Kshu nuk do mundje te dilje dot kurre..
Te dhuroj heshtjen time ...Shikimin qe ty te pelqen me shume...
Te jap edhe piken e fundit te gjakut qe do me ngeli ne trup por vetem qendro ketu...Sepse je ti dielli im, besimi me te cilin jetoj...Forca e zerit tim..Kembet qe me cojne perpara ne jete...Je ti deshira per te buzeqeshur...
Lamtumira qe nuk do dija te thoja sepse kurre nuk do dija te jetoja...PA TY...!!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 6 Aug 2012 - 14:21
Ajo nuk e kuptoi si ndodhi. Nuk kuptoi asgje. Nuk i kuptonte arsyet qe per te nuk ishin arsye. Ajo thjesht u dorzua ti respektonte ato.

Zgjodhi te lendonte veten per te mos lenduar ate.
Packa ndryshimeve edhe pse ndanin bote diametralisht te kunderta, ajo e donte...ajo donte ta donte ate. Po... kishte rene ne gracke. Ishte bere pre e rrjetes qe merimanga pat endur me aq kujdes. Tani ajo nuk fluturonte dot me.

Krahet i kishte te bllokuar dhe trupin te leshuar mbi te.
Tani ishte dorzuar. Syte i mbante ne qiell... per fat, nga aty ku ajo qendronte dukej nje copez e vogel qielli. I shikonte rete me dhimbje dhe lutej qe dielli te dilte.

Ajo thjesht donte te flinte, te mbyllte syte dhe te harronte edhe sikur te mos zgjohej me.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 6 Aug 2012 - 15:15
Nese vdes me pare se ty, me bej nje nder :
Qaj kur te duash por mos u zemero me Zotin qe me mori me vete.
Nese nuk do te qash, mos qaj...Nese nuk arrin te qash mos u shqeteso...Nese do te qeshesh, qesh...
Nese dikush te tregon dicka per mua, degjoji dhe besoji fjalet qe ata thone...Nese me mburrin shume , korrigjoje ekzagjerimin e fjaleve te tyre...Nese me kritikojne me shume se duhet , me mbro..
Nese me fjalet e tyre me bejne nje shenjtor vetem se tani kam vdekur...thuaj qe une kisha ne shpirt dicka te shenjte , por isha shume larg figures se nje shenjtori...Nese duan te me bejne te dukem i keq thuaj se ndoshta kisha anet e mia te keqija , por qe gjithe jeten u perpoqa te isha njeri i mire..Madje u perpoqa te isha me i miri...Nese ndjen trishtim dhe deshiron te lutesh per mua , mund te lutesh...Ndoshta kam nevoje per lutjen tende..Nese do te flasesh me mua fol me yjet dhe une do te degjoj..Shpresoj te jem ne qiell qe te degjoj fjalet e tua dhe te jem i dobishem kur te kesh nevoje per mua, kudo qe te ndodhesh..Nese do te shkruash dicka per mua uroj te mund te shkruash vetem nje fraze : " Isha Gjithckaja e tij...Besoi tek mua dhe me adhuroi "
Ne ate cast po munde te derdhesh nje lot une nuk do te jem aty per ta ndalur, por ska gje..Ndoshta dikush do ta ndali ne vendin tim dhe duke pare se u zevendesova nga dikush qe e meritonte, do ta kuptoj detyren time te re ne boten tjeter...Por ndonjehere kur te ndjesh deshire dhe mall hidh nje sy drejt qiellit..Sigurisht qe nuk do me shohesh, por une do te jem shume e lumtur duke pare veshtrimin tend te perhumbur ne yje duke me kerkuar...

Por akoma ska ardhur ky moment keshtu qe te dy do jetojme pa e ditur kur do ndodhi...Nese vdes para teje besoj se asgje nuk do me mungoj...! E di pse ???
SEPSE TE KISHA TY DHE DASHURINE TENDE ( qofte dhe per pak caste ) ISHTE SI TE KISHA NJE COPEZ QIELLI ...!

Autori Shpirti Luftarak - V.B


Edituar për herë të fundit nga Anna në Mon 6 Aug 2012 - 15:25, edituar 1 herë gjithsej


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 6 Aug 2012 - 15:18
E di, qe do te doje te shpertheje, por ndonjehere eshte me mire t'i ruash mendimet e erreta per veten.. Me mire te lendosh veten, sesa njerezit qe do.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 6 Aug 2012 - 16:04
E di qe me ke marre inat
E di qe te kam merzitur me interesimin tim te shpeshte, por ajo qe ndjej per ty nuk me le te jem e qete...E bej sepse dua te jem me ty ne cdo merzitje qe ti ke..Dua te jem aty me ty ne cdo buzeqeshje qe ti jep..Jam xheloze e di...!!! Por e bej sepse nuk dua te futet dikush tjeter ne shpirtin tend.
Dua te di gjithcka per ty, dhe kur them gjithcka, do te thote gjithcka. Ku je... ? Ku shkon...? Me ke je... ?Cfare ben...?
Si kalon... ? Cfare mendon... ?Si ndihesh...?
Dhe jo per te vendosur autoritet mbi ty..Por per te jetuar bashke me ty cdo sekond..Per te qene pjese e rutines tende..Per te qene shkaku i gezimit tend..Per te qene prane teje ne cdo sekonde..
Per te qene mbeshtetja jote.. Per ty qe je i vetmi per mua !!!
E di qe te kam bezdisur me mesazhet e mia qe ndoshta te kan ardhur ne nje moment te papershtatshem por nuk shpetoj dot nga kthetrat e dashurise tende per te te shprehur gjithmone se sa e lumtur jam qe ti je pjese e jetes time, dhe une pjese e asaj tendes. Me fal qe ndonjehere behem pak agresive ndaj cdokujt qe tenton te futet ne boten tone..Por ate bote e kam te shenjte..
Asgje nuk mund te krahasohet me boten ku une dhe ti jetojme..
E di qe nje dite do me thuash qe ka ardhur fundi...Dhe fundi jone do te thote nje fillim i ri per ty...Por nuk dua ta mendoj..
Dua te jem per ty tani dhe jo te pres fundin !!
Dua qe edhe pasi Une dhe Ti te mos jemi bashke, te mbetet nje "NE" e bukur nga gjithcka qe ti ta kujtosh perhere !!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 7 Aug 2012 - 0:39
Sot e ndjeva shume mungesen tende!
Jo se sme kishe munguar ndonjeher ne kete menyre, por thjesht s'e di pse me mori nje mall i cuditshem qe sme linte rehat...Vija rrotull neper shtepi dhe ndjeja nje ankth qe se kisha ndjere ndonjehere...Hapja e mbyllja sirtaret pa kerkuar ndonje gje...Dilja e hyja ne dhomen e gjumit duke e ditur qe skishte asnjeri..Njehere shikoja nga syri magjik hapat e heshtura neper korridor...Njehere shikoja telefonin per te pare nese punonte...
Doja shume te lexoja pergjigjen tende sot.. Cilado te ishte doja ta dija ...Ndryshimi i sjelljes tende ..MEnyra e te folurit cdo gje me ngaterruan shume mendimet neper koke...Nuk e di ku e humba fillin kur gjerat po shkonin shume mire...Me dukej fillim i mbare per ne ...Pa e vrare mendjen deri kur te zgjaste..Por ama e bindur qe do mbeteshin kujtime te bukura..Apo mos valle ky fillim ishte mbarimi ??
E c'rendesi ka ne fund te fundit ?? Edhe nese eshte mbarim..Edhe keshtu ....Ne mbarim......E ndjeva shume mungesen tende ...!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 10 Aug 2012 - 0:19
Ja pra ku erdhi perseri darka !!! Serish gjithcka ashtu sic ishte mbreme dhe ne fakt po me duket sikur koha s'ka kaluar aspak dhe ndoshta s'do te kaloje me per mua....
Vazhdoj te bej biseda te gjata me veten keto nete vere...
E pse ???
Sepse ndoshta kjo eshte e vetmja menyre per te mbyllur nje dite ..!!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 14 Aug 2012 - 21:22
Ka njerëz në jetë që na bëjnë të lumtur thjesht për faktin e takimit në rrugëtimin tonë.Disa qëndrojnë përkrah nesh gjatë udhëtimit, duke parë të kalojnë shumë hëna, të tjerë i shohi ata vetëm gjatë disa hapave.Të gjithë i quajmë miq dhe ka shumë tipa të tillë. Çdo gjethe e pemës përfaqëson një nga miqtë tanë. Të parët që lindin janë miku Baba dhe mikesha jonë Mama, të cilët na tregojnë se çfarë është jeta. Më pas vijnë miqtë tanë, Vëllezërit, me të cilët ndajmë hapësirën tonë në mënyrë që edhe ata të mund të lulëzojnë si ne. Njohim të gjithë familjen e gjetheve që e respektojmë dhe i urojmë gjithçka të mirë. Por fati na prezanton edhe miq të tjerë, që nuk e dinim se do t'i takonim në udhëtimin tonë. Shumë prej tyre i quajmë miq të shpirtit, të zemrës.Janë të sinqertë, janë të vërtetë. E dinë kur ne nuk jemi mirë, e dinë se çfarë na bën të lumtur. E ndonjëherë një prej këtyre miqve të shpirtit vendoset në zemrën tonë dhe atëherë e quajmë dashuri. Ai/ajo i jep dritë syve tanë, muzikë buzëve tona... Por janë edhe miqtë kalimtarë, ndonjëherë qëndrojnë me pushime ose një ditë ose një orë, të cilët vendosin një buzëqeshje në fytyrën tonë gjatë gjithë kohës që qëndrojmë me ta. Nuk mund të harrojmë miqtë e largët, të cilët janë në majë të degëve, dhe kur fryn era gjithmonë shfaqen midis një fletë apo një tjetre. Koha kalon, vera largohet dhe vjeshta afrohet dhe ne humbasim disa nga gjethet tona. Të tjera çelin pas verës dhe vazhdojnë për një kohë të gjatë. Por ajo që na lumturon më shumë është se gjethet e rëna vazhdojnë të jetojnë me ne, duke ushqyer rrënjët tona me lumturi. Janë kujtimet e kohëve të mrekullueshme që i japin shpresë udhëtimit tonë.
Të uroj, gjethja e pemës time; paqe, dashuri, fat... Sot dhe përgjithmonë ... Thjesht sepse çdo person që kalon në jetën tonë është një gjethe e veçantë. Gjithmonë lë pak nga vetja dhe merr pak nga ne. Ka nga ata që do të marrin shumë, por nuk do të ketë nga ata të cilët nuk do të lënë asgjë. Kjo përgjegjësia më madhe në jetën tonë dhe prova më e qartë që dy shpirtëra nuk takohen rastësisht ...! Autr: P.M
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Aug 2012 - 15:52
nganjehere jeta tregohet mizore skemi cbejme se detyrojme dot te na jape lumturi por mundohemi ta gjejme vete lumturine
Te kisha kaq prane por nuk e dija qe lumturia ime ishe ti


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Aug 2012 - 22:31
Etj etj...
Raporti yne eshte ai i tipit "flasim pas pese minutash" dhe pastaj "me zuri gjumi". Eshte ai i tipit "jo nuk te dua fare" dhe pastaj "e adhuroj aromen tende" sa here qe perqafohemi. Raporti yne eshte keshtu, me te thenit me mungon por me mos te treguarit. Raporti yne eshte keshtu, nuk e dime as ne cfare eshte por nuk dime te rrime pa te.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Aug 2012 - 23:02
Te doja dike per mua eshte shume po per ty ama ska rendesi shume


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Aug 2012 - 23:05
Me fal vetja ime qe nuk te kujtoj
me fal qe ne duar te huja te leshoj
me fal qe te bej me lote
me fal po e mallkuar eshte kjo bote..
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Aug 2012 - 23:09
e dua veten
te dua edhe ty
por nuk mund te zgjedh njerin nga te dy


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Aug 2012 - 23:21
Distanca ska rendesi...Dua te them ..ok.. Te lendon fakti qe personi me i rendesishem per mua jeton larg ...Por se kuptoj pse eshte problem kaq shum largesia tek disa njerez ..Sepse nese dike e do vertete ai eshte ne shpirtin tuaj dhe nuk mund te thuash asnjehere qe ndodhet larg...
Ndoshta se ju doni dike per te kaluar me te ato momentet e bukura gjate gjithe kohes...Te kapeni nga duart me njeri tjetrin ..Ta shikoni ate person kudo qe veni...Te mundni te luani te qeshni te ziheni me shaka me njeri tjetrin...Po perse duhet te ken kaq shume rendesi keto kur jan gjera qe i ndan dhe me nje shok shoqe ose ne nje lidhje kalimtare...???
Ne fund te fundit te duhet te fitosh vetem nje gje " Vendin ne shpirtin e personit qe do"
Kjo eshte gjeja me e rendesishme ...Sepse ai vend mund ti perkas vetem nje personi ...Apo jo ??

Perpiquni te jeni ju atje ne shpirtin e tij dhe mos u merzisni per gjera siperfaqsore


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 18 Aug 2012 - 0:58
Sa here qe e ngushelloja vehten , mundohesha qe te mos lendoj ty . Eshte e pamohueshme dhimbja ime qe me pershkon sa here qe e shoh se rruga jote dhe e imja kane dimensione krejtesisht te kunderta. Dhe kur te thone : Lumturia jote s'varet nga dikush tjeter , ti mund ta krijosh vete ate , e di shume mire qe eshte thjeshte nje genjeshter ngushelluese me shum . Teksa germoj e rremoj ne senduket e atyre kujtimeve te cmendura,dole ti. Ti qe me le nete pa gjume, qe me bere te shkruaja kushedi se sa krijime e zhgarravina, ne copa letrash te ruajtura me fanatizem.Pyesja veten shume here se ku gabova me ty , por gjithcka qe merrja ne kembim ishte thjesht Heshtje.

Jam e vetdijshme se nuk mundem pa ty , por ne te njejten kohe nuk e dua kthimin tend . . .Nuk dua qe te lendoj apo te lendohem perseri, prandaj te lutem kurseji fjalet dhe ik nga mendja ime...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 19 Aug 2012 - 0:45
Me shkruaj ...!!!
Me shkruaj te lutem...Te pakten 2 rreshta ...Edhe nese shpirtin e ke te trazuar dhe nervat nuk te mbajne me...Por me shkruaj cdo dite...
Qofte edhe fjale pa pike kuptimi , mjafton te me shkruash...
Te shkruarit eshte nje nga iluzionet tona me qesharake dhe patetike...Sidoqofte kjo eshte rruga jote qe nuk e zgjodhe vet , por ta solli fati...
Me shkruaj ...Me shkruaj...Ne fund te fundit mes tonelatash mendime per tu hedhur nje fjale do te mund te shpetoje qe te ma shkruash...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 20 Aug 2012 - 1:03
Keto dite kam kuptuar qe me perpara nuk dija cfare ishte te ndjeje frike..
Kam kuptuar qe nuk jam une ajo qe vendos disa gjera qe do ndodhin ne jete...Zoti e ben zgjedhjen me mire dhe kte here zgjodhi ai ne vendin tim..
Prandaj para se te humb rrugen e jetes sime dua te shikoj pak syte e tu dhe te sigurohem qe fati eshte ne anen tende jeta ime..
Qendro pak me mua te me besh shoqeri..
Me dediko pak kohe nga jeta jote ..
Te ndjej per here te fundit qe rrahjet e zemres tende me perkasin mua...Gjithmone nese vertet me perkasin kam per ti ndjere.
Me jep nje arsye per te ndenjur me ty..Une nuk dua te rrish per meshire apo per te me ber te lumtur ...Dua te rrim bashke sepse kshu e ndjen dhe ti deri ne momentin qe un te kem ikur pergjithmone...
Duhet te dish qe kjo eshte gjeja e fundit qe kerkoj...
Ndoshta te dukem e nxituar po problemi eshte qe nuk kam shum kohe ne dispozicion...
Kur te jesh ketu mos me pyet per asgje...Vetem me perqafo ...!!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 24 Aug 2012 - 21:39
Eh mos Valbona sa shpejt merzitesh ,nje fjale te te thone e vret kaq shume mendjen .As ti vet se di pse merzitesh keshtu ....rri ,rri e vec vret mendjen ................sa monotone eshte bere jeta.


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 4 Sep 2012 - 1:22
Nga dashuria qe kam per ty,
Mund te te shquaj edhe ne mjegull,
Nga dashuria une ktheva syte,
Xhind, bohem, vajze e rregullt.

Nga dashuria ne qiell u shtriva,
Me koke ne diell une fjeta gjate,
Dhe s’u pendova qe aq te desha,
Ndermend e kam te te dua prape.

Nga dashuria ditet e gjata
Ne buke i ktheva dhe gure tespije,
Me to te gjalle e mbajta shpresen,
Me to sfidova ankthin ne pritje.

Nga dashuria ne qiell u shtriva,
Me koke ne qiell une fjeta gjate,
Dhe s’u pendova qe aq te desha
Ndermend e kam te te dua prape.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 4 Sep 2012 - 1:42
Ti hap syte, me sheh, por s’me flet
serish ne shtratin e endrrave humb.
Kurban per ty do te behem vete
Linda njeri dhe do vdes pellumb.

Me ler te futem, - ketu ben ftohte
te perkedhelemi bashke ne shtratin tend.
Dua te mbahem dhe s’mbahem dot
ngrohem me lot dhe zemra dhemb.

Te ringjallim cdo ndjenje dhe pasion
mbeshtete koken ne gjoksin tim,
mengjeseve heret dhe neteve vone
perhumbur mes puthjesh pa mbarim.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 4 Sep 2012 - 19:37
Jam lodhur dhe nuk e di se pse ? Akoma mire pa filluar te punoj me eshte lodhur truri por pse nuk e di ? Nga nje merzi qe kam, kam filluar dhe te shtoj ne pesh... Sa e cmendur qe jam, merzitem per njerezit qe nuk dine te mendojne per veten e tyre... Nje fjale e mire i mashtron ! Pse jane keshtu femrat ? Nuk mund t'a kuptoj menjehere genjehen nga fjalet e bukura por harrojne momentet e keqija qe kane kaluar ... Por ,une cfare kam flas,flas,flas lodhem duke sugjeruar dhe prap ne te njetin vend qendoroj,,, a duhet te merzitem qe njerezit nuk kuptojne ? A duhet te semurem une per veprimet e te tjereve.. Jo..! Stop me ! Edhe une kam jeten time te cilen duhet t'a vazhdoj ashtu si duhet dhe aty ku kam ngecur edhe pse po e vazhdoje por vetem si dite kalimthi e jo si cdo dite e zakonshme...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 4 Sep 2012 - 21:15
Tek te shikoja te flije , ishte magjia me e paster , me e vertete , me e mrekullueshme qe me ka ndodhur ..; Te ndiqja gjithe naten ritmin e frymemarrjes tende , pa te prekur ...
Dhe friken e te renurit ne dashuri , e kuptova ne ate moment ..Ne ate moment kur ndjeva pothuajse pakez nga nje dashuri e heshtur .
Dhe nese do te bija e duke u zgjuar te fshija gjithcka timen , cdo gabim per t'ia filluar nga zero , ty gjithmone do te te gjeja ..
Sepse nese ti nuk je dashuria , dashuria nuk ekziston !


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 4 Sep 2012 - 21:54
Sonte, nese ndihesh i mbytun
në nji pellg' mendimesh t'kqija,
mos e leviz trupin rri si i vdekun,
rri i qet, fundosu me mu nvargje tmija,
se t'shkruj me embëlsi, t'flas me qetsi
deri sa gjumi ëmbël n'sy të vi .
Sonte, nese krejt bota t'duket kundër
e cdo andërr t'duket e pamundur
mos u trishto, bane 1 buzëqeshje fallco,
lundro nkujtime, si n'det' një lundër
qe lëkundet dallg' mbi dallg' bregun tshoh.
dashuroje nji kujtim t'lumtun
mendo për ditën që a tu zbradhë
me nafak tre me shpres tmolisun,
nga rrealiteti e pa ngrehun zvarrë.
Sonte, nese barkun e ke bosh
e prej kllapive t'uris t'kan kap t'dridhuna,
ti buzëqesh, buzëqesh e thuj shndosh,
se neser me diçka barkun ke me mush vlla.
Sonte , nese n'mendime ke ra o moter,
je shqetsu se paret stdalin per shkollimin e fmis,
mos u merzit, mjafton qe i shtron buk nsofer
e se len me u dridh' prej etheve t'uris.
nese dhe buka nsofer tmungon ka'j herë
mendo me qetësi, buzeqesh leht', mos qaj ,
se po qave njerzit' bahen shend e verë,
ndërsa kur ti qeshë, me za tmekun thon i lumi aj .
Sonte , nese shpirtnisht' ndihesh i trazuar
nga ndjenjat' e pa frenushme të dashurisë ,
s'ke pse lodhesh shum duke menduar,
nigjo zemrën se zemra t'shpien nrrug't e lumturisë.
Sonte, nese cdo gja t'duket e ngatrrueme !
Sonte, nese cdo gja t'duket e veshtirë !
Sonte, nese cdo gja t'duket e pamundme
harroje gjithka mbylli syt'. Tash Gjumin e mirë .
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 7 Sep 2012 - 14:11
MENDIME...!

Dua te degjoj zhurme,gjalleri,te qeshura....Me mbyt nje ndjenje mbizoteruese qe mban emrin e dikujt...Me pelqejne vendet me njerez,pasi aty krijohen shume histori,mbeten shume kujtime,lindin dashuri dhe shuhen shume te tjera,jepen puthje...
Ca cifte puthen ne keto vende,te tjere bisedojne,te tjere qeshin dhe te tjere debatojne.Kurse dikush eshte vetem.......Ku eshte ..? Mendon.Pse u denova sot?
Vertet nuk mund te flasesh me dike po disa here mjafton vetem fakti qe ta shikosh qe ekziston,te ndjesh parfumin e tij ose saj qe perhapet si aroma e nje luleje dhe te enderrosh qe je serish me te.Mjafton te shikosh pak larg per te imagjinuar se mund te vrapojme per ta arritur.Mjafton te shkrihesh ne syte e tij ose saj per te kujtuar te gjitha momentet e bukura qe kemi jetuar,per te krijuar histori te reja qe ne nje dite te ardhmeje na perkasin...
Askush nuk mund te kete kete lloj ere dhe parfumi,askush tjeter.Keta sy nuk mund ti gjesh dot kurre te dikush tjeter,askush nuk flet me kete lloj zeri,askush nuk buzeqesh keshtu,askush nuk i ngjan!
Na krijohet boshlleku,i cili eshte i privuar nga shpresa qe na vret.Mos valle jemi egoiste?
Mos valle na mundon ideja se dikush mund te ngrihet pa lot e klithma nga nje ndarje ose tradheti ?
Sa kemi nevoje per imazhin e nje te ardhmeje qe duhet me cdo kusht te ndertojme....
Kisha kohe qe nuk e provoja ndjesine e te qenit e lumtur...Me gjithe deshiren e madhe per ta ndjere nuk munda dot!Nuk thone kot qe "buka e thyer nuk ngjitet"!
Kush e fshiu valle ate buzeqeshje qe zbriste nga parajsa per te me bere te lumtur vetem nje çast?!
Sa shume metafora mund te krijojme thjesht me nje buzeqeshje..
Shpesh mendoj qe duhet te jem ajo qe prej kohesh nuk kam qene...dikush tjeter,dikush qe njihja me pare por qe nuk mund ta njoh sot.
Mesohesh nje dite edhe me idene qe dikush nuk te do dhe eshte tallur me ndjenjat e tua,sado e veshtire vuajtja,po te ben te mesohesh...
Dua ti them dikujt....
Ke dashuruar ndonjehere?

Nese nuk di ,nuk mundesh ta kuptosh.
Nese nuk e shpreh dashurine,nje dite e humbet.
Nese harron nje dite harrohesh edhe ti.
Nese nuk dashuron,nuk dashurohesh....

Nga jeta nuk dua te kerkoj gjera te medha...pervec dashurise per veten dhe per ata qe me duan!...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 10 Sep 2012 - 14:39
Koha shkon dhe une..
dhe un te ndjej larg
me mungojne rrahjet
perqafimi i zemres tende
me mungon ajo pak nga ne
qe me mbushte diten
me te mrekullushmet spuaturat e ngjyrave te ylberit
qe vetem peneli i shpirtit tend dinte ta pikturoj
ne kuadrin e tere qenies time
po te pres por e di qe s'do vish
per tu bashkuar bashke me te njejten dashuri


Dedikuar "SHPIRTIT LUFTARAK" -- Udhen e mbare ne qiejt e Engjujve Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 482245


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 13 Sep 2012 - 0:47
Nje veshtrim hidhet mbi mua
Dhe sheh vetem fytyren time te buzeqeshur
gezimin tim te rreme
Dhe degjon vetem fjalet e mia te embla
Fjale te kota

Por thelle
Jam keq, me zihet fryma, mbytem
Klithmat e mia te dhimbjes shtohen
Dhe vuaj
Dhe gris skicen e tmerrshme te jetes sime

Bertas akoma me fort
Por askush nuk me degjon
Kam aq frike
jam kaq prane vdekjes
Prane clirimit nga fajet e mia

Syte e mi te perlotur
Qenia ime mbijeton vetem nga dobesia
Jam aq keq, nuk kam asnje arme
Ne thellesine e qenies sime
Gjithcka eshte terr dhe mundim...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 15 Sep 2012 - 0:10
Isha shume e lodhur sot rreth puneve te shtepise pas perfundimit te punes,por kur kuptova qe do te vish ti mu shua lodhja.. Sikurse gjithcka e bukur u duk ne horizontin tim ,pluhurin e kujteses e mori era menjehere sikur te mos kishte ekzistuar asnjehere... Kur je prane meje sikur gjithe bota eshte ne duart e mia sepse ti je ajo qe me krijove dhe me solle ne kete bote,, per shume arsye je personi me i rendesishem ne bote...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 15 Sep 2012 - 0:26
Jam e martuar, a e dinit ?
Jam e martuar me kohen...!
Ajo eshte pergjegjese per zgjidhjen e te gjitha problemeve..
Ajo nderton zemrat, mjekon ato te lenduarat, ajo fiton mbi trishtimin..
Une dhe koha patem tre femije:
Miqesine, mencurine, dashurine..!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 16 Sep 2012 - 21:37
Para pak kohesh e humba ate...., jo ne menyre shume tronditese (sepse ishte dicka qe pritej) por gjithsesi ishte humbje e padurueshme, e dhimbshme. Ne fillim mendova se nuk do te mund te jetoja pa te. Ne nje rast te tille humbet gjithcka te afert, gjithcka te shtrenjte, gjithcka qe ka vlere per ty. Humbet te vetmin njeri qe te kupton, e di cfare mendon ti, si qesh, si qan, si ndihesh. Te vetmin njeri, i cili te argeton me lojerat e preferuara te femijerise, njeriun i cili di gjithcka per ty, njeriun qe ka çelesin e shpirtit tend. Dhe papritur mbetesh vetem dhe je e sigurt se askush nuk do te te kuptoje kurre perseri. Dhe a te kupton dikush ? A gjendet dikush tjeter qe te kuptoje gjuhen tende, te fshehtat e tua, dikush qe te interesohet per ty serisht ? Perfundimisht jam e sigurt qe ekziston gjithmone dikush. Ndoshta te fshehtat nuk jane tamam te njejta, ndoshta ai qesh ndryshe, qan me shume, ose deshirat e tij jane ndryshe nga te tuat. Kjo gje mund te te trishtoje cdo dite ne shpirt por ne fund te fundit nuk ke humbur as shtepine...as vendin tend ne jete...dhe as menyren e te jetuarit.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 27 Sep 2012 - 23:20
Sot u ndjeva keq... Me duhej patjeter te beja nje evidencim te nxenesve te cilet nuk kane prinder dhe me duhej te pysja ne klase.. Nuk dija se si t'ia filloj! Nga t'ia filloj? Permblodha veten dhe u thash se pari kerkoj falje nese dike e lendoj dhe preket me kete gje por meduhet patjeter te beje evidencim te nxenesve te cilet nuk kane prinder.. Dhe pyeta : Ka ndonjeri ketu prej jush qe nuk ka prinderi ?
Lutja Zotin qe te mos jete asnje ngaqe u ndjeva shume keq derisa i pyta...
Ngriti doren nje djale.. Te gjithe heshten pernjehere.. Ai u shtang nga qetesia qe mbizoteroj ne klase dhe tha: Cfare keni qe me shikoni?... Une mbeta dhe nuk dija se cfare t'i them.. Atehere e thirra te vije tek une dhe i thash me vjen keq qe te pyta ne kete menyre por pasi nuk ju njohe nuk di se si t'iu evidentoj.. Nuk ka gje me tha.. Cilin prind nuk e ke e pyta ? Me tha babin!!! Me nje ze shume te ulet qe mos ta degjonin te tjeret e evidentova dhe per t'a qetesuar i thash he se dhe une jam si ti qenke shok i imi !!! Pastaj shkoi ne vend dhe menjehere kapa mesimin qe mos te ndihet akoma me keq duke e shikuar te tjeret... Deri me tani ne punen qe kam asnjehere nuk jam ndier aq keq sikurse sot ne lidhje me nxenesit...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 27 Sep 2012 - 23:32
Kam nje jave qe lexova ne gazeten e shitjes se shtepive dhe me interesoi nje shtepi 80 klm large.Shtepi per ta modernizuar dhe pastaj per ta shit ose per ta dhene me qira.Sa mbarova punen veturen e shkova ta shoh shtepine.E pash nga podrumi deri ne cati.Kishte substance te mire por nuk ishte e mirmbajtur fare.Aty per te fundit here kishte banuar nje shqipetare.Ishte emri akoma ne der.U cudita.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 29 Sep 2012 - 19:11
Ja ku jemi serish. Te lodhur nga te thenat fjale, te lodhur nga urrejtja ndaj njeri-tjetrit. I thame njeri-tjetrit shume e shume gjera, e lenduam njeri-tjettin ne menyren me te pashmangshme te mundshme, .....dhe tani ka ngel vetem.ndjenje e paster.Sa shume mundohem te te harroj, e po aq e pamundur eshte. Te mendosh s...e mbi gjithe ...ate urretje te shprehur, serish gjendem ne piken e fillimit me ty. Me tmerron dobesia ime per te te harruar. Por vazhdoj te jem aty, te shoh per ty, te ndjej ty ne cdo seconde te dreqosur te ketyre diteve qe nuk po u jap dot nje emer....Vazhdoj te jem ajo zemer e jotja qe rreh tek ty, vazhdoj te degjoj te rrahurat e zemres tende ne timin kraharor....


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 5 Oct 2012 - 21:53
Ndryshimi midis nje k**** ne kuptimin e mire te fjales dhe nje tjetre me kuptim te keq eshte se e para e kryen per zanat , ndersa tjetra e ben sepse nuk ka asgje tjeter per te bere .
Dhe nuk e kam fjalen per ato qe shkojne me ke tu dale perpara jo ,por me ate qe mendon se mjafton te hape kembet per te patur boten nen kembet e saj .
Por ne fund te fundit eshte ajo qe ndodhet gjithnje e me shpesh nen kembet e botes , duke hapur gojen , dhe te jeni te sigurt jo per tu shprehur jo , por ....

Jam nje liber i hapur e rrethuar nga analfabete !
Kur e kam shkruar i kam dhene kete kuptim : Forumi a nuk eshte si nje liber gjigand ku gjeni gjithcka ?
Por e keqja eshte se shumica i interpreton keq ...
A jeni ndjere ju anetaret e forumit te ofenduar prej ketij statusi ?

Forumin kisha menduar ta mbyllja (t'ia dorezoja dikujt) madje kisha menduar qe ta fshi komplet , por po shikoj qe po iu mungoj disa personave , madje ate statusin siper ia kam kushtuar pikerisht asaj femre qe administron nje faqe plot ngjyra te dala boje ....


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 5 Oct 2012 - 23:44
Sa monotoni !!! Nata erdhi dhe cdohere me vete me sjell nga nje kujtim te femijrise... Ndosha pse akoma kam deshire te jem e mbuluar nga krahet e prinderve apo ndosha nuk dua t'a kuptoj jeten... Nata eshte ajo qe cdohere me trete ne keto mendime te pafundme dhe diku ne mes te detit pa ndonje shpetim..Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 12 Oct 2012 - 15:20
Gjysma ime ngeli peng
Ne nje gjysem shpirti tjeter
Me ler kohe,me gjej nje vend
Ku ta qaj nje mall te vjeter.

Gjysma ime lengoi gjate
Ne kerkim te gjysmes vet
Tretej loti per nje nate
Shteronte syte ne aq net.

Gjysma ime si strofe pa varg
Ish pa rime,pa ndiesi
Gjysmen tjeter kerkonte larg
Si pa titull nje poezi.

Gjysma ime ngeli e shkrete
Himnin e vdekjes kendoi ne faj
Shpirti im ne tjetren jete
Do ta gjej gjysmen e saj..


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 25 Oct 2012 - 14:39
Per TY, pa TY

Nuk mund te jem e sinqerte cdo cast me ty. Me vjen keq, (jo shume), por kjo eshte zgjedhja ime.
Druaj, se duke qene me teper transparente, do te humbisje shpejt interesin tim, mua...
Gjithcka, prej meje sheh, mbahet e ngrihet vetem mbi dy trare: "Dashurine dhe Paqen".
Do te te merzitej shpejt një njeri kaq i thjeshte, kaq i drejte dhe perhere me nje arsye, per gjithcka ben.
Ja pse nuk duhet te merzitesh e perkundrazi duhet te me falenderosh, per cdo genjeshter qe te kam thene, per cdo te vertete qe kam zbukuruar apo qe nuk t'a kam rrefyer. Per cdo buzeqeshje te pafajshme qe kam fshehur nen buze e per cdo hije trishtimi qe t'a kam fshehur nen sy. Nen ata syte tradhetare, qe edhe pse jo gjithcka arrijne ta shohin, asgje nuk kane mesuar te fshehin...Me beso dhe ne mos qofsha e sinqerte. Je ti njeriu, qe fati dhe arsyeja ime , rane ne pakt te te zgjedhin si bashkeudhetare ne kete jete.

Je mik qe ndan shqetesimet me mua, je moter qe perkujdesesh per garderoben time, je mama qe perkujdesesh per shendetin tim, je vogelushi ime qe me rremben perkedheljet qe kurre nuk kam mundur te marr. Si nje femije me ben te qesh ndersa jam e nxehur...

Je mashkulli me i nxehte i planetit, pasionant, romantik. Je e dashuri, por dhe dashnori ime, me te cilin te tradhetoj. Je zjarr, oksigjen, muze, satelit, force e dobesi, arsye e ndjenje, paqe dhe kaos e gjitheka mbetet... perseri je ti.

Je natyre e palodhshme dyshues. Urren kontrrollin, por lufton per sigurine. Je ti e gatshem per te dhene edhe jeten, per te me treguar sa fort e cmendur dashuron. E sinqerte, apo mashtruese, jam une ajo me te cilen nuk enderrove kurre te jetosh, por si ne endrra po jeton...

Mendjemadhe?!

Sigurisht. Si mund te jesh tjeter ne pranine tende?! Kush do ishte ajo femer qe mendjemadhe nuk do te ish...?

Ah, dola perseri tek ky ish-i, kesaj rradhe serish padashur. Ti nuk ke asnje arsye per te qene xheloz ndaj tij, ndaj tyre. Ato lidhje nuk kane qene asgje tjeter, vecse nje seks i terbuar kafsheror 6 ne 24 ore. Mos i var turinjte ashtu. Bej shpeshhere shaka me dhimbjen tende.

Bashke vertete nuk gdhijme cdo nate, por cdo mengjes zgjohemi prane njeri-tjetrit. Floket e mia ne gojen tende e gjoksi yt si jasteku im. Sa bukur eshte tek te shoh qe fle. Dua te besoj dhe ta shoh veten si deshmitaren me solemne dhe shkaktaren kryesore te qetesise tende.

Ti qenie mashkullore, egoiste ne ekstrem. Sa me teper ndjehesh mire, ngrohte dhe i sigurt prane meje, aq me teper e refuzon me histerizem, qe kete ndjesi ta perjetoje nje tjeter mashkull , por e di, e di. Ne kete pike, dashuria i shnderron te gjithe njerezit njesoj.

Ti xheloze kronik, qe ne cdo kronike do krijosh perhere nje arsye per te justifikuar vetvehten. Ti princ e nje skllaveje dhe ti skllavi me i lire, njeriu me i shtrenjte per mua.

Ishe prane ne castet me te veshtira per mua, atehere kur shoket e mi ishin te zene me pune, atehere kur miqte premtonin e harronin...Besove tek une dhe nuk dyshove per asnje cast. S''mund ta lije gomarin ne balte, ai gomar kishte qene me pare fajkua.

Te dy bashke kemi pikturuar qiellin pa re, kemi shkelur gjethet e vjeshtes, kemi mbledhur dhe ruajtur gure nga gjithe bregdeti shqiptar, kemi mbjelle dhe zhgarravitur pemen tone, kemi shprehur cmendurine ne shkolle, ne rruge, ne spital, ne banjo lokalesh, ne maje te piramides...

Bashke mund ti rezistonim cdo tufani!

Njeri katoda e tjetri anoda, njeri protoni e tjetri berthama, njeri e kuqja e tjetri gjaku, njeri frymemarrja dhe tjetri mushkeria.


Je ende prane, kudo qe te jesh.

Bota eshte shume e vogel dhe e pafuqishme per te mbajtur larg, dy njerez si ne...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 25 Oct 2012 - 14:54
Ka qene nje kohe, te prisja gjate,
si fajtori qe pret ndeshkimin,
sot jam gjalle dhe ti s'je me,
i embel asnjehere s'ka qene denimi.

Dhe ditet kalojne, bejne te tyren,
harrohen ne qoshe si fature e paguar,
megjithese plotesisht ne mendje s'je,
rralle, shume rralle te kam kujtuar.

Dhe une ndryshova qe atehere,
ndoshta tani jam me pak e kuptueshme,
dhe kot thone qe fati nje here troket ne dere,
eshte vertetuar qe semundjet jane te kurueshme...


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 N
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 27 Oct 2012 - 15:23
Ckemi Trishtim?!

Me mban mend??
Sigurisht qe po ,si mund te harrosh miken tende me te mire.
Dikur supozohej te ishim te pandashem ,me qendroje besnik,ishe me mua cdo moment ,me kishe mbeshtjelle me pelhuren tende te zeze qe nuk lejonte driten te depertonte.
Me mbaje fort nen kthetrat e tua si nje te burgosur me denim te perjetshem .
Ndoshta...
Me beje te zymte cdo dite me pranine tende ,kishe aq force ndikuese tek une sa gati -gati arrite te me shkaterroje emocionalisht.
Transmetoje tek une ate ndjesine tende te ftohte duke me bere te acarte perbrenda.
Por erdhi nje dite ,mblodha te gjithe forcat dhe shpertheva.
Me rebelizem luftova kunder teje ,u mberthyem gryke me gryke, te xhindosur si dy bisha ,si arme perdora "Optimizmin" kurse ti "Deshperimin ".
Ti nuk doje te me lije te ikja ,nuk e duroje dot te humbje miken tende me te dashur ,por pas e pas shume perpjekesh nga une ,u lirova .
Te munda ,sepse jam me e forte .
Ti perpiqesh te rikthehesh me mendimin se mund te me besh per vete perseri ,te me vesh nen pushtetin tend por nuk mundesh se tashme kam mike,aleate ,besnike dhe te pamposhtur .
Kam Lumturine ......


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 74537453
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 27 Oct 2012 - 15:28
Ti kthehesh.
Dhe kjo me Cmend.
E di qe sa here qe iken , kthehesh prape.
Dhe me shkaterron cdo here e me shume.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi