Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kronika e zeze - Lajmet ditore

+13
Tironci
Kushtrimi4
EpiKada
Valbona
Silvana
BeSaa
Shqiptare
Luan_Valikardi
Njera Si Asnjera
Calypso
InTeRiStI_vLoNjAt
Durrsaku
Anabel
17 posters
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Feb 2012 - 19:32
Message reputation : 100% (1 vote)
First topic message reminder :

Ketu mund te postoni cdo lajm qe ka te bej me kroniken e zeze,pra vrasje,dhune etj..


Edituar për herë të fundit nga AnGeLiC në Mon 25 Feb 2013 - 12:54, edituar 1 herë gjithsej

Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 12:53
Silvana shkruajti:jan me dialekt moj...durrsi s'din me ti perkthy... afro
Jo mi Silvi jane kinezce prandaj spo i kuptojme ne grrrr
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 16:45
Zbulohen mesazhet e 18 vjeçares: “Zemër, jam në dush do vish të më lash”
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Nazmije-Visha-2-282x300
E ndërsa Nazmie Visha, 18-vjecarja që vrau një ditë më parë rrëmbyesin e saj, ka pranuar para grupit hetimor vrasjen e Fiqiri Mucës, si dhe ka rrëfyer se 45-vjeçari donte ta trafikonte drejt Kosovës, në dritë kanë dalë edhe mesazhet që ata kanë shkëmbyer me njëri tjetrin duke hedhur dritë mbi ngjarjen mbi një një tjetër këndvështrim. Kështu edhe pse të dy kishin ndërruar disa numra kohët e fundit, në celularin e viktimës ruheshin akoma mesazhet pasi ishin bërë save në aparat të cilat tregojnë qartazi se kjo histori është shumë më e ndërlikuar sec u paraqit fillimisht.
Në to ka mesazhe dashurie, citon alb-observer.com Nazmija i premton atij dashuri, ka nga ato që i kërkon lekë, madje ka edhe mesazhe të tjera që ajo i kërkon atij llogari. “Kush të ka dhënë leje të dalësh për kafe. Më the se do rrije në shtëpi” i shkruan ajo me një shqipe pothuaj të pakuptueshme për shkak të shkollës së paktë dhe dialektin të saj. Në një tjetër mesazh është kur ajo e nxëhur i shkruan: “Ma trego se përse nuk mi dhe lekët, tani nuk i dua vetëm dua ta di”.

Por nuk mungojnë as mesazhet e dashurisë kur ajo i premton dashuri të përjetshme apo edhe se për hir të dashuri ajo do të flijohej. “Jam në dush, do vish të më lash”, është një tjetër mesazh që ajo ia ka dërguar në orët e vona të natës. Ja disa prej tyre:

-“Pse ma mbyll jeta ime”

-“Të më tregosh ku ke qen tu q… sot shpejt, kush të tha ty me dal për kafe a”

-“Zemër pishmen vetëm kur të vdes për kokën tënde me dhembte barku shum, gjafsha ty më beso jeta ime aje gret ti un jo zemër”

-“Për kokën tënde nuk kam fol me to i bie kurenit, të kam thën do të tregoj për çdo gjë, mos më merr në gjaf se jam gjunof dhe un jam gruja jote, ma mert zoti jeten po fola me to, ti bie kurenit, në qoftë se s’më beso, pyt ka të duash a kam fol, më ço lek”

-“Si ta bajti zemra me më thën mua të kam marrë bezdi fort se vdes e di se do ma thosh ket fjalë si kam dit kur të duash ti më helmon mua sms.”

-“Ke për tu be pishman që se hap hala smë ke bë be. Me bjer i Bravo po desh për zamin dhe mos tel se të paskem mërzit shum un”

-“Zemër mua më do zoti fort un tu fol me ty metja ikisht la por më than tani ai zjaebja mos të shof rrobë me la ka inetin që si lava un edhe të kurenit i bije që s’i kam prek me dor”

-“Ta mendoshe sa të dua dhe atë her të ma bësh kështu, por ti bjeri kurenit dhe ta fal se ti e di sa të dua dhe jetoj dhe u rrita me ty dhe ti e di se jam xheloze çdo gjë ja bën mua por dhe vetes ti”

-“Mua të më vratësh ti e kam të let sa me helmu se gjyofet eati që kam në bark do të zën po jam mërzit tani shumë atë dit shkove për tjer smë pyt dhe sot prap ashtu çfarë të kam ba un që ma bën kështu që smë pyt pse smë thua stë pys”

-“Nuk të ka dasht kush si nuk të ka fol femër si un ti e di shum çfar bëna për ty tie di se kam bërë çfarë te thën ti por këto sot spe ma bëne un dhe min nuk kthej me po ne qoftë se ti bije kurenit me dorë që ske hy në vilz mund ta fal po pa i ra kurenit jo se nuk më pyete mua un.”

-“Takoj të gjith mos i le pa taku se je i lir shum që vet e more kët rrug sot se do e kaloshe keq me mua ato fal që ti pata thën do ti bëja por ty stë pëlqeva dole xhira sot edreja ime do të vrasi”

-“Ta fal nesër që të kthej prej dajash sa her të dua ti të fal un”

-“Nuk ka qen kismet me jetu për qef stë pëlqeva un te stë pëlqenkan fjalët e mija bëj ate gjana që bën sot bëj pasnesër e tutje sa të vdes un lekët që ke pas për mua më rregullo varrin se paskem qen idjote për ty je i lir tani”

-“Zemër në qoft se jam me hile ma mert zoti jetëdm dhe gjynofet tuja por ma kaliste kot gjynofet e mija të zënshin sa të dua ty nuk dua jetën time ti e di shum mir”

-“Jam tu bë dush tani hajde më laj zemër”

- Amen më trego pse nuk mi dhe lek se më herdhi shum inet se nuk i dua më”

-“Kush s’të ka dash si un e pata la makinën për veten jo për tjerit më the asht e jotja nuk fus njeri pa të pyt ty edhe pse po vdes mos harro se herën e fundit”

-“Ti e ke nez dhe ke fol me tot për mua e ke në dark të dua nr se do ta djeg se çfar të them un as një her zbën” /alb-observer.com/
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 16:58
ska bir ku..e te deshifroj kete bisede uaaaaaaaaaaaaaaaaa grrrr
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:03
ashtu them edhe une grrrr
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:04
Valbona shkruajti:ashtu them edhe une grrrr
ncncnc mendim i perbashket stern
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:08
keshtu i kemi pas me kohe ne grrrr
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:10
Valbona shkruajti:keshtu i kemi pas me kohe ne Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 1610623031
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:14
Une thashe kjo kishte halle se keshtu e lexova dhe une , si ai Persekutori .
o.O na ruaj o Allah :(
cfare trishtimi dhe vetem 18 vjeç !!!

Kur isha 18 vjec ne oren e mesimit te Letersise me beri nje pyetje :
O.. nqs Ai djali do ti thoshte asaj vajzes Le te jemi ne dhome per nje Jave , ajo cfare duhet ti thoshte ? - me pyeti profesori .

Une ju pergjigja : Vajza do e pyeste PO NE DHOME CFARE DO BEJME NJE JAVE ?

Klasa ja plasi gazit , te gjithe pertoke . Vetem une si shushke e si hu gardhi aty qe s'kuptoja !!! Mesaduket une paskam qene PAS BOTE ....kjo Katunarja e paska pare me pare se une boten .....cfare Horizonti eee , cfare imagjinate dhe Fantazie o.O ...

Pergjigja e mesuesit s'ua them Very Happy
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:18
Message reputation : 100% (1 vote)
EpiKada shkruajti:Une thashe kjo kishte halle se keshtu e lexova dhe une , si ai Persekutori .
o.O na ruaj o Allah :(
cfare trishtimi dhe vetem 18 vjeç !!!

Kur isha 18 vjec ne oren e mesimit te Letersise me beri nje pyetje :
O.. nqs Ai djali do ti thoshte asaj vajzes Le te jemi ne dhome per nje Jave , ajo cfare duhet ti thoshte ? - me pyeti profesori .

Une ju pergjigja : Vajza do e pyeste PO NE DHOME CFARE DO BEJME NJE JAVE ?

Klasa ja plasi gazit , te gjithe pertoke . Vetem une si shushke e si hu gardhi aty qe s'kuptoja !!! Mesaduket une paskam qene PAS BOTE ....kjo Katunarja e paska pare me pare se une boten .....cfare Horizonti Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 182150474 , cfare imagjinate dhe Fantazie o.O ...

Pergjigja e mesuesit s'ua them Very Happy
uaaaaaaaaa me pelqeu shume si histori kam qesh me lot po do ta kerkoj ne mp pergjigjen e presorit se me bere shume kurioz tani Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:22
Hajde hajde moj NAZMIJE SA TE PASKA HIJE Razz o zot o Perendi cme lexojne syte ...pupu
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:25
EpiKada shkruajti:Hajde hajde moj NAZMIJE SA TE PASKA HIJE Razz o zot o Perendi cme lexojne syte ...pupu
bravo epi qe din te perkthesh dhe kete gjuhe une per vete e provova dhe me kerko te GOOGLE TRANSLATE por ncncnc se ka kete gjuhe edhe une po lexoj vetem se spo kuptoj asgje nga fjalet e tyre Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:27
Durrsaku shkruajti:
EpiKada shkruajti:Hajde hajde moj NAZMIJE SA TE PASKA HIJE Razz o zot o Perendi cme lexojne syte ...pupu
bravo epi qe din te perkthesh dhe kete gjuhe une per vete e provova dhe me kerko te GOOGLE TRANSLATE por ncncnc se ka kete gjuhe edhe une po lexoj vetem se spo kuptoj asgje nga fjalet e tyre Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773

O zot o Visi po kjo paska qene e kthjellet . O visi po une kam Eksperience ne Gjuhe Wink se me to jam marre !!
Pak a shume kuptova dicka me perkthimin qe jepte gazeta siper ..po cte kuptosh ...me mire qe se kuptoje tamam se do tmerrohesha. Une ne mes te Kryeqytetit te Modes me eshte BLLOKUAR RRITJA DUKE LEXUAR KETE .......BESOME .
Une e lexova se nje shok ne fb e kishte publikuar dhe te gjithe po thoshim
TE LUMTE PUSHKA NAZMIJE
po paska dale me shume pushka Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 1540093706 Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 1540093706 Rolling Eyes
:( shhhhhh se gjynaf per zotin
Kjo eshte INJORANCE ....FEMER E DEGRADUAR NGA INJORANCA !!!
Asgje me teper me vjen keq per kete Person :(
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:31
EpiKada shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
EpiKada shkruajti:Hajde hajde moj NAZMIJE SA TE PASKA HIJE Razz o zot o Perendi cme lexojne syte ...pupu
bravo epi qe din te perkthesh dhe kete gjuhe une per vete e provova dhe me kerko te GOOGLE TRANSLATE por ncncnc se ka kete gjuhe edhe une po lexoj vetem se spo kuptoj asgje nga fjalet e tyre Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773

O zot o Visi po kjo paska qene e kthjellet .
Une e lexova se nje shok ne fb e kishte publikuar dhe te gjithe po thoshim
TE LUMTE PUSHKA NAZMIJE
po paska dale me shume pushka Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 1540093706 Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 1540093706 Rolling Eyes
:( shhhhhh se gjynaf per zotin
Kjo eshte INJORANCE ....FEMER E DEGRADUAR NGA INJORANCA !!!
Asgje me teper me vjen keq per kete Person :(
mua me vjen keq per babane e vajzes qe u krenonte per te bijen e saj dhe sinqerisht me vjen keq per te pasi ka marre vesh tere historine e vertete Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 36297237 zhgenjim total per ate prind
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:36
Une po te isha ashtu ....larg o zot , ne gur e ne dru as hasmit s'ia uroje .
POr do i thoja , babi te lutem hapem varrin se hidhem vete une ....
Vertete keta jane te VDEKUR QE ECIN .
Mjaft ti mendoje .....ah moj Nazmije a Hasbije si e kishe ....s'la hu a pa e vene ne hije kjo pupupu :( o zot :'( mjaft se ekzagjerova .
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:39
EpiKada shkruajti:Une po te isha ashtu ....larg o zot , ne gur e ne dru as hasmit s'ia uroje .
POr do i thoja , babi te lutem hapem varrin se hidhem vete une ....
Vertete keta jane te VDEKUR QE ECIN .
Mjaft ti mendoje .....ah moj Nazmije a Hasbije si e kishe ....s'la hu a pa e vene ne hije kjo pupupu :( o zot :'( mjaft se ekzagjerova .
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773 Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773 Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773 Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773te paska revoltu shume nazmija
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:45
Kur filloje me rima une s'permbahem dhe s'te fal Razz
i kam ngjare gjyshes Very Happy se shume rrija me te dhe nasihate
dhe rima benim kushedi sa here do e kemi KENDUAR BASHKE (kendoje per gjyshen time dmth FOLJA LEXOJ) komedin Divine te Algherit ne ja kemi bere 1-0 Razz se e kalonim Very Happy
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:46
EpiKada shkruajti:Kur filloje me rima une s'permbahem dhe s'te fal Razz
i kam ngjare gjyshes Very Happy se shume rrija me te dhe nasihate
dhe rima benim kushedi sa here do e kemi KENDUAR BASHKE (kendoje per gjyshen time dmth FOLJA LEXOJ) komedin Divine te Algherit ne ja kemi bere 1-0 Razz se e kalonim Very Happy
aaaaaaaaa ok e provojme bashke per rime kush ja kalon? Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 3631317773
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:51
ok po jo per nazmijen se s'me pelqen neper tema :)
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 17:52
EpiKada shkruajti:ok po jo per nazmijen se s'me pelqen neper tema :)
ok ku te duash ti
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 18:11
I paska terbuar te gjithe kjo nazmija u bo vip tani grrrr
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 15 Aug 2012 - 18:30

Vrasja në Krrabë, familjarët e viktimës: 18-vjecarja kurth Fiqiriut
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Spacer

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Spacer
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Spacer
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 57362_1DURRËS-
Familjarët e Fiqiri Mucës, të cilët gjenden në fshatin Kullë të Manzës
kanë hapur dyert e mortit. Ata deklarojnë se nuk e kanë ditur se cfarë
ka ndodhur midis djalit të tyre dhe vajzës, ndërsa kanë dënuar
marrëdhënien e tyre sic shprehen ata e kanë mësuar vetëm nga media.

Për
të gjithë tragjedinë prindërit dhe të afërmit e Fiqiriut deklarojnë se
nuk do ta falin gjakun e djalit të tyre. Sipas Zyber Mucës babait të
45-vjecarit vajza është manipuluar nga prindërit dhe vëllezërit e saj,
të cilët sipas tij janë fajtorët e vertëtë të vrasjes.

“Nuk
është i vrarë nga vajza, për mua vajza që sot të dalë. Vrasja është
kryer nga Dalip Visha dhe tre djemtë e tij dhe me grupin e tyre. E kanë
tërhequr e kanë dërguar atje dhe ma kanë vrarë djalin. Unë kam mesazhet,
mi ka treguar edhe djali. Janë disa gjëra që nuk fshihen, nuk vihen në
diskutim. Ka arritur vajza marrëzi mbas marrëzie me të. Tani e fundit, i
bëri mesazh vajza i tha hajde më merr se unë do do hidhem në Goran dhe
unë do vdes dhe ti do kalbesh në burg. E ka bërë vajza, por vajza ka 2
muaj që rri nën strukturën e atyre”,- deklaroi babai i Fiqiri Muçes
Zyber Muça.

“I tha burri, kam qenë edhe unë aty o Dalip Visha, o
Ibrahim Pëllumbi, vajza është e re. Unë dhe baba gjallë jemi,
bashkohemi të tre. Kjo ngjarje ka ndodhur, unë nuk e kam ditur. Fëmija
ta bën, merremi vesh, gjykohemi, nëse jemi në fajtori. Kam për të vrarë
me dorën time dhe nuk do të lej gjak ty”,- u shpreh me klithma nëna e
Fiqiri Muçes, Hatixhe Muça.

“Unë nuk kam punë as më familjen e
viktimës, as me familjen që kreu aktin, por i kërkoj shtetit ta zbardhë
ngjarjen rrënjësisht”,- u shpreh daja e Fiqiri Muçës, Ramazan Tafa.

Ndërkaq, gruaja e Fiqiriut, Mynyre Muca deklaroi për News 24, se ka qënë vajza ajo që ka shtënë në kurth bashkëshortin e saj.

“Ajo
vajzë që thotë që e kam vrarë unë, unë i lutem shtetit, gjersa burri im
po kalbet në majë të Kodrës, ajo të kalbet në burg. Kaq ka prej meje,
unë nuk do të bëj asnjë veprim. Po tani nga të gjitha këto tortura që i
ka dhënë ajo vajza më në fund ia numëroi automatikun në ballë. Ma ka
ngacmu me mesazhe burrin, hajde më merr i tha, dhe pastaj ma vrau. Dicka
ka këtu se e kanë imponu vajzën, thuaj këtë dhe atë. Në orën 9:30 të
mbrëmjes kam folur me të dhe më ka thënë jam tek hoteli në Burrel. Ai
kishte qëndruar se gjoja po merr gocën”,- deklaroi bashkeshortja e
Fiqiri Muçës, Mynyre Muça.

Në shtëpinë e varfër të 45-vjecarit
Fiqiri Muca ka rënë zija. Familjarët shprehen se miqtë e tyre nuk u kanë
ardhur për ngushëllim aq më pak nuk i kanë telefonuar.

“Mendo
zoti Beqir Visha se e ke nipin tek unë. I lemë të tjerat. Nëse këto e
kanë bërë për t'i vrarë kokrrën e plumbit unë djalit dhe ti vajzës të dy
në tokë. Të dy në tokë ose të dy gjallë, jo kështu”,- theksoi babai i
Fiqiri Muçës.

(e.m/News24/BalkanWeb)
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Mon 10 Sep 2012 - 13:33
Elbasan, një 35 vjeçar godet vëllain me sopatë
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Sopate
Një 35-vjeçar ka goditur me sopatë vëllain e tij mëngjesin e sotëm në qytetin e Elbasanit. Sipas burimeve zyrtare ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “5 Maji” të qytetit ku pas një konflikti me vëllain e tij Edmond Caka, 35-vjeçari Gëzim Caka e ka qëlluar atë me sopatë.
I plagosuri është dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Elbasanit por duke qenë se gjendja e ti ishte shumë e rëndë ai është dërguar në spitalin ushtarak në Tiranë për një një ndihmë më të specializuar. Mësohet se policia ka arritur të arrestojë edhe autorin e plagosjes ndërsa ka filluar hetimet për zbardhjen e plotë që cuan në këtë konflikt vëllavrasës./alb-observer.com/
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 12 Sep 2012 - 21:35
Fier, plagoset me thikë 16 vjeçari pranë shkollës 9 vjeçare

Fier, 12 shtator 2012, NOA- Një sherr banal mes dy të rinjve në qytetin e Fierit ka bërë që njeri prej tyre të mbetet i plagosur rëndë.

Sipas korrespodentit të agjencisë së lajmeve noa.al thuhet se ngjarja ka ndodhur pranë shkollës 9-vjeçare “Jani Bakalli”.

Sipas të dhënave paraprake i plagosuri i moshës 16 vjeçare është goditur me thikë në dorë nga një bashkëmoshatar i tij i identifikuar me iniciale M.A, por se nga goditja është prerë arteria duke bërë që i riu të dërgohet në gjendje të rëndë në spital.

Lidhur me këtë ngjarje nga ana e policisë është bërë shpallja në kërkim e autorit të ngjarjes, ndërsa po punohet për zbardhjen e plotë të saj.

a.y/noa.al
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 12 Sep 2012 - 21:36
Përplaset nga makina, 7 vjeçari vdes mbi asfalt

Lushnje, 12 shtator 2012, NOA- Një fëmijë i moshës 7 vjeçare ka gjetur vdekjen mbi asfalt teksa është përplasur nga një makinë në kohën që i mituri kalonte rrugën.

Siç informon noa.al viktima identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është aksidentuar për vdekje nga drejtuesi i makinës i cili është vënë në prangat e policisë dhe konkretisht Arben Korreshi.

Nga të dhënat paraprake thuhet se Korreshi ishte duke e drejtuar makinën me shpejtësi të madhe çka ka bërë që fëmija të humbë jetën në vend në fshatin e quajtur Shën-Premte, pavarësisht tentativës për ti dhënë ndihmën e parë.

a.y/noa.al
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Thu 13 Sep 2012 - 12:38
Sherr në fshat, rrahin me shkopinj druri babë e bir

Korçë, 13 shtator 2012, NOA- Dy persona janë vënë në prangat e policisë së Korçës të akuzuar për kanosje.

Burime zyrtare nga policia thanë për agjencinë e lajmeve noa.al se të arrestuarit janë Skënder Nakoleci 38 vjeç dhe Mariglen Kreka 18 vjeç nga fshati Sheqeras.

Të ndaluarit akuzohen se në fshatin Sheqeras gjatë një konflikti për motive të dobëta janë konfliktuar dhe kanë goditur me mjete të forta dhe shkopinj druri 43 vjeçarin T.Prenjasi dhe djalin e tij 22 vjeçar.

Lidhur me këtë ngjarje materialet i kaluan Prokurorisë së Korçës për veprat penale “Plagosje me dashje” dhe “Kanosje”.

a.y/noa.al
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Thu 13 Sep 2012 - 12:39
Arrestohet duke vjedhur hekur për skrap 19-vjeçari

Peqin, 12 shtator 2012, NOA – Një 19-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi akuzohet për vjedhjen e magazine me materiale hekuri. Ngjarja ka ndodhur dje në Peqin dhe personi i arrestuat është Marjus Idrizi, në lagjen “Teqe” në Peqin.

Ai është kapur në flagrancë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Peqin duke vjedhur ne një magazinë në pronësi të shtetasit A.Kumbaro, 56-vjeç. Idrizi ka qenë duke marrë disa materiale hekuri me qëllim shitjen për skrap.

Pas arrestimit nga policia, materialet në ngarkim të tij për vjedhje, i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan.

a.k/noa.al
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Thu 13 Sep 2012 - 12:40
Identifikohet femra e masakruar në Pogradec, nënë e dy fëmijëve

Pogradec, 13 shtator 2012, NOA- Trupi i pajetë i vajzës së masakruar e gjetur pasditen e djeshme në Qafë –Thanë të Pogradecit është identifikuar si nënë e dy fëmijëve nga Përrenjasi.

Burime zyrtare nga policia i thanë noa.al se në vijim të hetimeve mbi gjetjen e një kufome të seksit femër, në rrugën nacionale Pogradec-Përrenjas, në afërsi të ish Repartit Ushtarak në Qafë-Thanë, u vu re se viktima kishte dëmtime në pjesën e fytyrës dhe kokës, të shkaktuara me mjete të forta e të mprehta, ku dyshohet për goditje me gurë dhe thikë.

Në vijim u bë e mundur identifikimi i kufomës që rezultoi si 24 vjeçarja Fatjona Sula banuese në rrethin e Librazhdit.

Sakaq nga ana e uniformave blu është bërë e mundur dhe identifikimin e autorit të ngjarjes, për të cilin po vazhdon puna për kapjen dhe vënien në pranga.

Ka qenë një bari i zonës, i cili, pasditen e së mërkurës ka arritur të dallojë trupin e pajetë në Qafë-Thanë dhe ka njoftuar menjëherë forcat e policisë.

a.y/noa.al
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Fri 14 Sep 2012 - 23:07
Krim i dyfishtë, 25-vjeçari vret vëllanë dhe gjyshin e gruas

Pogradec, 14 shtator 2012, NOA- (Update) Një vrasje e dyfishtë është shënuar mesditën e së premtes në qytetin e Pogradecit.

Siç informon noa.al, një 25-vjeçar ka vrarë me armë zjarri vëllanë e tij dhe gjyshin e bashkëshortes.

Policia sqaroi se në fillim, 25-vjeçari Romeo Myrteza ka vrarë me breshëri automatiku në banesën e tij vëllanë, 38-vjeçarin Dritan Myrteza, e më pas është drejtuar për tek banesa e të afërmve të bashkëshortes, ku ka qëlluar në drejtim të gjyshit të gruas, 62-vjeçarit Fatmir Muhaxhiri.

Banorët e zonës kanë njoftuar menjëherë policinë, e cila mbërriti në vendin e ngjarjes dhe ka vënë në pranga 25-vjeçarin, i cili fillimisht dyshohej se kishte vrarë 62-vjeçarin, por pas kontrollit të ushtruar në banesën e tij, uniformat blu kanë gjetur trupin e pajetë të 38-vjeçarit Dritan Myrtezait.

Dyshohet se konflikti i kësaj ngjarje ka nisur për motive familjare, ku grindja mes viktimave dhe autorit të krimit ka degjeneruar me përdorimin e armës së zjarrit.

Policia ka sekuestruar armën e krimit të dyfishtë dhe vijon hetimin për zbardhjen e ngjarjes.

b.gj/noa.al
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Fri 14 Sep 2012 - 23:29
deri kur shiptart vriten pse a jemi ende primitiv apo naka mallkua zoti
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Fri 14 Sep 2012 - 23:33
O kur do Marrim lajmin qe vdiq kriminel Sali Berisha
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Fri 14 Sep 2012 - 23:37
Perderi sa populli shqipetere ka armet neper duar do te kete edhe viktima te tilla.Dikush nga trimeria e dikush nga ligeshtia viktima do te kete edhe ne te ardhmen.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Mon 17 Sep 2012 - 16:02
Tiranë, theret në autobus 17-vjeçari

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Autobus-300x225
Një vrasje e tmerrshme është shënuar mbrëmjen e së dielës ku si pasojë, ka mbetur i therur një 17-vjeçar.
Ngjarja tragjike ka ndodhur në një prej autobusëve të linjës Tiranë – Kamëz, para syve të pasagjerëve.

Shtetasi Mirush Ajazi 38 vjeç, ka goditur disa herë me thikë 17-vjeçarin Napolon Mustafa, të cilit i shkaktoi plagë vdekjeprurëse. Blutë e Tiranës, që bënë të mundur arrestimin e 38-vjeçarit, thanë se vrasja u krye për motive banale. /alb-observer.com/ (foto ilustruese)
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Wed 19 Sep 2012 - 9:07
Sarandë, aksidentohet vetura me nxënës
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Aksident-makina-permbys


Një autoveturë që transportonte nxënës shkolle në aksin Dërmish-Livadhja, në Sarandë, është aksidentuar duke lënë disa persona të lënduar.

Sipas informacioneve të fundit, autovetura është përplasur me një kamionçinë dhe për pasojë dyshohet se një person ka humbur jetën.

Ndërkohë, autoritetet lokale njoftojnë se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur tre nxënës të shkollës fillore. Pas përplasjes autovetura me nxënës ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur.
Viktima dyshohet të jetë drejtuesi i mjetit që u përplas me veturën e nxënësve, sugjerojnë informacionet paraprake që vijnë në redaksinë tonë.

Më herët gjatë ditës një aksident me pasojë vdekjen u regjistrua në qarkun e Korçës. Një person 68-vjeçar u godit nga një automjet në ecje e sipër.

Autoritetet lokale njoftuan se ngjarja kishte ndodhur në fshatin Tren dhe shtetasi Myrteza Bylykbashi ndërroi jetë pasi ishte shoqëruar në spital.

Burimet shtuan se autori i aksidentit u larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes, por u identifikua nga forcat e policisë, të cilat u vunë në ndjekje të tij.

Një aksident i ngjashëm ndodhi mbrëmjen e së dielës në Elbasan, në aksin rrugor që lidh qytetin me Bradasheshin, pranë Metalurgjisë.

Mjeti me targa ‘EL6618B’, me drejtues shtetasin Abedin Hyseni aksidentoi për vdekje 40-vjeçarin Astrit Myrto, i cili ishte duke kaluar në anën tjetër të rrugës.

Burime zyrtare të policisë bënë me dije se Myrto gjeti vdekjen e mënjëhershme si pasojë e plagëve të rënda që kishte marrë në trup.

Po në Elbasan javën e kaluar një automjet i Gardës së Republikës që bënte pjesë në eskortën e presidentit të Republikës u aksidentua dhe për pasojë humbi jetën drejtuesi mjetit.


Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Sun 23 Sep 2012 - 21:02
Aksident i rëndë në Gjirokastër, 2 të vdekur, 9 të plagosur

GJIROKASTER - Një aksident i rëndë me pasojë 2 të vdekur dhe 9 të plagosur ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Gjirokastër- Kakavijë, në vendin e quajtur Vanister.
Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se si pasojë e përplasjes së 3 automjeteve ka mbetur i vdekur një mjek i spitalit të Gjirokastrës dhe një grua , identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur.
Ndërkohë mësohet se kanë marrë plagë të gjithë personat e tjerë që udhëtonin në makinat e përfshira në aksident.

/albnews/
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Mon 24 Sep 2012 - 9:40
Tiranë, përplaset autobusi i unazës
Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur në kryeqyet mbërmjen e së premtes në zonën e Porcelanit, teksa një autobus i unazës u përplas me një veturë.

Të tre personat e plagosur ndodheshin në veturë, ndërsa për fat të mirë autobusi sapo kishte lënë turnin dhe në të nuk kishte pasagjerë.

Të plagosurit janë shoqëruar me urgjencë në Spitalin Ushtarak, me njërin prej tyre në gjendje mjaft të rëndë.

Autobusi i aksidentuar mbante targat TR 4801 U, ndërsa mjeti Rover TR 1010 M.

Nuk ka ende një përfundim zyrtar për shkakun e aksidentit, por nga hetimet paraprake dyshohet për një parakalim të gabuar të Roverit.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Tue 25 Sep 2012 - 12:46
Lezhë, krim makabër, vriten me armë zjarri tre anëtarë të një familjeje
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Policia-naten3-300x225
Tre anëtarë të një familjeje janë gjetur të vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Lezhë. Sipas të dhënave paraprake nga policia lokale, janë gjetur të pajetë trupat e dy bashkëshortëve dhe djalit të tyre në fshatin Blinisht të Lezhës.
Viktimat, babai, nëna dhe djali, përkatësisht Rrok, Miranda dhe Fatjon Shtjefni janë gjetur pak metra larg banesës së tyre, ndërkohë që ende nuk ka të dhëna dhe rrethanave dhe shkaqeve të krimit të rëndë dhe të paprecedent.
Forca të shumta policie kanë mbërritur në vendngjarje dhe po hetojnë lidhur me shkaqet e krimit makabër, ndërkohë që sipas informacioneve paraprake mësohet se policia e ka indentifikuar autorin e krimit të rëndë dhe e ka shpallur në kërkim. Dyshohet se viktimat janë vrarë nga fqinji i tyre pas një konflikti.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Komshiu vret një çift bashkëshortësh dhe djalin e tyre

Tue 25 Sep 2012 - 13:12
Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Krimi

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Lezhë, ku një çift bashkëshortësh dhe djali i tyre janë vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme.

Nga të dhënat prej vendit të ngjarjes, mësohet se trupat e tyre të pajetë janë gjetur pak metra larg banesës, në fshatin Blinisht të Lezhës.

Policia e Lezhës, e mbërritur në vendngjarje bën të ditur se viktimat janë Rrok, Mira dhe Fatjon Shtjefni përkatësisht 52, 50 dhe 24 vjeç dhe po sipas efektivë blu familjarët kanë qenë duke hyrë në banesën e tyre në momentin që janë qëlluar me breshëri automatiku nga një person i panjohur. Ndërkaq autori i krimit është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes, ndërsa forca të shumta të policisë së Lezhës nën drejtimin e drejtorit të policisë së Lezhës, Muharrem Furriku, kanë rrethuar të gjithë zonën për të bërë të mundur kapjen e autorit.

“Rreth orës 21:10 të darkës tre pjesëtarë të familjes Shtjefni janë ekzekutuar nga një fqinj i tyre në oborrin e shtëpisë, pas një konflikti të çastit mes tyre. Autori është identifikuar dhe po punohet për kapjen e tij. E gjithë zona është rrethuar nga forca të shumta të policisë së Lezhës, të cilës i janë bashkangjitur dhe forca të FNSH-së” ka bërë të ditur drejtori i Policisë së Lezhës në një lidhje telefonike me të.

Ndërkaq, efektivët kanë bërë të mundur identifikimin e autorit, qe mendohet te jete 47-vjecari, Kastriot Zhuba. Mendohet të ketë qenë një konflikt mes tyre që ka çuar në krimin e rëndë.

/Shekulli Online/ Përgatiti: E.L./
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Tue 25 Sep 2012 - 17:18
Divjakë, vritet në mes të qytetit i riu

Ndërsa pak orë më parë, gjatë pasdites së të hënës, një tjetër ngjarje e rëndë u regjistrua në Divjakë, ku një i ri 30-vjeçar u vra me armë zjarri në qendër të qytetit.

Sipas informacioneve policore, viktima u identifikua si shtetasi Fatos Bello, i cili vdiq në vend nga plagët e marra.

Autoritetet lokale njoftuan se uniformat blu, nga dëshmitë e para të mbledhura në vendin e ngjarjes, arritën të identifikonin autorin e krimit.

Ai është shtetasi Shaban Lleshi, 50 vjeç, që sipas hetimeve paraprake të agjentëve të anti-krimit dyshohet ta ketë vrarë Bellon për motive të dobëta. Një operacion policor u organizua për kapjen e tij.

Javët e fundit në Shqipëri kanë qenë një ferr i vërtetë për sigurinë e qytetarëve. Vrasje makabre, sherre në familje të përfunduara me mort dhe gjithëfarëlloj shkaqesh, nga më banalet deri te më madhoret, kanë marrë jetë njerëzish.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Tue 25 Sep 2012 - 17:21
Rreh gruan në zyrën e Gjykatës


Seanca e parë gjyqësore për t'i dhënë fund martesës ka përfunduar me dhunë mes çiftit dhe në prani të gjyqtares së çështjes Kace Agolli.

Në sy të fëmijës së vet të mitur, Blerim Metaliaj ka qelluar me grusht të shoqen, duke e gjakosur atë në fytyrë ndërsa pak minuta pas sulmit ai ka dalë nga ambientet e policisë me pranga në duar.

Ndërhyrja e policisë ka qene e menjehershme ndoshta edhe per shkak te nje incidenti te meparshem ne ambientet e gjykates, ku nje qytetar i qellua nga kryetari i Bashkise se Kukesit gjate nje procesi civil.

Sipas burimeve nga gjykata, padia familjare per zgjidhje martese eshte depozituar nga bashkeshorti Blerim Metaliaj me banim ne Babrru. Kjo padi eshte depozituar ne muajin qershor te ketij viti dhe sipas procedures seancat e para gjyqesore ne procese te tilla kryhen per te tentuar pajtimin mes ciftit.

Gruaja e dhunuar Pembe Metaliaj ka qendruar disa minuta ne gjykate per t'u derguar edhe ajo ne komisariat numer nje per te sqaruar rrethanat e ngjarjes. Burime nga ky komisariat thane se Blerim Metaliaj eshte arrestuar, ndersa ajo qe dihet nga burime jo zyrtare eshte se gruaja disa here ka ngritur pretendime se dhunohej sistematikisht nga i shoqi.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Thu 27 Sep 2012 - 10:17
Aksidentet, 2 të vdekur dhe 19 të plagosur

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 AKSIDENT

Dy të vdekur dhe 19 të plagosur është bilanci i aksidenteve që ndodhen të mërkurën në Tiranë, Fier, Gjirokastër dhe Lezhë.

Nelsid Ballaxhiu humbi jetën, ndërsa Saimir Hoxha dhe Fatos Avdiaj mbetën të plagosur në aksidentin që ndodhi në rrugën nacionale Fier-Ballsh. Një fuoristradë me targa shqiptare u përplas me një veturë tip Citroen me targa greke. Sipas ekspertizës paraprake të specialistëve të policisë së Fierit, shkak për këtë aksident ka qënë shpejtësia e madhe dhe parakalimi i gabuar nga njëri prej mjeteve.

Ndërkohë nga përplasja e dy automjeteve në Paskuqan, Bardhyl Haxhillari, humbi jetën si dhe
Aksidente rrugore
Gjirokastër, aksidentohet familja me 7 anëtarë
Aksidentohen prindërit dhe dy fëmijët
Tiranë, përplaset autobusi i unazës
u plagos pasagjerja Entela Jaho.

Po gjatë ditës në Tiranë, në tre aksidente të ndryshme u plagosën tre persona të tjerë.

Në mbrëmje në supestradën Fushë Krujë-Lezhë, tek kthesa e burgut në dalje të urës së Matit, ndodhi një tjetër aksident. Nga përplasja e një mjeti Skoda me targa të Lezhës dhe një Audi me targa angleze, u plagosën 7 persona. Sipas policise, shkak i aksidentit mendohet të jetë mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor.

Ndërkohë një tjetër aksident ndodhi ne afërsi të fshatit Grapsh në Gjirokastër. Një automjet në të cilin udhëtonin 6 veta doli nga rruga. Të gjithë pasagjerët e plagosur janë jashtë rrezikut për jetën.
Sponsored content

Kronika e zeze - Lajmet ditore - Faqe 4 Empty Re: Kronika e zeze - Lajmet ditore

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi